Споделена история от Семейство

Детски книжки
Здравейте.

Интересува ме дали купувате детски книжки на децата си?
Ако да:

- на каква възраст са децата ви?
- предпочитате книжки на хартиен или електронен носител?
- може да споделите на кои автори са, за да добия представа и какво предпочитате като стилистика.
- бихте ли купили интерактивна детска книга, такава, която да съчетава - текст, илюстрации, илюстрации за оцветяване и илюстрации тип ”пъзел”?
- каква е сумата, която бихте дали за една детска книга?

Благодаря и хубав ден.

Коментари

1.   Въпреки, че не съм майка все още, а тийнейджърка искам да дам мнение по въпроса..... Имам малка сестра, на която ѝ купуваме книжки за оцветяване на момичета. Например да им нарисуваш грим или маникюр. Иначе сега чете една книга-"Пипи Дългото Чорапче" и много ѝ харесва. На децата са им интересни повече илюстрациите, отколкото думите...... е според мен!

S. U. N

2.   1. На 5 г.
2. Хартиен носител.
3. Предвид възрастта книжките, които избирам за моето дете са добре познатите по-кратки детски приказки, от чуждестранни и български автори.
4. Да и имаме доста такива книжки.
5. Книжките, които на този етап купувам са на цени между 3 лв. (за най-тънките книжлета с текст и оцветяване и 10 лв. за такива с повече страници, твърди корици, илюстрации и т. н. )

3.   3-4 годинки.
Хартиен носител. Не живеем в Бг купувам често типтой книжки с един маркер са,! когато го допреш до картинката и започва да говори нещо. Също има такива в които, когато до докоснеш картинка и говорят.
Доста бих дала за хубава книжка. Не бих купила книжка за оцветяване, аз му принтирам от интернет и той си оцветява.

4.   Не съм майка, но работя с деца, а и си спомням с любов за моите детски книжки и тези на брат ми.
- Според мен колкото по-рано се започне с книжките, толкова по-добре. На 3-4 годинки, дори още да не умее да чете, детето ще се забавлява с илюстрациите, а може и по-възрастен да му я чете и да разглеждат заедно картинките. Чудесен начин да се прекара време с детето.
-Много по-добре на хартиен носител. На електронен носител само ще си напряга очите, а като стане голямо и без това ще иска да играе разни игри онлайн.
-Има от български и от чуждестранни автори. Немските обикновено имат много красиви картинки. Имаше една поредица от книжки по-рано, всичките на тема обитателите от гората. Концерт в гората, аптека в гората, училище в гората... Аз имах и български народни приказки с много хубави картинки, Хитър Петър, зайо байо... Е такива.
-Интерактивните са много интересни, препоръчвам ги.
-До 15 лв, зависи от качеството. Тези от картон са по-скъпички.

5.   Най-хубавият подарък, който получи детето ни тази Коледа, беше т. нар. Тиха книжка. Детето е на 2 год. почти. Книжката е изцяло изработена на ръка, от безопасни текстилни материали. Направена е персонално за него, с името му, има го като герой вътре. Всяка страница предлага различно занимание. Има няколко пъзела на тема цветове, форми и цифри. Има страници с пъзели с мъниста, с ципове и копчета, с магнитчета и какво ли още не. Детето я обожава, може да се занимава цял час. Знам, че е била над 150лв.
Иначе сме купили много книжки, но тези с приказки не ги отразява още, няма и желание да му четем. Много харесва такива, тип албум, с животни, с превозни средства, където може да пита "това какво е".