Споделена история от Семейство

Име
Чакаме момиче, предложете красиви имена. И какво мислите за Валентина, Валерия. А за традицията за кръщаване на родители, длъжни ли сме да го правим?

Коментари

1.   Не сте длъжни да го кръщавате на родител ако не искате. Сещам се за тези имена:
Анастасия, Вероника, Милена

2.   Традициите не са това, което бяха. Да не говорим, че ако кръстиш детето на някой от бабите или дядовците другият дядо или баба се обижда и става една война... защо да го кръстим на ТВОЯТА майка, а не на моята, а разбрах, че не уважаваш МОЯТА и дрън дрън дрън... та най-добре не го кръщавайте на никого. Колкото до името, не мисля, че някакви непознати в сайта трябва да се намесват и да ти дават акъл. това си е твоето дете.

3.   Вероника, Милена, Цветелина, Сияна, Рая...

4.   Изберете име заедно с таткото, не кръщавайте детето на някого. Разбирам, че искате име с буквата В, бих предложила Велина, Велизара, Вихра.

5.   Валерия е страхотно име, според мен!

6.   Не сте длъжни на никого да си кръщавате детето. Валерия ми харесва, само че ще и казват Валя. Ако държите да е с В- Ванина, Вяра, Вероника. Предлагам като имена: Изабела, Анабела, Анна, Алина, Анелия, Бориса, Беатрис, Доротея, Елизабета, Елиза, Елина, Елица, Елия, Екатерина, Елза, Ива, Ивиана, Ивета, Клаудия, Кайла, Катерина, Каролина, Косара, Карина, Лара, Лариса, Лора, Лорена, Мелина, Мила, Ния, Наталия, Натали, Паола, Паолина, Памела, Сиана, Стефания.

7.   Аз съм кръстен на баща ми но той не харесва името си Така мама е променила името ми Мирослав се казвам а е трябвало да се казвам Станимир (името на баща ми) Дядо ми и вуйчо ми носят едно и също име - Христо и никой до сега не се е обиждал че носи едно и също име

8.   Дария, Виктория
Каквото ти душата реши. Твое е и докато си жива ще се обръщаш с името което си избрала. Иначе масово забелязвам, че традицията отшумява. Синът ми го кръстих както аз реших. Беше съвпадение, че първата буква от името му съвпадаше с първите на двете му баби. Никой не ме е упрекнал защо съм избрал това име.

9.   Двете имена, които сте написали не ми харесват. Предложения:
Емилия, Деси Слава, Евгения.

10.   Ирина

11.   Това че питаш дали си 'длъжна' да кръщаваш дитето си на дядовци и баби, говори че си отстъпчива и нямаш мнение и позиция.

Сестра ми от друга страна имаше и не искаше детето да се кръщава на бабите и дядовците му. Накрая го кръстиха с микс от нейното име и това на приятелят й.

Името не е лошо, добро е и все пак - когато се дава име, човек трябва да мисли и за това дали на детето ще му харесва след време. Все пак става въпрос за него.

12.   Не сте длъжни да кръщавате на баби и дядовци, но пък как само ще ги зарадвате. Ако го направите ще направите добро дело, без нищо да ви струва.