Споделена история от Семейство

Дали да заживеем при тях?
Здравейте, аз съм ж, 24г, от София. Живея с приятеля си на квартира, от 10 месеца, от известно време с него и семейството ми обсъждаме варианта да отидем да живеем при тях. Майка ми и брат ми. Те живеят двамата в три стаен апартамент, който е на 10 минути от нашата квартира. Аз съм там почти постоянно, тъй като там съм израстнала и сме много близки. Въпросът ми към вас е дали да отидем при тях, от финансова гледна точка ще е много много по-добре за всички. Нашите са готини и се разбират с приятеля ми, проблеми не е имало, гаджета сме от 5 години. Всички работим коренно различни работи и няма да се засичаме особено, но мен все пак ме притеснява факта дали ще се чувстваме спокойно.. най-вече гаджето ми. Как мислите?

Коментари

1.   Според мен да.

2.   Ти как мислиш, дали ще се чувства спокойно гаджето ти? Ако аз го попитам, той какво би отговорил?

Представи си да делиш една баня сутрин с още трима души, една кафеварка, която вечно е неизмита баш когато ти трябва. Да пазаруваш храна за всички, ако ти се яде нещо по така. Да делите сметки за ток, интернет, вода, вход. Все някой ще има чувството, че плаща повече от другия. За какво са ти тези пари, които ще спестиш? За нещо конкретно ли? Ако не, то знай, че с тях си купуваш свободата да си вдигаш шум, да не ти се вдига шум, да си правиш секс шумно или тихо, а не според това дали има други хора. Да не намираш чуждо ако в тоалетната, да си готвиш каквото ти се яде, да не ти слуша майка ти караниците с гаджето и после да иска да ги обсъждате. Две семейства под един покрив имат много голям потенциал за конфликти и според мен рискуваш да си развалите отношенията с всички. И ти ще си между чука и наковалнята. Майка ти не иска мръсните чорапи на зетя, гаджето ти не може да се наспи, щото брат ти се къпе по нощите и му е шумно, всички идват при теб за решение на битови проблеми като общ знаменател. После, ако се скарате нещо (всичко се случва) и се разделите, той няма къде да отиде и ще се търпите докато не намери квартира.

Сега вашите имат някакъв хол предполагам, където може да се поканят и гости. Ако всеки обаче си има стая, по стаите ли ще си каните гостите, къде ще празнувате Коледи и други празници, само в кухнята ли?

Аз не бих го направила, ако не се налага.

3.   Коментар 2 ти е дал пълен и мотивиран отговор - НЕ.

4.   НЕ! Единственият плюс са парите, които ще спестите за сметка на собственото си семейно щастие - няма да можете да ядете каквото си искате, да прекарвате време сами, да правите секс, да управлявате къщата си като домакини. Ще се превърнете в на мама децата вместо в самостоятелно семейство.
А и ти какво правиш постоянно у тях? Звучиш като мамино детенце, не като жена, способна на зряла връзка. Гледай си мъжа и работата и това е. Не случайно има една приказка, че младите трабва да са отделно!

5.   Колкото и да са готини, отидете ли в чужда къща, ще трябва да живеете по чужди правила и накрая ще се изпокарате. За какво ти е да мъкнеш мъжа си да живее при тъща? Хората се чудят как да се изнасят и да станат самостоятелни, а вие се чудите кака да са наврете при майка ти. Тя ли ти ги пуска тези мухи?

6.   И аз съм съгласна с Н2 и с Н3.

7.   Смисълът на живота е да порастнеш, да се отделиш и да сформираш собтсвено семейство, а не да живееш цял живот с родителите си.