Споделена история от Семейство

Български имена които са интернационални?
Чудя се кои що годе популярни имена във България са популярни и из останалите страни и обратно.

За кои се сещате?

Тези за които се сещам аз са:

Даниел - Daniel
Мартин - Martin
Кристиан - Christian
Георги - George
Йордан - Jordan

Моника - Monica
Виктория - Victoria

Коментари

1.   Александър/Александра (това най ми харесва на мен и смятам, че е най-интернационално - just Alex и готово)

Николай и съотвените му производни за мъж или жена също става.

2.   Ангел,Мария

3.   Име за дете ли ще избираш?

4.   Никол - Nicole
Ангелина - Angelina
Стефан - Stephan
Ванеса - Vanessa

5.   Георги си е чисто българско име , другите които си изброила не са.

6.   1-Мария
2-Михаил - Майкъл
3- Юлия - Джулия
4- Ива - Иви
И т.н...

7.   Очаквай порицания сега как така не искаш да си кръстиш детето Пенчо :). Иначе Максимилиан и Елена.

8.   Йоан - John - Джон
Стефан - Steven - Стивън
Мария - Mery - Мери
Павел - Paul - Пол
Ангел - Angel -Ейнджъл
Йосиф - Joseph - Джоузеф
Матей - Mathew - Матю
Аврам - Abraham - Ейбрахам
Андрей - Andrew - Андрю
Филип-Philiip
Том - Tom Thomas
Симон - Simon - Саймън
Давид -David -Дейвид

Ева - Eva , Eve
Адам - Adam
Емануил - Emanuel
Марко - Mark
Михаил - Michael - Майкъл или Мишел
Самуил - Samuel - Самуел
Габриел - Gabriel
Има и още много ама само за тия се сещам

9.   виктория и моника не са български имена лмао, както и кристиан

10.   Аз работя в чужбина и се казвам Петър. Всеки ме нарича както му падне. Англичаните- Питър. Поляци, руснаци и подобни ми казват Пьотер или Пьотре, а други Петер както в немския.

11.   Ангел.

13.   Повечето такива имена са имена на светци и затова не са разпространени само в България. Но произношението е различно в различните държави. Георги може да е Джордж, Джорджо, Жорж, Георг, Георгиос, Хорхе (Испания).

14.   ето още няколко, които се срещат и в България и в други държави, без да променят нищо в звученето си: Ана, Лидия, Лили, Мануел, Юлиан, Марио, Леон

15.   Номер 8 всички които си изброил са от Библията което говори че тя е истинската книга от Бог