Споделена история от Семейство

Отношението на майка ми
Здравейте,
Започвам по същество, майка ми е на 54 години и винаги поведението е било неприемливо. Държи се като тинейджър, мисли се, че като се държи като кифла изглежда готино(тя ми е го е казвала). Не е и от критическата, винаги е била такава. Наскоро беше дипломирането ми, тя се държа изключително нелепо, обсъждаше хората, говореше вулгарности. Тя работи в бар и казва, че нейното поведение е нормално за нейната среда. Винаги съм я приемала, защото е моя майка. Но от известно време прекалява много, обсъжда годеникът ми как изглежда и това обостря отношенията ни. Казва, че го харесва и уж го приема като част от семейството, а в същото време му казва дебелак и постоянно се подиграва с него. Колко съм й говорила, обяснявах, крещях, резултат никакъв, към всички се държи така, включително и мен. Всичко опитах, никакъв резултат няма, а не искам дори да си помислям да прекратявам отношения с нея. Стигна се до там, че вече годеникът ми не иска да я вижда и аз съм посредата. Прекалява и не знам вече какво да я правя, а на тея години е ясно, че няма да се промени. Като не й харесва нещо крещи, вика, налага се, обижда, не я интересува къде е, дали е навън. Колко пъти ми се е разкрещявала по улицата и хората се обръщат и не е само към мен така, към всички близки е така. Всички са вдигнали ръце от нея. С баща ми са разделени и той самия ми е казвал години наред се опитвах да я променя, но не успях, тя е такава, нищо не може да я промени. Има млад любовник, малко по-голям от мен, семеен. От както е с него още по-зле стана, като не я потърси повече от седмица-две и започва да звъни на астроложки да й кажат, кога ще я потърси. Никога не съм си мислила, че ще стигне до там, но не съм я опреквала, това е нейния живот. Просто създава проблеми в моя живот, аз съм самостоятелна и живеем отделно с годеникът ми, но само едно обаждане от нейна страна и се изпокарваме или ме разстроива или започва да обижда него. Моля модераторите да одобрят историята ми, защото се чувствам в безизходица...

Коментари

1.   Да я превъзпиташ на тая възраст е абсурд ти сама си го разбрала.Обидно е когато се окаже , че точно майка ти е егоистично и самодоволно същество .Защото от описа това еазбрах аз.Как да действаш.Първо годеникът ти няма работа с нея .Опази човека и отношенията ви далеч от пипалата на майка си .Ти самата намали постепенно разговорите с нея .Нека не са за важните ти неща и не са обстоини.Просто я изолирай - но постепенно.Усети ли се ще те залее с вълна от караници и обвинения.За младия любовник какво да кажа...Само като го спомена ми стана ясно.Жена съм и работя с жени.Вижсала съм много талива .Според мен това са жени които се противят на остаряването.Доказват че могат да сложат в малкия си джоб всяка по млада.Методите им са най-различни.Млад любовник и разкрепостено държание са обичайните.Всички остаряваме .Но истински осъзнатата жена няма нужда да се конкурира с по-младите по тоя жалък начин .Но ти няма как да я научиш на това .Не късай с нея но я дръж на дистанция .

2.   Колкото и да не ти се иска, единственият вариант е да прекратиш всякакви отношения с нея. Иначе ще ти съсипе живота и връзките.

3.   „... а не искам дори да си помислям да прекратявам отношения с нея... „??? !!!!
А май точно това трябва да направиш! Ограничи разговорите до необходимия минимум, без угризения!

4.   Майка ти наистина не е добре с главата - не може да си тинейджър цели 30 години. Отстрани сигурно е смешна и жалка. Игнорирай я и си гледай твоя живот. Това е егоистка, токсична жена. Като нищо ще ти развали семейството. Да си гледа бара и жиголата и да трае.

5.   Ти по-добре си оправя правописа...

6.   съжалявам, но ако описаното е вярно, майка ти е празноглава и невъзпитана, което няма как да се промени, при положение, че тя се чувства добре така. Ограничи контактите си с нея, няма друго решение

7.   А баща ти къде е? Или майка ти си е намерила любовник, затова, защото на баща ти отдавна не му става! Но стой далеч от нея! Или отивай директно при годеника си, събираш си багажа и оставаш при него!

8.   Възпитанието на майка ти куца, може би не е имало кой да я направи малко по-нелигава и сантиментална (или не е било по правилен начин). Разсърди й се за известно време и ще се усети.