Споделена история от Семейство

Местене в къща при свекъри
Здравейте, с приятеля ми сме заедно от почти година и мислим, че е дошло времето да заживеем заедно. Аз съм на 25 и живея на квартира, а той на 30 и живее още при родителите си в къща. Къщата е голяма и в нея живеят баба му и дядо му, чичо му и леля му и майка му и баща му, но на отделни етажи. Още преди да станем гаджета той е започнал да обзавежда отделния етаж, който са оставили за него. Към момента, всичко е почти готово и обмисляме, когато приключим с всички ремонти, да отида да живея при него.
Аз съм свикнала да живея и да се оправям самостоятелно - работя от 15 годишна, на 18 се изнесох от вкъщи и заживях отделно от родителите си. Притеснявам се да отида да живея при свекърите и всички роднини заради всички истории, които съм чувала. Майка му непрекъснато се оплаква от нейната си свекърва, говори зад гърба й и настройва всички против нея, но като я види и ходи и сама се вре, подмазва се и т. н. Така говори против всички в къщата, включително и против мъжа си, плете интрижки, но тя винаги се изкарва много добра и жертвичка. С мен е мила, но прави някакви коментари от рода на “о каква хубава рокля, ти си нисичка и тя те издължава”, “имам един син и не го давам за женене”, “о как си се облякла днес, сигурно си болничка”, коментира облеклото, прическата и грима ми, работата и заплатата ми и ми дава неискани съвети. Мъжа ми иска да се нанася вече, за да се отърве от нея, защото е много досадна, буквално не млъква, мели някакви глупости нон стоп, прекъсва и не изслушва никого. Аз обаче се притеснявам, че ако се преместим там, тя ще се меси още повече, ще ни прави интрижки, ще си идва вкъщи по всяко време и никога няма да сме щастливи. Според вас да се съгласявам ли изобщо на такова нещо или да настоявам да сме на квартира? Иска ми се като отида да живеем като едно голямо, щастливо семейство, да си помагаме и да се подкрепяме, да споделяме хубави моменти, но не знам дали е възможно?

Коментари

1.   Ако сега се нанесеш до година ще пуснеш друга тема тук. С толкова народ не очаквай да излезеш на добър край

2.   От написаното ти казвам голямо - Не. Може все пак да пробваш, но кажи на мъжа че ако искаш веднага се изнасяш дали ще е с теб.

3.   Бъдещата ти свекърва от сега те дразни, а какво ще е ако всеки ден и час трябва да бъде около вас? Няма да е поносимо за теб, един ден ще се скарате и не се знае сина й на коя страна ще застане. Отделете се сега или отложете живеенето заедно. А да не говоря какво се случва като се появят децата. По-добре да си ходите на гости и ще сте винаги в добри отношения, щом се виждате за кратко.
Ж 28

4.   Не. Просто не. На 25, той на 30 и вместо да се постараете да заживеете само двамата, ще ходите 15 поколения на едно място? И на 30 още живее с техните? И така до пенсия да си е близо до мама. Та вие още от сега имате проблеми преди да сте се нанесли даже, не си го причинявай. Ще съжаляваш. Няма нищо по-хубаво от уединението и личното пространство.

5.   Не отивай да живееш там. Ще те съсипят и ще развалят отношенията ви. Излезте заедно на квартира. Никога не трябва нито той да живее с вашите, нито ти с техните под един покрив. Голяма грешка ще направиш, ако идеш.

6.   За жалост лоша ситуация. И да ти кажа не ходи там вече е късно. Сега в тази ситуация отиди опитай се да се съобразява и ако мн ти дотежи просто сподели на мъжа си, че не можеш така. Има и друга гледна точка, не разбрах за кой град става на въпрос, но да купуваш апартамент сам също е мн тежка задача. Да гледаш децата си също е бележка без помощна на свекърва. Ко като цяло май свободата си заслужава всяко едно от нещата. Въпрос на гледна точка.

7.   Всяка жаба да си знае гьола. Преместването ти в къща с 3 различи поколения предвещава апокалипсис и раздяла с приятеля ти. Щом на 30 още живее с родителите си значи не умее да поема отговорност и ще се наложи да търпиш много неща. Да не коментирам свекървата. За нея е ясно всичко от казаното от теб. А не дай боже да има и внуче - ще те побъркат тотално.
В заключение не само, че не хресвам идеята, а я намирам безкрайно грешна ако искаш да бъдеш щастлива.

8.   Възможно е, и като човек, който е живял на квартира ти казвам, че е лудост да се хвърлят пари на вятъра щом имате място и то цял етаж. Просто приятеля ти нека предопреди майка си, че не трябва да влиза без да чука, въпреки, че и сама би трябвало да си го знае това.

9.   Благодаря за съветите - явно съм права да не искам да живея в семейната къща. Парите за нас не са проблем - и двамата сме на високи позиции с високи заплати и можем да си позволим ипотека. Приятелят ми би живял в друг апартамент, но сякаш не му се иска парите, които е инвестирал до сега да ги пишем хвърлени на вятъра. Но пък от друга страна, не е като да не можем да си го позволим.

10.   НЕ НЕ НЕ НЕ!!! Огромна грешка недей. Ние направихме тази грешка. Живяхме в неговата къща във вилната зона на една козя пътечка затънтена. Обраха къщата и много се уплашихме решихме ще слезем да живеем с наще, те съгласни ще ни помагат, супер какво по хубаво!? Обаче наще от години се караха и решха ще се разделят и баща ми излезе на квартира ние млади за нас да е апартамента който всъщност е изцяло негов, обаче майка ми остана да живее с нас... такъв кошвар няма вечно някви скандали тя говори против него, опитва се да ни раздели. Сега ще се изнася в друг апартамент слава Богу!
Най- близката ни семейна двойка са по същия начин и ние често си споделяме защото ни е обща съдбата тя пък живее при неговите родители там филма е друг - неговиет родители, леля му с дете то си и детето е едно разглезено, майка му не дава нищо да се каже и ето го пак филма. И те седят само в тяхната стая или на вън.
Споделяла съм и на свои колежки аз съм на 20 те всички са 40 повече са видели. Никоя не каза живях с неговите родители бяхме супер.
Дали ще са неговите родители или твоите е без значение винаги се създават търкания, почват да се бъркат, почват да разпитват, да създават интриги и такива неща. Дори да не е умишлено.