Споделена история от Семейство

Какво става с мама?
Здравейте, пише момче на 14 години. От известно време мама се оплаква от нещо в гърлото, боли я, чувства го подут. Влязох в нета и потърсих за това, излезе някаква гуша, лимфни нещо си и рак на гърлото. Какво е това нещо? Найстина много ме е страх. Тя не иска да ходи на лекар и...

Коментари

1.   Кажи и че ще отидеш с ния на лекар.

2.   Най-вероятно нещо от щитовидната жлеза. Трябва поне лекарства да взема, а не да си затваря очите, че нищо ѝ няма.

3.   Не се плаши и и кажи да бъде смела. Възможно е да има "тироидни възли" ако е в предната част на гърлото и се напипва като "бучка"- често са доброкачествени, диагностика се прави след ехография.
Трябва да иде на лекар, кажи и че я обичаш и искаш всичко да в наред.

4.   Може да има някакво възпаление на сливиците, хора. Недейте скача веднага на рак..

5.   Говори с нея, придружи я до лекаря. Може да са възпалени сливици, може да са възпалени лимфни възли, все нормални неща, които обаче изискват своето лечение. не се притеснявай, всичко ще бъде наред.

The Little Donut

6.   Много е вероятно, щитовидната жлеза на майка ти да е възпалена. В днешно време има бум на автоимунни заболявания, едно от които е автоимунен тиреоидит на Хашимото, което най просто казано е нападение на собствената имунна система към прицелен орган в собственото тяло -щитовидната жлеза. Бавно и полека автоимунният процес убива щитовидната жлеза. Има редица симптоми, които причинява това заболяване, трудно преглъщане, болка в областта на долната част на шията, раздразнителност, плачливост, апатия, сърцебиене, задух, подуване на корема, запек, косопад.... и много други. Най -доброто, което можеш да направиш за майка си, е да я убедиш да си направи изследвания на хормони-т4, т3, тсх и антитела -ТАТ и МАТ и с тях да посети ендокринолог за преглед на щитовидната жлеза и ехография. От заболяването не се умира, но нелекувано влошава качеството на живот. Щитовидната жлеза, с хормоните които синтезира, е главен диригент в организма и ако хормоните не са оптимални, заради процес в жлезата, страдат всички други органи в организма. По просто не мога да ти го обясня. Може и да не е това, разбира се, само изследвания и ехография биха доказали или отхвърлили диагноза. Просто поискай разговор с нея, ако не желае опитай пак и пак, ако е това, това заболяване е многолико, засяга и емоции, нервна система. Не си малък, опитай се да помогнеш на майка си.