Споделена история от Семейство

На екскурзия без детето
Предстои ми пътуване до Малдивите. Аз съм в майчинство, а понеже съпруга ми е държавен служител, му предстоят две пълни седмици отпуска по празниците и решихме да действаме сега, макар и да е на прага на сезона. Със съпруга ми не искаме да водим там детето ни, тъй като е още на година и половина и мислим, че за него ще е тормоз да пътува толкова дълго. За тази дестинация ще си правим ваксини, не искам да му ги правим и да го товарим излишно. Досега не сме се отделяли от него, но то е свикнало много с баба си и може да прекара доста време при нея, без да се сети за нас, защото тя идва да го вижда често, откакто се роди, или ние го водим на гости за по няколко часа. Досега ходихме по екскурзии за детето, водихме го на много интересни места, просто решихме че имаме и ние малко нужда, а след една – две години като поотрасне сме решили да го заведем до Санторини и т. н. Но нека поотрасне и проговори и се научи на всичко само. Вие ходите ли на екскурзии без детето, само като двойка? Майка и татко също ще почиват по това време и ще живеят в нашия апартамент. Оставили сме им пари, ще напазаруваме. Много обичат детето и ще се радват да прекарат време с него. Естествено, малко се и двоумя, защото не съм се делила от детето си, ще ми липсва, но имам нужда с мъжа ми да сме само двамата за поне 2 – 3 дни някъде. Моля родители, които са ходили така заедно да споделят опит, ситуации, това вреди ли на детето и т. н.

Коментари

1.   Страхотна идея. Изкарайте си много убаво и не мислете за детето, то ще е в добри ръце!

2.   Ние сме ходили до Виена и сме го оставили на бабата, няма какво да му навреди, щом е нахранено и сменено, може и да не се сети че ви няма. Хубаво е да има на кой да се остави, все пак за две години майчинство може да се откъснеш малко.

3.   Нашето е на 5 години и сме били за две нощи в Рим само без него. За нас е удоволствие да сме с него, разбира се не през цялото време, но за почивки и празници искаме да сме си заедно. Малдивите са ужасно далече, човек. Изобщо не можеш да отреагираш. Освен това, не знам какво очаквате, но там няма нищо интересно. Ще се наспите две вечери, на третата ще си обърнете внимание взаимно и толкоз. Дори да се гмуркаш, няма какво толкова да правиш там повече от три вечери. На ваше място бих избрала някое място, от което лесно и бързо се стига до дома ви, за да си спокойна и ти, че винаги можеш да се върнеш. Да сте живи и здрави, един ден ще ти е мъчно, че детето вече не иска да е с вас.

4.   естествено, че ще отидете двамата, и аз не съм фен на разкарването на толкова малко дете на толкова дълъг път. Няма проблем, особено ако е свикнало с баба си.
приятно изкарване!

5.   Стойте си вкъщи да си гледате бебчето - нали майчинството е най-хубавото нещо?
Прати на Малдивите родителите си, нека и те видят малко свят, толкова години са ти слугинствали и сега ли да продължават..
Тъжно е, че тези възрастни хора ще изкарат почивката си дундуркайки бебе.

6.   Не се притеснявай, всичко ще мине добре :) Заслужавате малко лично време и кратко бягство. Надявам се да си изкарате много добре!

7.   5 ти колко майчинства изкара по две години, денонощно и защо гледането на дете за баба и дядо да е лошо, нали обичат внучето си?

8.   Номер 5, а дали родителите са пращали своите родители на почивка или и те са им връчвали бебе да дюдюркат? Звъчиш като дърта свекърва, на която й се иска така да й плащат почивките, за които самата тя не е заработила. Като искат Малдиви, да изкарат пари и да отидат. Кравата не сучи от телето.

9.   Не го обмисляй изобщо и не се чувствай виновна.
Първо-толкова малко дете няма да запомни нищо от тази екскурзия. На повечето места до 2 г. е безплатно, но въпреки всичко ще има покрай него доста допълнителни разходи.
Второ-Малдивите е дестинация за релакс и почивка и няма много забавления за деца. На тази възраст малко не ги свърта за дълго и вие няма да си починете, а ще сте детегледачи.

За вредите-само за теб ще са, защото няма да ти излиза от главата през цялата ваканция и ще искаш да стоиш на телефона с майка ти да чуваш какво прави и дали вдичко е нормално.
Пожелавам ви страхотна ваканция.

10.   Аз мисля, че децата до 3 години не бива да се мъкнат наляво и надясно, особено ако са болнави или ревливи.
Не виждам проблем да си починете само двамата. Аз съм оставяне за по месец при родителите на майка ми, когато те пътуваха. Да, водили са ме по екскурзии и почивки, но спомени съществени имам едва от 6 или 7 годишна възраст.

11.   Ох, как чакам и аз малкия да стане поне на година и да изчезнем някъде с таткото. Имаме дъщеря на 5г. Почнахме да я оставяме чак на 2 като стана, но тя имаше здравословни проблеми. Иначе сме ходили на кратки почивки само двамата, определено имаме нужда. Освежени с нови сили си гледаме по добре детето.

12.   Никога, ама наистина никога не бих си помислил да отида на почивка без децата си. Децата са само и единствено отговорност на родителите, и това да ги мяташ на баби и дядовци, за да си гледаш кефа на Малдивите, е под всякаква критика.

Имам две деца. Винаги и навсякъде сме пътували с тях.

13.   За какво да дават толкова пари да водят и детето до там, като могат да дадат на родителите си някой лев, а те да им гледат детето, а и малко да си починат.