Споделена история от Семейство

Дебати за живота
Здравейте, днес ви нося един дебат придружен от моята гледна точка спрямо живота. Използвах "живот", защото темата ще бъде пряко свързана с бясното размножаване на човечеството. Да, точно това ме кара да се чудя аз ли не съм в ред или на хората около мен им има нещо, примитивно е мисленето им или аз съм се изгубила някъде в бъдещето. Често съм срещала оплаквания от жени или мъже, които не искат да имат деца, но техните половинки да. Тук също. Писала съм си мнението. Била съм и нападана. Но продължавам да мисля, че истината е някъде в средата, приближавайки се повече към моята крайност. Една жена беше писала, че не желае да има деца, но нейния съпруг я задължавал. Всички я бяха нападнали обяснявайки и как била луда, трябвало да ходи на лекар, не била жена, а егоист. Е защо? Аз значи също съм луда, така ли? И всички други жени, които предпочитат да си изживеят живота следвайки своите идеали са луди според вас? Защо?
Много неща искам да напиша и да чуя други гледни точки, защото от много години насам ме мъчи това и все се чудя дали аз наистина съм луда.
Майка ми е доста религиозна личност и винаги ми е напомняла, че иска да има внуци след някоя година. Аз съм и го оставила доста ясно, че внуци никога няма да види от мен. Спорили сме, стигали сме до огромни спорове и винаги всяка е оставала със своята си гледна точка. Според нея мисията на една жена е да създаде семейство и да си гледа децата, иначе е егоист, ще отиде в ада и ще гние там заради греха си. И тук намесвам религията, знам. Казвала съм на майка ми, че в краен случай ако реша да имам деца, то бих осиновила. Какво обаче мисли тя за това? Бог оставил сираците и създал домовете, за да могат само жените, които не могат по никакъв начин да заченат, да осиновят.В този случай смятам да добавя следното - Ако един човек е религиозен християнин и вярва толкова много в Господ, защо мисли, че егоизма се крие зад нежеланието за създаване на нов живот? Не е ли по-благородно вместо да носим нов живот в този объркан свят, да осиновим едно детенце, да му дадем шанс за по-добър живот и да направим услуга на нашата планета? Проблема на много хора е, че си мислят че ние жените трябва да имаме деца! Все едно сме дошли на тоя свят само заради това, за размножаване.Как съм могла да кажа такова нещо, как мога да бъда такъв егоист и да не искам да си свърша мисията поради която съм била на този свят. Потрес и смях! Никой не е виновен, че се е родил и сираците, които са по домовете и децата, които умират във войни, никой от тях не са виновни! Защо вместо да продължаваме да раждаме не направим добро и не осиновим едно сираче? Това не е ли по-благородно от това да се размножаваме като маймуни без да мислим за последствията? Да не говорим, че в днешно време повечето семейства се разделят, това ме накара да разбера, че за да доведеш нов живот в този свят първо трябва да го желаеш наистина, второ да имаш финансова стабилност и трето и не най-малко важно, с правилния човек! Защо ли? Защото повечето в началото много се обичат, правят децата и после живеят заедно само заради тях, слагат си рогата и децата страдат накрая от техните скандали, изневери и раздели! Добре, че осъзнах на време че всъщност не съм длъжна да нося живот на този свят и че никой няма право да ме съди поради това ми решение!Да не говорим, че децата като порастнат си хващат пътя и си създават техен живот. Е и? За какво толкова зор за деца? За да сменяш памперси всеки ден, за да нямаш време да изживееш кратия си живот и за щастието, за което милееш от както се помниш? Не разбирам как едно дете би ти донесло щастие. Уважавам правото на избор на всеки един, но нека и другите уважават нашия избор.Защо трябва да си построяваме живота според хорските желания и чуждите гледни точки, те са си за тях, а не за нас! Един ден просто след всяко слушане от познати и на майка ми типичната фраза "Намери си добро момче, заживейте пък после си създайте и семейство ", се загледах в огледалото и си размишлявах и се питах защо трябва да бъде така и в края на крайщата след толкова мислене разбрах, че не трябва да бъде така. Може да бъде както ние пожелаем, защото жената не е добра само в кухнята и в сменянето на памперси. Добри сме в много други неща. Тук искам да добавя, че има и много мъже, които не желаят да имат деца и имат съвсем други виждания, мечти и понатие за какво е щастието. Аз обаче като жена смятам сега да обсъдя въпроса от женка гледна точка.
Жените, които винаги са ме критикували добавяйки любимата ми думичка " пълноценна".. - Ако не родиш, не си пълноценна жена, младостта е кратка! Ще живееш така наслаждавайки се на плътско удоволствие, докато не станеш на 40 и после какво?
Отговора ми за такива дами е следния - Аз и така съм си пълноценна и щастлива, а че младостта бързо отминава, това е факт, и точно заради тоя факт, смятам да си живея както аз реша, защото времето лети и нямам време да създавам чужди животи, имам си един едничък, който си е само за мен!
Тук идват и следващите, които казват - Ако мъжа ти иска деца, а ти му кажеш, че не искаш? Нали ще те остави? Как ще откажеш на мъжа ти да му родиш? Всеки мъж иска да си види " семката".
Извинете госпожо, но мъжа ми не ми е господар. Проблема идва точно от такива примитивно мислещи жени, които се превръщат в покорната слугиня на съпруга си, само и само да не ги остави, раждат. Но не раждат, защото наистина го желаят, а защото така трябва. Защото мъжа им така иска, да си види " семката". Намират си една покорна примитивно мислеща жена, която да е съгласна да им роди деца, щото си мисли, че иначе няма да е "пълноценна", ражда и после златния мъж започва да се изморява от тая жена или пък обраното ( жената от мъжа), децата страдат после, децата...
Вижте Япония, вижте Китай, няма място вече за повече луди като вас, само за размножаване мислите. Помислете малко за Земята, планетата на която живеете, че е претрупана с такива хора. Все повече се строи, за да има място за всички да се поберем, скоро няма и една гора да остане и дървета, които да ни пречистват замърсения въздух. Седнали да ми мислят за размножаване, а истинските проблеми, които ни засягат всички, тях ги прескачате.
Пък като толкова има желание за деца, както казах осоновете, какво по-малко жена ли ще сме ако осиновяваме вместо да раждаме като луди? Като сте толкова добри и религиозни и желаете деца, най-милото е да осиновите и да дадете шанс на едно детенце да живее пълноценен живот, който е загубило заради примитивно мислещи родители, които само са искали да си направят кефа и после безскруполно са ги зарязали. Оправдания от типа на това, че белята станала, пък грях било да абортираш. Дами и Господа, добре дошли в 21ви век, можете да откриете във всяка аптека предпазни средства.
Така, че не смятам въобще да раждам, само защото така аз ще се чувствам, според вас, пълноценно! Това е егоизъм, да донесеш живот на този свят заради желанието да се почувстваш жена, а после да не го искаш и да го гледаш от немай къде. Аз не ща, чувствам си се жена и без това. Ако някога реша, че наистина желая дете, имам финансова стабилност и човека до мен също го желае, тогава да, но осиновено. Така, че щастието ми не пропуснато, няма и да бъде, има и други неща в живота, които могат да направят човек щастлив и не говоря за материалните.

Идва и частта за жените, които не могат да имат свое собствено дете и им е даден шанса за осиновяване, но продължават да дават луди пари за инвитро. Борят се срещу себе си вместо да дадат шанс на едно детенце. Имам позната, която има този проблем и хиляди пъти съм и давала това като опция, а тя уж нямала нищо против осиновяването, но продължава да циври, че не може да роди и продължава да се бори срещу себе си, само и само да не осинови. Все едно да отгледаш едно дете от едно парче месо не те прави повече майка от биологичната.Мисля, че тези хора, които говорят зле за осиновяването, имат пилешки мозъци. Аз като едно младо момиче на 20 мисля, че наистина е по-добре да се помогне на обществото, като се спаси дете от улицата вместо да се раждат повече и повече, за да се пренасели планетата и да свършим с ограничените природни ресурси, които този красив свят има. Хората които са против осиновяването очевидно нямат образованието, необходимо за да разберат какво означава да допринесат на Земята в която живеят и очевидно само желаят да се размножават, защото Бог каза на Адам и Ева "отидете и се разможавайте". Драги мой, позволете ми да ви кажа, че хора като вас са излишни за планетата и че този свят наистина се нуждае от хуманистични хора, които да се грижат за обществото и ресурсите на човечеството.

Искам и да попитам жените, които цял живот се оплакват, както и собствената ми майка от брат ми и сестра ми ( те са на 4 и 6 ). Майка ми ще бъде пример в случая. Роди, защото мъжа и искаше да си види семката. Роди му. Той много внимание не им обръща на децата. Дават им таблети в ръцете и забравят за тях. Майка ми само се оплаква, още от самото забременяване само ревеше от кръста, от това ти, от онова. После роди. Оплакваше се. Нямало кой да и помага. Децата само циврели. Да бъдеш майка не било лесно. Защо родила..била си по-добре само с мен. После пък обяснява как най-хубавото нещо на този свят било да станеш майка. И кое му е хубавото? От както роди повторно, не само че си съсипа тялото ами и си затвори ръцете от всякъде. Зависима е от мъжа си, не може да си позволи почти нищо за себе си, защото всичко е за децата. Не може да излезе спокойно с приятелка да пие кафе. Не може да прави нищо. Живота и е буквално една рутина, една сива рутина, която дори тя самата не понася, но няма друг избор и за да избяга от суровата реалност предпочита да се залъгва с думите " Да бъдеш майка е най-прекрасното нещо на света..". Дадох пример с нея, защото тя ми е най-близка, но за да не кажете, че съдя само по един човек искам да добавя че всички жени, които до сега съм видяла с деца все се оплакват от същото. Нямали време за себе си. Било трудно. Да бъдеш майка не е лесно. Ми като толкова се оплаквате, защо родихте? Да не бяхте раждали, да не бяхте страдали сега. Преди да се донесе едно детенце на тоя свят първо хубаво трябва да се обмисли ще бъде ли желано, ще има ли начин за това и онова.

Онези хора, които нямат дори собствена къща, нямат пари, никакви средства обаче искат деца. Що? Не можете ли да си вземете една котка или куче, вижте първо дали тях ще успеете да отгледате пък после му мислете за бебе. Намерете си работа, купете си къща, спестете пари. Освен ако не искате това дете да израстне лишено от всичко. Мизерия. После кажете, че аз съм луда. Ми добре луда съм сигурно, но поне няма да съсипя живота на едно беззащитно детенце.
Или пък младежите, които едва са станали на 20 години и вече друсат бебе. Мога съвсем спокойно да заявя, че другарчета от детската и първи клас от България, които съм имала и държа все още известен контакт с тях са ми набори, а повечето от тях имат вече деца. Ама какво е това? Тук жените раждат на по 40. Поне си изживяват живота малко или много, но нашите младежи защо толкова бързат? Аз никога не съм очаквала това.

Като за край искам да добавя, че се надявам да съм се справила с писането добре, не живея в България от много малка и не знам колко грешки имам, затова се надявам да не ме критикувате за граматиката и правописа ми, а да наблегнем на дебата които ви предоставих.
Много се надявам сега всеки да остави своето мнение и да напише възрастта си. Аз съм на 20. От много време насам желаех да напиша това, защото знам, че тук мога да срещна различни личности и да чуя различни мнения. Може и аз да съм луда, знам ли. Но предпочитам лудостта ми да бъде тази от колкото другата ( да родя ) , която дава край на моето развитие донасяйки нов живот на земята. Критиките, които съм изписала са главно против хората, които нямат средства за да донесат нов живот, но го правят и за тези, които имат шанса да осиновят, но не искат, защото няма да са биологичните родители. В края на крайщата не желая да има недоразбрали и хора, които да ме критикуват, защото съм решила да " свърша" с живота на Земята. Напълно съм ЗА раждането само и когато детето ще води нормален, НЕ мизерен живот и ще бъде обградено от обич и топлина. Дете, което ще израстне в сплотено семейство и няма да е свидетел на раздели и изнвери. Силно искам да подчертая, че това е напълно възможно. Много мой приятели са израстнали в сплотено семейство, дори приятеля ми продължава да има едни прекрасни родители, които никога не са го лишили от нищо, а са на 60 и 70 години. Обаче хората са знаели кога и как. Знаели са кога да създадат живот и как това дете ще израстне пълноценно и щастливо. Това ми беше и мисълта.. ако ще имате деца, помислете дали наистина го желаете и дали имате как да го отгледате, а за тези, които не могат да имат - осиновете. Няма да ви стане нищо.

Коментари

1.   Някой ако има търпението да го прочете цялото, ще му дам тиквен медал. Успях да стигна до началото на втория абзац.

Абе кой каквото си иска това да прави. Против съм само да заблуждават партньорите си. Такива неща се казват в началото или най-късно когато нещата започнат да отиват на сериозно.

2.   "които не могат да имат - осиновете. Няма да ви стане нищо."

Мда. Явно не си минавала през прцедура за осиновяване.

3.   Всеки си има своята истина. И аз не искам деца. Като цяло нямам намерение да се съобразявам със социома, обществените порядки. Общо взето обаче - семейство, деца, хубава къща, хубава кола, добре платена работа - масовата култура ни е научила, че това са приоритетите в живота. Ние хората сляпо вярваме на всичко. Дори когато се определяме като християни, мюсюлмани и прочие, не знаем какво ни прави такива. Не всеки може да навигира извън матрицата, за това не съди строго. Продължавай да израстваш и да се изграждаш като личност. На света има и по важни неща от социалните норми. И аз твърдо отказвам да изпълнявам така наречената си функция на жена. Ще живея както си поискам и не ми пука как ще го приеме обществото.

4.   няма как да се жертвам и да прочета целия ферман до края, затова не разбрах какви са ти възвишените идеали. Следвай ги и не ни занимавай.
Аман от хейтъри и трошачи на окови, всеки втори е различен, извън матрицата, уникален, спешъл, некст левъл, яката работа, не като нас, дето само за ядене и размножаване мислим.

5.   Душичка, всеки е свободен да прави с живота си каквото пожелае. Както се оплакваш, че хората ти повтарят, че трябва да родиш, така и ти трябва да осъзнаеш, че не бива да критикуваш тези, които искат да имат деца.

И друго - съжалявам, но просто няма как да знаеш дали това да си майка наистина е най-хубавото нещо на света. Можеш да знаеш всичко, но не и това, щом нямаш деца. Просто няма как.

6.   Малката. Много си малка и НЕ ЗНАЕШ как осиновяването е МНОГО трудно и доста често невъзможно (в някои страни слагат и доста ниска възрастова граница поради това, че желаещите са много повече от децата)! Много по-трудно от ин витрото! Да не говорим, че се прадлагат предимно деца с увреждания и най-често от малцинствата...
Ж45 (бременна, с мъж, с кариера и средства, спокойно)

7.   Природата е дала на жената невероятната възможност да забременне, да усети как един живот се развива и расте в нея и да го изкара на бял свят. За мен това е един безценен дар. Точно затова съм съгласна, че да не се възползваш от този дар е голяма загуба. Преживяването по никакъв начин не може да се сравнява с осиновяването, да не говорим, че и факторът гени не е никак без значение.

Ти си решила, че не искаш това. Твоя си работа. Но не можеш да очакваш, че хората ще се съгласят с тебе, независимо дали имаш основателни или не аргументи. Честно казано, от това което прочетох, тъй като нямах нерви да чета целия този роман, причините ти ми се сториха леко незрели. Но пак ти казвам, като правиш избор, трябва да можеш да застанеш зад него. Толкоз.

8.   Авторке, за втори път изсипваш тука самосвала, разбрахме ти мнението, айде стига толкова, че втръсна!

9.   И аз не прочетох цялата тема, като цяло ми идва глупавичка. Ако не искате дете, със сигурност не трябва да го правите, заради майки, мъже, общество и т. н. но това си е вашият избор. И само с вашия избор ще бъдете щастлива, но защо ви е нашето разбиране и одобрение?
Аз от дете съм си мечтала за дете. Ходих да моля майките да им бутам количките и да им храня бебетата с лъжичка. В гимназията, пък гледах детето на шефа на майка ми. После завърших начална педагогика. Сега чакам второ дете, под 30 съм. Мога да напиша 5 фермана, като вашия за щастието да бъдеш майка, но нямам тази потребност, защото съм сигурна в избора си. Не съм ограбена, а надарена. Вие защо имате потребност да аргументирате толкова избора си, себе си убеждавате, нашето одобрение ли ви е нужно?

10.   Номер 1 прочетох цялото. Жена на 21 съм. За да имам деца най-важното което искам е да съм с правилния мъж. Парите не ме интересуват толкова, просто искам да работя и все едно колко изкарвам. И аз не съм някой жена, която иска да се забие в къщи и да гледа дете и да чисти по цял ден, но ако съм с човек, който много обичам, ще искам и дете, за да има какво да отгледаме и за да видя как ще изглежда нашето дете. А последното нещо, заради което бих искала деца е мнението на хората. По фейсбук чета всякакви неща и скоро прочетох едно нещо "Ще минат 100 години и няма да има никакво значение каква кола си карал, колко пари си имал и в каква къща си живял. Но светът ще стане по-хубав, защото си бил важен в живота на едно дете. " И аз съм мислила подобно нещо, като съм се замисляла дали някога да имам дете. Човек, докато може и като е с правилния човек може и да не иска деца, но като стане на 80 може много да съжалява, че няма. И няма да може да върне времето назад. Затова правете неща, за които след време няма да съжалявате. А някой хора много повече биха съжалявали за това, че нямат дете, отколкото за това, че имат. И сама каза, че животът е кратък. Предпочитам да го изживея с дете, отколкото без. И както казах, само ако съм с правилния. Ако със с човек, който много обичам би ми било много по-добре да имаме дете, отколкото няколко милиона и огромна къща. Това го казвам за тези, които се чудят дали да имат деца. А сега за осиновяването, първо задължително бих опитала да имам мое, ако не стане, тогава с инвитро и накрая осиновяване. Скоро започнах да се замислям за тези неща, първо мислех как ще мога да го гледам като знам, че не е мое и много ми харесва израза "Кръвта вода не става", но пък най-добрата ми приятелка е осиновена още от както се е родила и преди да стане на 18 съм я питала дали не иска да разбере коя е истинската и майка и тя винаги ми казва, че не я интересува кои са я оставили, а кои са я отгледали, така че ако не мога да имам бих осиновила. Но само ако не мога да имам и съм с човека, с който искам да остарея.

11.   Вчера видях тази тема, мислих да не пиша, но сега като видях коментарите, все пак реших и аз да пиша.

Авторката е написала този дълъг пост, просто защото майка ѝ ѝ надува главата, а също и разни други хора, че трябва да ражда. Упражняват ѝ психолохически натиск, чувства се емоционално обременена, нормално е да има нужда да сподели, нали това е идеята на сайта?

Подозирам, че всички тука това го осъзнавате.... Не разбирам защо така негативно сте ѝ реагирали някои, оставам с впечателнието, че приемате доста лично изказванията ѝ. Повечето казвате, че не сте дочели докрай темата ѝ, но въпреки това сте ѝ писали коментари?
Има немалко теми в този сайт, които биха ви се сторили тъпи, ненужни, но пък сте си направили труда да коментирате тази конкретно?
Е ходете примерно да напишете нещо на онази 45 годишната от темата 'Любовник? Това ли е правилния изход? ' - ето тази заслужава тонове негативизъм.

А и друго се сетих сега, забелязала съм, че в теми за биене на деца, изобщо за агресивно отношение на родители към деца, коментарите са все едни такива деликатни, проявява се разбиране, дори и подкрепа?

9, ти като си чак и надарена какво изобщо правиш в този сайт?
Айде примерно 4 си личи, че е доста комплексиран, нещо не се чувства достатъчно специален, но ти?

12.   Окей, аз мисля, че съм съгласна с теб, че за да имаш дете е важно:
- наистина да го искаш
- да имаш някаква финансова стабилност (макар никога да не знаеш как може да се завърти живота)
- да имаш до себе си подходящ човек, който желае същото

Съгласна съм, че всеки може да решава за себе си. Е, винаги ще има хора, които се опитват да се месят, но какво от това?
Но не виждам защо ако аз искам дете и отговарям на горните условия, да нямам само защото някой ми е казал, че трябва да осиновя. Това, че ти не желаеш да родиш, не означава, че всички останали също го правят по задължение.
Освен това да осиновиш дете насила е равносилно на това да родиш насила. Тези неща се правят с желание.

Често казано, не виждам къде е проблема. Живей си живота, както искаш и остави другите да правят същото. Не обръщай внимание на хората, който искат да ти се месят. Кимаш, усмихваш се и чао :)

13.   Олеле, Боже! Какво ли очаквах от българския бай ганьо да ми напише? Добре,че поне номер 11 се е изявил в моя защита. Изглежда, че единствения човек, който си е направил труда да ми прочете "глупавия роман", който вие дори не сте изчели докрай, а сте седнали да критикувате и да плюете едно младо момиче в търсене на истината! На никой одобрението не желая, живота си е абсолютно мой и ми дреме на шапката кой ще одобри моя възглед спрямо живота! От вас просто очаквах да прочетете "безсмисления роман" и да си аргументирате отговорите на въпросите, които ви зададох! Ако не сте съгласни с това, което ви питам просто можехте да дадете нормален отговор с аргументи, никой не ви е искал критиките спрямо що аз няма да раждам. Боже, природата дала на жената невероятната възможност да забремене, с коя ръка да се прекръстя госпожо? Хахаха, нямям думи. Мислех, че в България има хора, които са нормални, но изглежда,че примитивното мислене няма да ви напусне и след 100 години. Иначе после всички се оплаквате от господата роми, които пренаселвали, но ако вие го правите е нещо свято и правилно. Цитирам една горе писала " не ме интересуват къщи и пари" .. Дами и Господа кой ви говори за търсене на половинка, която да е заможна? Тук ясно написах, че за да имате едно дете е хубаво с половинката първо да създадете стабилност...тогава вече деца. Ама на вас в България ви харесва да правите деца и да живеете в мизерия, нали? После ревете,че всичко било за господата роми, обирали всичко.. Ви що се сърдите, нали е прекрасно да пренаселваме планетата? :D Ах какви сте лицемерни! Но да, щом няма да ми четете романа, недейте да отговаряте тъпотии..
Размножавайте се като маймуни, това ви е в кръвта. Когато излезете от бг и видите малко как върви живота насам и натам, се надявам много да си промените възгледите. Имало бедни, ми ще има и по-бедни докато продължаваме с тоя ритъм на размножаване! И не, не ми е нужно да родя, за да знам, че това не е най-прекрасното и смислено нещо, което може да ми се случи. Предпочетам да съм на 80 без деца от колкото на 80 с деца които са ме пратли в старчески дом, докато аз съм си дарила най-хубавите години от живота на тях.

14.   13, български бай Ганьо? Че то италиански има ли? Бай Ганьо си е бил българин. И не че нещо, но нима си очаквала повече от трима да си изгубят половин час да четат този ферман? Нищо лично, но... Айде със здраве.

15.   "Боже, природата дала на жената невероятната възможност да забремене, с коя ръка да се прекръстя госпожо?"

С дясната.

"Имало бедни, ми ще има и по-бедни докато продължаваме с тоя ритъм на размножаване!"

Думата "ритъм" не означава това, което си мислиш, че означава. Популацията на Япония е почти 20 пъти по-висока от тази, на България. Територията на Япония е малко, над три пъти територията на България. БВП на глава от населението в България е $8331 в Япония е $48556.

А и: https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Bulgaria#/media/File:Bulgaria-demography.png

Не знам, какво искаше да кажеш с "ритъм на размножаване", но предполагам, че имаш предвид спадащата раждаемост и изтичането на човешки капитал.

Аз лично приветствам подкрепям решението ти, да не създаваш потомство!

16.   Авторке - на хората от деца им се вменява, че най-възвишеното нещо на света е създаването на семейство (като под семейство се разбира не само роднини и любяща половинка, а дете/деца).

Много малко хора успяват да излязат от матрицата и да се замислят върху това, което ги заобикаля, безумието на социалните норми, капана на хорското мнение и т.н.

Радвай се, че си една от малкото, които не се водят по стадото, но не очаквай да срещнеш разбиране тук.

Към номер 5, която твърди, че да си майка е най-хубавото нещо на света, аз мога да кажа същото за стотици други преживявания, която тя може би не е имала щастието да изпита. Не можеш да твърдиш, че нещо е най-добро, без да си опитал всичко. Явно имаш много ограничена вселена и си си въобразила, че да имаш дете е нещо велико. Няма лошо, самоубедила си се, чувстваш се щастлива от този факт - приятен живот.

17.   (14) За италиански Бай Ганьо може да мине Кап. Берторелли (онзи с петела на шапката) от сериала Ало Ало ;))

https://www.youtube.com/watch?v=u76u2vPcDUM

18.   До 2

Едни пзнати минаха - 25 000 лева рушвети на агенции, съдии, адвокати, лудници за един печат. Ужас е направо.

19.   Е сега разбирам какво е егоизъм "докато аз съм си дарила най-хубавите години от живота на тях." Дано всички жени да не започнат да мислят като тебе, че иначе до 100 години светът ще свърши. И се оплакваме от циганките, защото раждат на 14. Знаеш ли, ти още повече ме накара да искам да имам дете някога.

20.   Хихихи, номер 15 :D много ми ставаш забавна като дори не си ми прочела поста и мислиш, че пиша само за населението в България. За прекръстването беше чист сарказъм. Много сте умна. :)

21.   Номер 16 много се радвам, че си успял/а да разбереш какво точно имам в предвид. Направо ми олеква на душата. Чудо! Ясно е, че покрай бай ганьовците се намира и някой образован човек. Прекрасно.

Точно за това говорех, че всъщност не е нужно да следваме това, което ни е предоставено като идеал за прекрасния живот. Можем да си го построим, както искаме, а не типичното "Учи, намери си работа, мъж/жена, създайте деца и бъдете роби цял живот". Ама кой да те разбере, нападат тези, които имат деца и много лично приемат думите ми, все едно някой им е казал да ходят да си убиват децата. Толкова ли ви е трудно да спрете да отговаряте след като дори не сте ми прочели поста и се захващате за някакви мини изречения, които дори не са ми мисълта заради, която съм тук. Смисъл що не ми отговаряте на въпросите, които съм дошла да ви питам? Кво ми се захващате на разни фрази от типа на " Бай ганьо какъв е, прекръсти се с дясната" .... На мене това ли ми бяха главните въпроси? Много жалко. После аз съм била тази, която си изкарвала яда тука, но явно е че това сте вие. Комплексирани господа бай ганьовци, разходете се по света, вижте държави и различните хора, начина им на мислене, култура, образовайте се малко и спрете да бъдете такива игноранти. За това никога няма да се върна в България. Не си заслужава точно заради ето това, което сте вие. С гордост казвам от къде съм, но хората винаги се смущават като чуят "България" и не заради ромите, които обикалят света, а заради "чистокръвни" българи, които са си показали байганьовското в душата и хората не искат да имат контакт с такива заседнали персонажи. Жалко за вас, жалко..

22.   Авторке,

Четейки коментарите ти, се убеждавам в първоначалната си преценка, че си доста незряла.

Говориш за пренаселение и прекомерна раждаемост, но те са при бедните и необразованите, за сметка на образованото население в развитите държави. Точно загубата на тази ценност води до този злополучен дисбаланс.

Смееш се на #15, че не усетила иронията ти, а всъщност ти не усети, че на самата теб ти беше отвърнато с такава.

Намери се с авторката от оная другата тема, дето не й се живееше. На един акъл сте, мислите че светът е създаден за на вас да ви е хубаво и не се замисляте, че удоволствията на идват от нищото, някой се труди за да ги създаде.

Мислиш си, че си открила истината за света, а всъщност само си смешна на хората с повечко опит. Имаш още много да зрееш. Дотогава и аз като #15 абсолютно подкрепям решението ти да не се размножаваш.

От #7

23.   19 - обясни ми, ако обичаш, какво толкова лошо ще стане ако светът след 100г свърши? Всяко нещо има начало и край, това е нормалният цикъл на живота.

24.   16, а какво ще кажеш на мен, изживяла съм доста прекрасни неща (в които влизат много пътешествия по света, дългогодишен живот в 3 страни и много добра кариера) И съм решила да забременея?

Не разбирате ли, че ако човек има интелектуални и организационни способности и желание МОЖЕ да има от всичко! И че изборът в живота НЕ Е между задоволителен живот/кариера/забавления и пътешествия ИЛИ деца и семейство, някои (даже много много хора на доста по-млада възраст от мен!) можем И двете! И изобщо не става дума за норми, наложени от "обществото", става дума за ВЪТРЕШНО желание и призвание!?

Не пропускайте тази група хора, ние сме мнозинството! И затова не можем да приемем на сериозно поддържниците на която и да е крайност, какватосе явяваи авторката... Особено когато няма от нашия опит поради крехката си възраст...

Ж45 (бременна)

25.   22, освен че е незряла, е и отчайващо неграмотна. Защо се хабите да "дебатирате" с нея?

26.   24, хайде стига афишира бременността си (с донорска яйцеклетка, естествено, защото на твоята възраст, ти просто нямаш годни такива - в гонене на кариера и наживяване си пропуснала да оползотвориш твоите) да ме вземе някой да те урочаса. Не се изпрягай, а си пази плода, че е крехък и втори шанс едва ли ще имаш.

27.   Извинявай 24, ама и товето не е за пример. 45 годишна първескиня, не е за хвалба, честно.

28.   Към ж45 бременна от номер11: Точно от човек като теб очаквах, а и още продължавам да очаквам, да разбираш, защо авторката чувства това, което чувства, защо мисли и следователно пише това, което пише.

И още нещо - аз лично не мисля, че ти и хора като теб сте мнозинство. (ако беше наистина така, най-малкото България щеше да е топ държава) Има доста, които всячески се стараят да изглеждат, че животът им е така, както си го представила във втория си абзац, но реалността им всъщност често е друга.

29.   Айдеее, комплексарите решиха, че се хваля и започнаха с минусите! Вие не сте ли от тези дето имат И интресен живот, И деца и семейства? Не?

Съжаляваме ви...

От мнозинството

30.   Желанието да има деца е заложено в душата на жената! Празно ли е в душата, няма сила която да я накара да роди, това ше бъде кошмар за нея. Майчиният инстинкт е заложен от Бога. Както има стерилни жени, които въпреки желанието си не могат да родят дете, така има и жени със стерилни души, няма я онази искра на майчинството. Не съм сигурен, дали осиновени деца биха се чувствали добре при такива жени, те никога няма да усетят майчина обич, а това е най нужно на малкото човече. Не упреквам авторката, тя просто е ощетена от Бога, дал й е бедна душа! Дано поне изгради добра кариера, та да компенсира ощетяването си!

31.   26 и 27, гледайте си жалкия животец и не се бъркайте в чуждия... Най-малкото не сте компетентни... а и очевидно суеверни, направо не заслужавате и секунда внимание...
Аз живея в чужбина и НИКОЙ тук не е реагирал негативно на моята новина. Даже напротив, казват, че моята възраст прави бременността много по-специална от средния случай! Щастлива съм, че живея сред такива хора!

28, аз не съм казала, че не разбирам авторката! Аз казвам, че тя подкрепя една от двете крайности (най-вероятно поради липса на опит, например това, което говори за осиновяването идва от абсолютно неинформиран човек) и даже агитира и се "кара" на хората, които не са в тези крайности.

Пожелавам й да преразгледа позицията си след години, а дотогава- да си отваря очите да наблюдава и да се учи от живота и опита на другите. Глупавите хора не се учат от грешките си, по-умните хора се учат от грешките си, а наистина умните- от грешките на другите...

Пожелавам й реализация и щастие!

Ж45

32.   Здравей авторке,
прочетох целия ферман.

Aз съм от нежелаещите деца семейни жени. Няколко момента бих искала да коментирам.

*Първо - напълно е излишно да убеждаваш, когото и да било в правотата си и да влизаш в дебати. Никой няма да си промени мнението точно по тази тема, заради нещо прочетено в интернет. Знаеш си какво искаш, права си за себе си - оттам нататък въобще не трябва да те вълнува, кой какво мисли. Всеки живее със своите решения и грешки и толкова.

*Мотивите на тези, които нямат възможност да отглеждат деца, но искат такива, теб изобщо не те интересуват и не ти е работа да ги коментираш. Toва е точно толкова неприятно и неадекватно, колкото на теб някой да ти се меси в избора и да ти съобщава категоричните си възгледи по въпроса. Не го прави - те отговарят и живеят със своя избор, ти с твоя. Toчка.

*Партньора - за да сте щастливи е важно той да е наясно с избора ти и да го приема. И да гледате в една посока. За всеки влак си има пътници. Двама души, които се обичат и се грижат един за друг и подкрепят прекрасно могат да са си напълно самодостатъчни. Aко тази основа липсва и между тях има празноти, то с идването на дете те се задълбочават, не се запълват.

*За осиновяването: едно е да вземеш котка от улицата, друго е да вземеш дете. Процедурите по осиновяване са изключително затормозени, а въпросните деца масово са или циганчета или с увреждания и не се знае и какво носят като наследственост. При положение, че ти се вижда прекалено голяма жертва отглеждането на собствено дете, с какви очи съветваш непознати хора, за които идея нямаш през какво са минали и какво им е в душата, да хванат да отглеждат чужди? И откъде знаеш, че нищо нямало да им стане, ако го направят? Тeмата е крайно деликатна, а това, което си написала, е крайно грубо и арогантно.

*Хубаво е сама за себе си да си наясно, защо точно не искаш дете, а не да се залъгваш с някакви идеалистични възгледи по въпроса и клишета за пренаселения свят, безмислието на живота и бъдещето на човечеството. Причините обикновено са доста по прозаични. Аз примерно не искам, защото майка ми е родила без наистина да го иска, под натиск от роднините и защото това и било мисията и трябвало да си мине от реда - а после гледах как цял живот се чувстваше зле с избора си. Няма да влизам в подробности - явно и самата ти имаш достатъчно наблюдения, какво не е ок при такива жени и как се обясняват пропилените възможности и живота си с децата като им набиват вина. Не искам и аз да ставам такава жертва на хорското мнение. За мен лично да се превърна в майка ми и да повторя изборите и би било все едно да умра. Освен това съм щастлива с мъжа си, така както сме си в момента и нямам усещането или необходимостта да добавям още нещо към семейството. Дали в последствие няма да съжаля за избора си и вече да е прекалено късно, за да променя нещо, няма как да знам и съм приела и си нося риска за това.
Мисълта ми е, че трябва наистина да се вгледаш в себе си и да преработиш проблемите и причините и да си максимално искрена със себе си и желанията си - да не се окаже, че всъщност изместваш проблема, защото е болезнен, вместо да го решиш. Toва е индивидуален процес и няма кой да го свърши вместо теб - и става само с дълбоко вглеждане и ровене в собствената паничка - ровенето и критикуването на съдържанието на чуждите, нищо не ти носи!

33.   Номер 30, човек който наистина е щастлив и вярва в Бога не е пълен с пасивна агресия (виж си постинга), нито си позволява категорично да произнася присъди и категоризации от негово име. Човек с богата душа, се изразява благо и търси с думите си да вдъхнови и подкрепи събеседника си, а не да го унижи и осъди - за твое добро се замисли, дали наистина душата ти е толкова богата, колкото си мислиш. И що за арогантност е да се произнасяш от името на Бога относно качество на душите - толкова постинги по темата, а друг не си е позволил да го направи, какво ти дава основание да се чувстваш над другите? Сега се замислям, дали и крайно религиозната майка на авторката, от която тя се оплаква, не е стигала до подобен фанатизъм във възгледите си - това вече може да обясни доста. С какво толкова те настъпа това момиче? С това, че твърди, че живота на майка и е сив, рутинен и празен ли? Вярно, че авторката не е от най-тактичните, но и твоята реакция е крайно неуместна, да не говорим за начина, по който си позволяваш да намесваш религията.

34.   31, хората гледат на твоята бременност като на "по-специална", защото тя Е по-специална... Сиреч, изключение е, рядкост е, необичайно е. Ти кажи, внимателно ли избрахте яйцеклетката, че наскоро гледах едно предаване - донорите на сперма какви малоумници бяха, ужас! Ако и жените са такива - лошо!

35.   Да се чака първо забременяване на 45 плюс гордост от това е чиста лудост. Не ни вменявай ненормалното за нормално, ако обичаш. Трябва да се ражда до 30 г.

36.   35, и аз се питам защо е това прокламиране и навиране в очите на бременност на 45 годишна жена. Искам да бъда правилно разбран - аз се радвам за жената, че е успяла да забременее на тази възраст, явно си има причина да е чак сега. Но да се рекламира и изкарва едва ли не нормално и да се вменява, че едва ли не всяка жена на 45 забременява ей така безпроблемно, просто не е вярно и не е правилно. Сега може на някой така да му се е наложило, няма да съдя никого, но не е за пример определено.

37.   Приеми избора на майка си и й прости. Пискливият и истеричен изказ и високопарните лозунги са жажда за внимание. Никой не те притиска на 20 години да взимаш такова решение. Помисли си тогава от къде идва целия този твой гняв

38.   35, 36 - да забременееш е едно, да износиш, друго, трето и четвърто да родиш, пето, шесто, седмо и така до десето да отгледаш човек.

Иначе казано рано и е да се хвали на женицата, но тя не го знае ;)

39.   Боже Господи, кой какво рекламира и афишира в АНОНИМЕН сайт!? Как пък един не вижда реалността без премахването на собствените изкривени "очила "? !

Как не разбрахте, че давам ПРИМЕР (НЕ, НЕ Е ХВАЛБА ИЛИ РЕКЛАМИРАНЕ) със собствения си живот като НАЙ-ДОСТОВЕРНАТА АРГУМЕНТАЦИЯ към темата!

Колко жалко. Мислех, че интелектуалното ниво на пишещите под най-малкото толкова дълга тема е по-високо....

Жалко, останете си със здраве и си опитайте да НЕ възприемате казаното от други хора като ХВАЛБА ИЛИ ОПЛАКВАНЕ, нищожна част от споделянето на информация между хората наистина цели да предизвика съжаление, злоба, подражание или завист...

Ж45

40.   И какво сега, изкарахте си комплексите на момиче на 20г => със сравнително крехка душевност все още, а сега се прехвърлихте на бременната жена на 45. И какво сега, тя няма право да споделя и да се радва гласно (в случая писмено), че е бременна на 45, щот' давала лош пример? !?
Абе вие сте тотални кукувци, да си знаете.
Хора, разберете веднъж завинаги, че всеки прави каквото иска. 21 век сме и всички хора сме достатъчно информирани за всичко, особено пък по въпросите за размножаването. Всяка жена има глава на раменете си да си решава кога и дали изобщо да ражда.
На който не му харесват изборите на жените, и изобщо на всичките хора, които излизат от рамката на местната маса - ами просто трябва да си трае, да преглъща и да си гледа в своята паничка.

Относно изказването на номер32 конкретно за мотивите на хората, които нямат възможност да отглеждат деца, но искат, ще допълня -и създават такива, ами на мен лично все ми е тази за мотивите им, но е редно да се спрат помощите и безплатните неща под каквато и да била форма за здрави хора със здрави деца. Всеки трябва да поема последствията от своите избори (това за избора някой вече го спомена по-горе), включително и по финансовата част!

номер11 съм

41.   Какъв изверг трябва да си, за да храниш по толкова гнусен начин анонимно бременна жена, особено, ако е в напреднала за раждане възраст, та чак да й говориш да се пази, че плодът й бил крехък... и точно тези индивиди претендират за огромна душевност... и ще се размножат или още по-лошо - вече са се размножили и от прекомерно семейното щастие и родителско опиянение висят в сподели.
Този пък ентелегент под номер 30 - " Не упреквам авторката, тя просто е ощетена от Бога, дал й е бедна душа! " вкара и Господ в някакви схеми на вземане-даване. Представи си, драги ми смехурко, православни християнинУ, че си лицемер. Представи ли си? Сега осъзнай, че зад твоята религия и морализаторство си наистина лицемер и много бедна душа. Ограниченост, жлъч, озлобление, душевна и интелектуална нищета... може би си бил отхвърлян? Или Богът те е наказал да си ПРОСТО прост?
Днес попаднах в магазин в непосредствена близост до училище, точно след края на учебния процес, имах чувството, че съм попаднала в лудницата, майките дърпаха децата, крещяха им, заплашваха ги, децата започваха да реват, майките да им обещават наказания, тъй щото цялото това шоу се чуваше из целия квартал. Даже имах чувството, че майките не толкова преиграваха, защото са ядосани, а все едно някой да ги види, да се докажат някакси, по някакъв болен начин, чувствах наслада в упражняването им на власт. Бляк... жалко, че повечето хора, които правят деца са тотално неосъзнати. А осъзнатите са наистина кът. Авторката е на запад, там пронират теорията, на която се е вързала, за световната свръхпопулация, за свободата, за излизането от социално наложените рамки, за независимостта от чуждия поглед, за егоизма на това да искаш да се възпроизведеш на всяка цена, на осъзнаването, че много често детето ще те набута в старчески дом, ако имаш късмет... Не твърдя, че си права, авторке, на твоите години е разбираемо да мислиш така, ако се замисляш над нещата, а не си се концентрирала върху основната функция на животното - да се плоди. НО душевността се развива, много приятно е да виждаш как се формира едно същество, което безпределно пък и те обича и зависи от теб, да вникваш в душевността му, да виждаш в очите му как мечтае, как обича, какво го трогва, от какво го е страх, малките човечета са хубави, невинни, всичко прочиташ по лицето им, разбираш кога нещо се двоумят, кога лъжат, забавни са, невинни, обичливи... доставя огромно удоволствие да избягаш с тях в техния свят, да чуеш какво ги е впечатлило, кого харесват, с кои са приятелки, да следиш как размишляват, как се ориентират в света, как използват различни похвати, за да видят кой е най-печеливш и да се гушкат... и още с много много позитивни емоционални преживявания да те дарят. С последното не искам в никакъв случай да кажа, че трябва да се раждат заради бъдещи ползи, опитвам се да ти кажа, че има позитиви, които някак на запад, поради прекомерно търсене на свобода и интелектуализация, съпроводени от желание за уникалност и ход извън стадото, остават недооценени. Помисли върху това, още си млада и имаш време да решиш какво искаш. Аз лично съм се отказала, не бих могла да се справя и с дете, освен това имам и генетични заболявания, които не бих искала да наложа някому. Освен това пеленачетата ми миришат на повръщано, нямам никакъв майчин инстинкт, съвсем бих допуснала, че природата-майка си разбира нещата и не иска от всеки да се възпроизвежда.
Случвало ми се е с двама мои партньори да желая неистово дете, може да не е свързано толкова само с мен, но да опира и до партньора, защото принципно не желая дете.
Сега прочетох номер 33 към номер 30, казал е това, което мисля по много добър начин.

42.   38, "женицата" има докторантура и знае много, ама много повече неща от теб!

43.   37, виж миличка само да ти кажа нещичко - няма дори и едно едничко изказване в интернет пространството, което да не е породено от жажда за внимание ;)
А високопарно звучиш ти.