Споделена история от Семейство

Емоционална зависимост....
Здравейте, искам да споделя моята история, до някъде е доста объркана....
Незнам как да започна трудно ми е на истина.. Постоянно ровя и чета кое е правилно кое не е как трябва, къде греша (става дума за човека до мен) Дали той е прав... Ок за някой неща не е, но брзгрешни няма. Истината е, че знам че проблема е в мен.. Реалния проблем.
Имам връзка и ацки много го обичам и само мисалта, че може да ме остави, изневери излъже, толкова зле ми действа, тези мисли не ми излизат от главата. И естествено това всичкото влияе на моето поведение... Искам да махна всички тези мрачни мисли от моята глава и да бъда спокойна. Той търси спокойствие а аз не мога да му го дам.... Имам страшно много да кажа, но ще се постарая от горе от горе...
Имала съм и преди връзка, аз зная че накрая ще приключи всичко много зле за мен, ако не се оправя, и дори да се разделим което даже не искам да изричам, дори да се сабера с друг можеби ще е същото. А не искам искам да дъм съм с него и да създадем семейство и да съм щастлива.
Силно привързана съм към него не съм същата като преди осещам го виждам го просто изчезнах някаде, което ме боли много... Не мога да си представя и два дена без него пробвала съм много ми е трудно. Постоянно си мисля къде ли е с кой е какво прави, а той е от типа хора където почти не звъни не пише, което допринася за моите още по лоши мисли и още по зле да ставам. Той не е романтичен, много рядко един път да ми звънне и то сеедно само и само да се е подписал, че ми е звъннал за писане да не говорим.. Живеем заедно имам чувството, че чака с нетърпение да дойде другия ден че да излезе и да не е с мен, когато дойде събота и неделя изглежда че се чувства зле че трябва два дена да е с мен...
ДАЛИ НАИСТИНА МЕ ОБИЧА, но какво прави с мене тогава? ацки объркана съм в повечето пъти съм в големи депресии.... Обича да е свободен осетили че го претискат полудява свободна душа е старая се да му дам тази свобода, не обича много да си званиме като го попитам как е минал деня му или какво прави днес тои ми казва някой път но се осеща че се дразни даже някой път ми казва едва ли не отчети ли трябвало да ми дава, аз съм ревнива а той с неговия прекрит характер и това държание неговото, не мисля че е чак толкова лошо да ми сподели какво прави, а аз наистина съм му я дала тази свобода колкото и трудно да е какво повече да направя, не му званя един път да се чуеме на ден, не се виждаме през деня вобще само вечер, аз ако бях така с миналия си партньор сигорно нямаше да се разделим, взех си поука от тогава продължава да ми е трудно но се старая колкото мога.... :( Незнам какво става с мен не съм същата, той не се разкрива напълно пред мен финансите ни са общи в момента не работя лятото и пролетта когато работя той знае всичко а аз нищо отностно неговата работа, ако го питам ще ми каже ако не го питам може да отидат месеци...
Моите лоши чарти е че съм прекалено ревнива постоянно го следя с поглед колкото и да се правя на луда за доверие казвам му че му имам но всъщност то се осеща че го няма, дори когато се облече по хубаво почвам да си мисля да не би днес да ходи някъде... И си мисля да не би моето това грозно държание да го кара да не ми се разкрива напълно да се дистанцира, да не говорим ако се наложи вечер сам да излезе тогава не ми се обяснява какво става и какво следва а той ненавижда тези неща.. това е за ревността а другото е че съм се превърнала в някаква скучна и мрачна жена.. Аз се преместих в града от където е той нямам никакви приятели тука, не можех вобще да готвя научих се, никъде почти не излизам по цял ден дето се вика правя едно и също готвя чистя гладя и се филмирвам всичко това го правя за да съм добра домакиня и той да се чувства добре. Той го вижда и го цени, но вече мисля че съм му малко скучна, той знае как ми е минал деня, нямам с какво друго да го изненадам....
Искам да си върнем пламака да престана да го ревнувам да съм по спокойна психически вкопчила съм се за него и това е влодяващото....
Четах за емоционалната зависимост много ма е страх понеже всичко което пишеше там аз открих себе си, как да я махна тази зависимост и да имаме чиста любов можеби ако се оттърся от това нещо той ще го осети и нещатата и връзката ни ще потръгнат, да съм нежна да съм мила дора позитивна.... Постпянно ми се въртят лоши неща в главата това е психически проблем който много ще ми прече за на пред, не искам да го имам не искам...
дали наистина имам проблем или неговото държание ме подтиква към тези мисли, а можеби аз ако се оправя психически и той ще се промени незнам... Много съм объркана, ако има някой който би могъл да ме разбере моля дайте съвет ;(

Коментари

1.   Поговори с него за всичките ти тревоги. Ако той те обича наистина ще те разбере. От опит мога да ти кажа, че единственото нещо, което може да скапе и най-красивата любов е именно ревността. Ако той бяга от теб, както го описваш със сигурност е от прекалената ти ревност, която дори според мен си е чисто обсебване. Никой нормален човек (особено мъжете), не обича да го обсебват. Те искат свобода и ако му я дадеш ти гарантирам, че ще е само твой. Колкото повече филми си набиваш сама, толкова повече го отдалечаваш от теб и рано или късно ще го изгубиш.
Според мен трябва да говориш с него, той трябва да разбере състоянието ти и да те подкрепи, да се погрижи затова да си спокойна. Успех.

Ж

2.   А може ли неговото държание да е манипулативно и да смазва самочувствието ти плека лека, за да ди именно така мрачна, всеоттдайна на обевиненията кум себе си и натоварена да напраеи нещо, за да е другояче. Нито една ревност не е дошла от небето, просто така. Със сигурност си имала основание. Като е толкова обсебен и иска свобода, защо се е обвързал. Да си седи сам като си толкова скучна. Вероятно е сърцето на всяка компания със страхотно чувство за хумор, купонджия и не се задържа и ден без приключение.

3.   Здравейте и благодаря много, че ми писахте... Говорила съм с него, това че съм ревнива гледам той да не го осеща, примерно както казах вобще не му звъня не пускам никакви намеци и закачки които да го дразнят напълно съм спряла с всичко. Когато заговоря по този въпрос той не ми помага а ми казва, че примерно съм си имала мои проблеми които трябва да си реша, той не бил психолог

4.   Като цяло не ми помага да се чувствам по добре.. Все го оправдавам с работата че можеби има проблеми и заради това е такъв, беше ми казал ако спра с това онова и той щял да се промени но имам чувството че дори по зле стана все едно ма е взел за слугиня, но можеби всички хора като заживеят заедно става така спират да си обръщат внимание

5.   Много съм объркана да някой път мисля че е манипулативно знае че го обичам и можеби затова не влага много усилия за мен.. Някой път си казвам че сигорно има човек който ще ме цени повече после пък пак го оправдавам.. Искам да ме цени малко повече... как е възможно на касиерките или всякакви други служители да е толкова мил и галантен толкова искам и към мен да е същия, можеби и затова ревнувам...

6.   Какви да правя приятели кажете ми моля ви :( :(
Има и друго казвам си той ако не ме обича няма да е с мен сигорно, чувствам се странно че пиша тука но като споделя на мои роднини или приятели естественно започват да казват че трябва да го оставя почват да говорят все неща където не ми харесват, затова пиша тук за неутрален съвет и мнение... дали аз трябва дс променя нещо, за да ми даде това от което всеки има нужда...