Споделена история от Семейство

Хазарта ме съсипва!
Първо искам да подчертая, че ХАЗАРТА
е болест.

Здравейте, искам да ви споделя за моята
болест наречен хазартна зависимост
Всичко започна преди 5 години, когато
за първи път пуснах 10 лв на една машинка
С слот игри разбира се изкарах 330 лв
Бяха бързи и сладки пари започнах да играя
Редовно дадох много пари семейството
ми не знае все още за зависимостта ми към
Хазарта искам да се откажа но не мога
Прочетох всичко за хазарта и е било ужасно
Трудно понякога знам, че ще загубя но пак играя
Не мога да се овладея лъжа место нашите
Взимам пари от тях и отивам да играя
Когато загубя ми става много тъжно разбирам, че
Съм безсилен, понякога оставам сам и си поплаквам
Емоционален съм тежи ми, че лъжа родителите си
Моля, който има същия проблем да ми каже
Какво да предприема? :(
Ужасно много благодаря!

Коментари

1.   „... искам да се откажа но не мога... “-

е, ти какво очакваш да те посъветваме? !
Разбира се, че можеш, нали е болест, значи има оздравяване и това е отказването! Можеш, но не искаш и препочиташ да лъжеш, а тези пари можеше да ги похарчиш разумно, ти си решаваш! Един ден все ще те разкрият, трябва ли да чакаш дотогава? Малко воля, без усилие няма да стане, всичко само от теб зависи, успех!

2.   Брат, не само хазарта/комара и игрите на карти са болест.
Всичко е болест, пушенето на цигари, прекомерната употреба на алкохол... тря се намери баланс и да има от всичко по малко ако щеш но да можеш да се владееш. И аз не пуша цигари но сега на нова година ще си направя кефя с някой пура. Пия си редовно всяка вечер но не прекалявам.... намери баланса. Залагай игрей мачове нещо но не се увличай, даже игрей онлайн но не с истински пари, помага да си начешем крастата... и аз съм профукал пари но слава богу нищо фатално за толкова години.

3.   Защо очакваш съвет от хора със същия проблем, само съпричастност ли търсиш или реално решение? Решението е да осъзнаеш, че целта на хазартните игри е да печелят организаторите, което означава, че участниците трябва да губят повече отколкото печелят. Тук-таме се пуска по някоя печалба на неподставени обикновени хора, за да зарибят простолюдието. Осъзнаваш ли тези неща?

4.   Опитай да намериш някакво хоби. Аз например, гледам цветя. Много са готини. Споделям ги в Интернет и общувам с други хора, с подобни интереси. Другото което правя е, ходя на планина през свободното време. Изтощавам се страшно много и изобщо не ми е до зависимости, когато се върна. Купи си нещо. Мотор, например, защо не? Научи се да правиш сайтчета. Срещай се със сходни души. Изобщо.... организирай ежедневието си така, че да не си оставиш секунда свободно време!

5.   Номер 4 е прав, познавам хора, които спряха наркотиците така. Мисля и аз да пробвам. Успех