Споделена история от Семейство

Изсипват кал върху мой родител, публична личност
Здравейте,
По едно стечение, заради анонимността тук, реших да споделя тук. Имам родител, който работи в публична сфера. Върху него се изсипва много кал, майка ми е, говоря за пишещ човек. Това е човек, който много обичам и е прекарал раково заболяване. Някъде гледах видео, някой казва, ако не си подготвен за това: ходи си копай на село. Самата личност може да е подготвена, човека до него - не. Да не ви казвам колко кал изчетох, колко пароли са ми се разбивали в нета, вече нямам фейсбук, заради малко да не успея да си пратя дипломната преди, заличаваха ми се пароли. Като прибавим и че хората не знаят през какъв АД сме минали, а се смеят на чужд гръб.

Коментари

1.   Ами ти пък пиши похвали ;)

Впрочем ако обидите са "кал" похвалите какво са ? Мед ?

2.   Виж, за всяка публична личност се изсипва кал. Защото е най-удобно и лесно.
Всеки човек е озлобен поради някакви си свои лични неща, държи ги в себе си и ги трупа, защото най-често няма възножност, а и не знае как да се освободи от тях, и затова изсипва негативизма си на някой популярен човек. А и често е с нагласата, че този човек, след като е популярен няма сериозни проблеми и като цяло е страдал по-малко.
За твое и за на майка ти добро е най-добре да се настроите да не ви пука. Колкото и да е трудно, само това е начинът.

пп: Аз пък много се възмущавам, когато някой си позволява да си го изсипва на деца и тинейджъри - дали директно, дали чрез някаква такава градивна критика, в смисъл казва нещо, което е вярно нали, но го казва по груб начин, а често и доста просташки.

3.   Нищо не разбрах.

4.   Такъв е живота. Пълно е със гниди които гледат да смучат. Аз заради това не смея се погледна. Настоящата ми работа изисква някакъв вид подчинение от определени-хора-маймуни, те се обръщат срещу теб срещу това че гледаш да им е добре. Има хора които разбират само като ги тъпчиш.

6.   Може да ти е болно, но една голяма /99. 97 %/ част от тези хора заслужават калта по тях. Да са такива нещата в България заслугата е тяхна, няма да ти казвам колко мръсотия съм видял в контактите си с такива. И подкупи съм носил, и съм бил свидетел как се уговарят неща за съсипване на чужд бизнес и какво ли не още. Майка ти вероятно е лекувана на място, където нормалните хора с онкологично заболяване едва ли ще стъпят някога, и то вероятно - безплатно, докато хора умират като кучета по улиците и селата. Не очаквай съчуствие... Това е цената на публичността. Радвай се, че не е като едно време, при революциите са ги стреляли по площадите. Не, че някои не са заслужавали, де...

7.   Баща ми беше публична личност. Пребиха го на улицата, предупреждение някакво. Шевове на главата и прочее. Не разбрах за какво. Не беше богат. После уж бил агент на ДС излезе, месеци преди 10.11.1989 някакъв "приятел" го писал агент, уж да го спаси. А то тогава вече нямаше от какво, перестройка, гласност, Русенски комитет, Екогласност, тия неща не се наказваха вече. Кал не ами не знам какво. Тежко го понесохме. Вътре в сърцето си знаеш какъв човек е, но пак ти остава горчиво, че го клеветят. Не върви да се обясняваш, не върви и да мълчиш. Единственото, което мога да правя е при случай да разказвам какъв беше наистина. Това е.