Споделена история от Семейство

Аборт или ...?
Имам връзка от 4 години (почти 5) с жена по голяма от мен с 16 години. (Аз на 22 тя на 39) от 10 дни вече не и върви, и на 90 процинта мисля че е бременна. Какво да правим, аборт или??? Има едно дете от бившия и мъж. Няма къде да живеем заедно за сега, но ако има бременност, веднага ще намерим. Мойте родители и роднини, не са ок с тая връзка който имам, но хич не им обръщам внимание, пък кажа ли че чакам дете от нея ще полудеят. Със сигурност, няма да ме подкрепят ако решим да имаме дете. Просто съм объркан отвсякъде, какво да правим??

Коментари

1.   Това си е ваше решение, не работите ли? Ако го искате не се отказвайте.

2.   Аборт и да те няма от тази връзка.

3.   Живеем в страшно ограничено общество...
Смешното е, че ако ти беше жената и бременната, и си си на 22 години нали, а тя - той на 39, то едно, че нямаше да получиш коментар като номер2, а щяха да се напишат поне 20 насърчаващи коментара да родиш и да бъдеш добра и послушна 22 годишна жена на 39 годишния си мъж, като за него щяха да изсмучат от пръстите си куп суперлативи..

Ами аз те съветвам да правиш каквото искаш, каквото на теб ти идва отвътре - в крайна сметка живота си е твой. Ако те влече семеен живот - стягай се да ставаш млад татко и се преместете в София или направо чужбина, за да не сте осъждани и подигравани от разни хора. А ако не те влече идеята за семейство - тогава бягай, да.
Но жената, ако иска да роди, нека си роди. Решението си е нейно.

4.   Хаха "мисля, че е бременна" Първо да си направи тест за бременност. На мен ми е закъснявал 1 месец и не съм била бременна. А с нея нещо изобщо говорили ли сте какво да правите ако е бременна. Първо говори с нея, а после питай непознати в интернет.

5.   Абортът е убийство. Не вършете тоя грях. Мир няма да имате никога, ако го сторите! Родете си детенцето! Бог ще ви помогне!

6.   Пич, аборта си е убийство. Остави детето да се роди, ако наистина е бременна и се грижи за него. Не е задължително да живеете заедно, щом вече не си пасвате.

7.   Тест за бременност

8.   Първо не си сигурен, че е бременна и второ мисля, че и двамата сте достатъчно зрели да се грижите за едно дете. Тя ако на 39 не може да вземе решение и не може да отгледа едно бебе не знам. Да бяхте на 18-19 да се чудите, ама зрели хора сте, най-вече тя, така че нормално е да си поемете отговорността за решенията без значение как ще постъпите. А и да ти кажа на 39 е, така че има шанс изобщо да не е бременна, а просто да е в предменопауза и съответно цикълът и да е по-нередовен отколкото е бил до сега. Ама то за тази цел има тестове за бременност. Прави теста и като види резултата, най-вече ако е положителен, сядате двамата и като зрели хора обсъждате положението и какво ще правите. Няма как разни непознати в Интернет да решат вместо вас. Това си е вашият живот, вашата връзка и вие си знаете най-добре можете ли да отгледате едно дете или не можете, въпреки че предвид възрастта ви и ако и двамата работите, не виждам какъв е проблемът да станете родители. Ама все пак вие си знаете точно положението.

9.   Пич само гледай да не се обвържеш много тя е на 39 ти си на 22 разликата ви е 17 години. Нека си роди детето явно че жената иска да сте заедно Какво значение има разликата в годините нали сте пълнолетни