Споделена история от Семейство

Притеснявам се как ще ни се отрази
Здравейте.
Търсила съм мнение от вас и друг път, смятам че отново ще ми дадете добри съвети.
С него сме заедно от над година като за този период освен едно по - сериозно препятствие, свързано с мой роднина не сме имали други проблеми. Не се караме и не спорим за нищо никога и се разбираме повече от прекрасно. Живеем заедно почти от самото начало и имаме сериозни намерения един към друг.
Жилището, което обитаваме в момента е на леля му, която не живее там, защото е в чужбина, но на няколко пъти ту казва че ще се прибира в България, ту не. Освен това е малко и не е подходящо за момента, в който ще станем трима, а ние имаме такива намерения, макар и в бъдеще.
От няколко месеца коментираме варианта да се преместим в неговия апартамент, но той е празен и тепърва ще трябва да се обзавежда. Моите притеснения са други - той е свикнал със сегашния и всичко тук му е наблизо. От фризьора и магазините до работата и тренировките му по тенис. На новото място се отдалечаваме доста и единствения плюс като локация е, че ще сме в центъра. Последните седмици той е активния, гледа мебели, търси майстори и т. н аз просто се съгласявам и не го притискам. Въпреки, че отначало се радвах, че ще сме самостоятелни сега започвам да се чудя дали за него няма да е твърде сериозна промяна. Все пак той има установен ритъм от години и се притеснявам да не започнем да се караме по някакъв начин, защото и аз допринесох донякъде за това той да поиска да сменим жилището.

Коментари

1.   Млади сте, сега ви е време за промени.
Ние сме се местили 3 пъти, включително в чужбина от нулата, където не само ни беше далеч фризьорския салон, ами и забравихме за фитнес и излишни глизотии за известен период.
Не разбирам защо го съжаляваш толкова а за себе си нищо не споменаваш.
За кой град става въпрос? Но където и да е си има транспорт или вие си имате автомобил.Или глезльото ще си смени фризьора

2.   Кво му се притесняваш, като че ли е малко дете? Ако е мъж, ще се справи, ако не е, за какво ти е? Ако го третираш като малко дете обаче, не се очудвай, ако почне да се държи като такова. Един мъж има нужда от жена до себе си, не от майка.

3.   Ако те притеснява смяната на един апартамент, не ми се мисли какво ще е като най-накрая се вречете на тия "сериозни намерения" и станете трима... Очевидно е, че ако живее в жилището на някой друг, трябва да е винаги готов да се изнесе...

4.   Измислена история с цел празнословие.