Споделена история от Семейство

Търся спокойно село / град за моите родители
Здравейте,

От малък град съм в Югоизточна България и в последните 10 години населението се промени коренно. Българите се разбягаха по чужбина и останаха само пенсионери и разбира се тази конкретна етническа група. Обиждат на гяури, заяждат се, нощно време вандалстват ( чупят прозорци, палят боклуджийски кофи ) музиката им е нон стоп, нахлуват при възрастно хора и т. н.
Аз съм мъж над 30, нямам жена и деца, работя в чужбина, но родителите ми живеят в този малък град.
Бих искал да купя имот за моите родители ( за предпочитане къща с двор) в някое добре развито спокойно село / малък град ( с близка работеща болница, магазини), в който няма непрекъснат терор от страна на тази паразити.
Сумата която мога да отделя е до 50 000 лева ( Ако успея да продам къщата на родителите ми ще мога отделя още 20 -30 000 лева за подобрителни ремонти).
Моля ви да споделите някакви предложения.

С благодарности,
Г.

Коментари

1.   Бих предложил североизточна България Разград, Русе, Търговище мисля, че ще намериш това което търсиш

2.   Цените в България авторе варират според точно твоите изисквания, в малки градчета и села където няма от онзи терор и има наблизо болница и магазини цените на малките къщи надхвърлят сумата, която ти можеш да си позволиш.
Примерно в предложените от №1 населени места има цигани, и хората там страдат от същите проблеми особено в къщите с дворче на цена под 80 000лв, то затова са им по ниски цените.
Лично аз знам няколко села в източна България, в които няма цигани, но цените на къща с двор там вървят също най малко 90 000лв и лесно се намират клиенти за такива места, а и в село няма много магазини и болниците са чак в близкия град.
Логично е че поне 1/3 от възрастните хора в България имат деца в чужбина и всички те искат да бъдат спокойни за родителите си като ги преместят в имот където няма терор и има магазини и болница, а къща с двор на такова място си е направо късмет да намериш. Във всички малки градчета има цигани и ако купуваш на такова място имота трябва да е в центъра на градчето за да има поне 10 години марж че няма да имат същите проблеми от които бягат.
На твое място с парите които разполагаш щях им да взема гарсониера в Бургас в кв Зорница. Разбирам че искаш когато им идваш на гости да има стая в къщата и за теб, но в такъв случай няма как да намериш подобен имот с повече от една стая на такава цена.

3.   Село Момчиловци, на 13км от Смолян

4.   Селата около Велики Преслав - Кочово, Осмар, Троица, Хан Крум, Дивдядово.

5.   Девин

6.   село Лозен !!! На 30 минути от София с рейс (от селото до метрото). Най — голямото село в Югозападна България, но е тихо и спокойно. Има няколко магазина за облекло, хранителни стоки, рейса е през 20 — 30 минути, има две читалища, две църкви, офис на фирма за куриерски услуги и много други неща като цяло. Правят се и обичай като коледуване, лазаруване, тодоров ден и други. Мога да кажа, че е перфектно място, защото съчетава възможностите на най — големия град в България и удобството и уюта на селото !!!

8.   Родителите ми живеят в Разград имат и имот в близко село. В самия град или вилната му зона не съм чувал проблеми да в града има цигани, те са от така наречените "модерни" цигани дето половината са в чужбина другата половина прави телефони измами. А в селата на града освен едно което си е 100% само цигани няма проблеми

9.   гр. Правец е изключително спокойно, чисто и добре поддържано градче. Въздухът е чист, Ботевград е на 10-15км, София на 60.

10.   Мамка му, приели сме за нормално да се крием по разни панелни дупки заради беззаконието ! Егати демокрацията, егати и държавата...

11.   Автора,

Благодаря на коментар номер 2 за изчерпателния коментар. Бургас е хубав град но 50 000 лева не стигат за нищо свястно. Най много някое студио. Но от голяма къша с двор в малко кутийка родителите ми ще се чувстват доста зле. Явно ще спестя оше 10 000 и може да потърся апартамент из Поморие или Несебър.

До номер 4 - на пръв поглед тези села изглеждат добре, сигурно там е предимно мюсюлманско население или се лъжа?

До 5 - Девин с минерална вода звучи супер, какво повече можеш да ми кажеш за там?

до 6 - Село Лозен , добре , но там по обявите цените почват над 50 000 евро

до 8 Благодаря за коментара, ще погледна

до 9 Погледах за Правец, изглежда приятен малък град, пак доста височки цени, но мястото ми хареса. Нешо повече за градчето да ми кажеш?

12.   Авторе, редно е първо да попиташ родителите си, те не са предмети да ги преместиш на другия край на България. На това народът му вика на жива мечка кожата да продаваш.

13.   Здравейте!
Село Плодовитово област Стара Загора близо до град Чирпан с тези пари ще купите къща о ще я ремонтирсте дори.
Спокойно е уживено най-голямат

14.   Най-голямата зеленчукова борса се намира в Плодовитово на 15 км е от гр Чирпан и на 12 от Първомай.
Между Пловдив и Стара Загора. Автобуси има на всеки час.

15.   От №4. Посетих този район преди няколко години, когато бях с мой бивш при баба му и дядо му в село Троица. Само в това село християните и мюсюлманите са горе-долу наполовина, другите села са чисто български, а циганска махала има само във Велики Преслав и разбира се в Шумен. Къщите навсякъде са поддържани, с прекрасни дворове и дълбоки каменни изби, имат канализация, а до града се стига за няколко минути с редовен транспорт, има магазини и всичко необходимо за живот. А и самата къща, в която живях цели 16 дни по нищо не личеше, че е турска, дори и турските сериали възрастните хорица си гледаха на български. Хората в тези села са много спокойни и не се притесняваха, че някой ще ги ограби или нападне. Има хотели, винарни, туристически маршрути и дори средновековни скални манастири.

Моя приятелка си продава къщата в Килифарево, Търновско, но там има цигани и други "красоти" и въпреки, че е много красив български край, ми се струва по-западнал и по-прехвален спряма това, което ти препоръчвам.

16.   4, Дивдядово не е село от близо 40 години и не е около Велики Преслав, а е квартал на Шумен. За 50 хиляди може да се купи не къща, а някаква съборетина. Селата, за които пишеш са преобладаващо мюсюлмански, което важи и за областите Шуменска, Разградска и Търговишка.

17.   Козаревец 0% престъпност само българи болница на 10 км

18.   Автора съм,

до 12 - Имам разрешението на родителите ми. Те много добре виждат накъде отиват нещата тук. Май и всички ние го виждаме и разбираме.

до 13, 14 Веднъж съм минавал през Плодовитово. В този район не е ли пак пълно с цигани?

Мисля също че апартамент в добър, сигурен квартал в малък, среден град също би било удачен вариант.
Надявам се да продължавате да давате предложения по темата.

19.   Брацигово, Хисаря, Радилово. Пазарджик. област

20.   Имам въпрос към пишещите тук. Автора не иска родителите му да живеят близо до цигани, а вие разсъждавате има или няма мюсюлмани. Хора, вие не правите ли разлика между циани и мюсюлмани? Никога не съм виждала например турчин да пали умишлено кофи за боклук или помак да продава дъщеря си на пазара.

21.   Номер 1, авторът ясно е натъртил, че не иска родителите му да живеят край турци и цигани и ти предлагаш Разград, където те са многобройни като тези в Кърджали? Аз съм от русенския край и имам достатъчно ясна представа. Само в Русе няма толкова турци и цигани, иначе в русенските села българска реч не можеш да чуеш, а за разградските да не говорим, по-зле от анадола.
Ж20

23.   Град Брезово на 35 мин. От Пловдив

25.   Момчиловци наистина изглежда доста добре. Минавал съм през него. Освен това мисля, че е чисто българско село. Аз самият съвсем наскоро се нанесох в къща в село Осмар. Селото е българско и е на около 14 км. от Шумен. Съседните Троица и Хан Крум също са много спокойни. В Троица има и турци, но пък си имат и много хубава църква. Иначе, авторе, според мен като избираш включи и фактора близки и роднини в съседство. Хубаво е човек да има близки хора до себе си.