Споделена история от Семейство

Баща ми ме има за дете
Здравейте на 18 съм.. имам проблем с баща ми.. държи се с мен всякаш още съм малко момиче.. например не ме пуска да седя до късно, не ми дава като се съберем с роднини или нещо друго да пийна нещо като уиски а само бира.. не че пия друго но като каже пред другите „аа за нея такъв алкохол не” ми става тъпо защото съм на 18 а се държи с мен като на 14.. разведени са с майка ми.. живея с него.. и ме навежда на мисълта, че той си мисли, че аз никога не съм имала приятел.. вмомента си имам едно момче.. което е на 25, години и смятам, че от тази работа ще излезе нещо сериозно.. и не знам как да подходя към баща ми и как да му обясня.. ще ме последват хиляди въпроси.. на колко е какъв е що е.. как да му кажа че е на 25.. това да е проблема.. но момчето е на 25 надали ще му е приятно да се прибирам всеки път в 22:00 -22:30.. сега когато трябва да прекарваме най много време заедно да се опознаем и т. н.. Ще иска да идвам утях с преспиване.. как да обясня това на баща ми.. просто не ми се мисли какво ще стане ако му кажа.. а аз не искам да губя този човек.. за първи път срещам такъв като него, не искам да се провалят нещата.. а не искам и да подхождам с лъжи към тати и този път.. но с него на глава не може да се излезе.. много пъти ми казва, че преди баща ми е приятел.. но не го чувствам такаспокойна.. защото не ме разбира.. и ако беше така сега нямаше да пиша тук а щях да говоря с него..

Коментари

1.   А защо ти е на теб да ходиш у тях " с преспиване "?
Вие да не би да сте женени ,всеки да си спи в собствената си къща .

2.   Здравей. Поговори с него, все пак баща ти е. Явно не иска да порастващ. Тежко му е, че вече не си малко момиченце. Но имаш свой живот и имаш.нужда от различни неща. Баща ти те много те обича, мило момиче поговорете, обясни му. Дано всичко е наред. Успех! :)

3.   Ти щото си престаряла вече... Той пък как може д си помисли че не си голяма :Д.
Сега сериозно от опит ти казвам връзки с такава разлика са доста трудни(поне моята беше и завърши зле.. Доста). А баща ти все някой ден ще разбере така или иначе..
Успех ти желая

4.   Ами ти си си дете като те чета. Това, че си на 18 нищо не значи в твоя случай. Фърчиш дето се вика ;)

Ето доказателството:

" вмомента си имам едно момче.. което е на 25, години и смятам, че от тази работа ще излезе нещо сериозно.. "

Ще излезе да. Може и дете да излезе от теб ;)

5.   Хаха номер 1, ти в кой век живееш? Вече имаме връзка, опознаваме се (включително и сексуално) преди да се обвържем в брак и родителите не избират партньорите ни (за всеки случай). На 18 жената не е длъжна да живее при тате вече - по закон е свободна да излиза и да не се прибира, да се изнесе, да работи и т.н.

6.   Кажи на баща си да си намери жена, а ти се изнасяй, че такива като него са токсични и който и да им заведеш, ще го тормози като дърта свекърва само и само да ви раздели и да ви саботира връзката.

7.   Въпрос, ученичка ли си или вече завърши? Ако си ученичка, ами на 18 или не, ще трябва да слушаш баща си, но ако си завършила, намери си работа, стани самостоятелна и се изнеси и тогава никой няма да има право да ти казва до колко часа ще стоиш вечер, какво ще пиеш и на колко години да е приятелят ти. Това, че по документи сме пълнолетни, не означава нищо, щом още разчитаме на родителите си да ни хранят, да ни плащат сметките и да се грижат за нас. Така, че въпросът е не дали си на 18 или не, а дали си самостоятелна или разчиташ на баща си за почти всичко. Ако е второто... дори и на 20 да си пак ще може да ти се бърка докато живееш под неговия покрив и той плаща сметките.

8.   Кажи на баща си, не се притеснявай, покани младежа на гости, запознай ги и баща ти като го хареса- ще е по-спокоен за теб. Годините са му в плюс, не е някоя шматка, твой набор. Все някога трябва да го направиш, нали, просто излишно си се спекла. Успех!

9.   Интересно къде е майка ти? Да не е в друг град или държава. Ако е в твоя град, можеш да кажеш на татко ти, че ще си при нея вечерта. Аз като започнах да спя при гаджето, казвах на майка ми, че ще съм при татко ми. Пък ако е в друг град му кажи, че ще си при най-добрата си приятелка, пък ако не те пусне му вдигни скандал. Голяма си вече.

10.   Честно казано, ако не ходите да пиете по барове или не правите секс, след 22:30 няма много за правене ...

11.   <1> Това е културния начин да кажеш "отивам да ме еВат" ;)

12.   На 18 си, а още разсъждаваш, като малка. Ето, казваш "не ме пуска". Какво, с верига ли те е вързал? Не те пуска, защото питаш. Вместо това, от позволителен, трябва да преминеш в уведомителен режим. Не, "може ли да... еди си какво", а "тате, тази вечер аз ще... еди си какво". Естествено, първоначално ще има някаква форма на конфликт, бъди готова. Изходът зависи от това, дали ще продължиш да си дете или ще започнеш да се държиш, като възрастен - с всичките му привилегии и задължения.

Дядо Торбалан

13.   Авторке искам да те попитам щом не се чувстваш дете по възраст, а и по закон вече си независима и свободна, както сама казваш, тогава защо не се изнесеш на квартира с 25 годишния ти приятел и двамата се опознавайте колкото си искате, даже и сексуално. Не казваш също защо родителите ти са разведени и защо ти си останала да живееш с баща ти, а не с майка ти. Може би майка ти е била голяма пияница и баща ти не е могъл повече да я търпи та е гледал да не последваш и ти нейния пример. А може би и да му е изневерявала, защото пияната жена на много глупости е способна. Ти вместо да си му благодарна, че те държи още при себе си ти го обвиняваш, че ти забранява да пиеш. Щом не си длъжна да живееш при тате тогава излез му от жилището, пий алкохол и прави секс колкото си искаш и с когото си искаш. Нали живеем в 21 век, живей си живота на максимална скорост.

14.   Ами порасни и няма да се държат с теб като с дете.
Мен също не ме пускаха много докато бях малък (под 18), като завърших училище започнах работа и то на трисменен режим, изкарвах пари и си ги харчех както преценя и родителите ми вече нямаха думата. Ходил съм стотици пъти по разни вили, хижи, палатки и всякакви други мероприятия с приятели и колеги.

Докато чакаш на парите на вашите така ще е, ако ще и на 28 да си.

15.   Баща ти се притеснява да не му се наложи да гледа и внуче, барабар с 18-годишното си дете.
Тъй ша е, докато не почнеш да го въвеждаш в личните си отношения и докато не придобиеш финансова самостоятелност. Ако си мисли че никога си нямала приятел, значи никога не си канила приятел на гости и не си го запознавала с баща ти.
Нагаждай се и преспивай до 22:30, после се прибрай. Като не може късно вечер. Ходи му на гости на приятеля ти рано сутрин ;)

Човешките същества са едни от най-приспособимите постижения на природата, но много се оплакват вместо ди си изпълняват природното предназначение.

16.   От Авторката.. дори и да му кажа, че си имам приятел нищо няма да се промени само по-зле ще стане всичко.. дори и да кажа че отивам в приятелка той веднага почва да вика да прави муцуни.. дори не дава да ходя в баба(майката на майка ми)защото мрази майка ми.. само когато мама си идва тогава ходя понеже тя не живее в моя град.. опитвала съм да говоря с него хиляди пъти.. но за него само той си е прав и никой друг.. до номер 4, не дъм писала тук че да ми казва някой кво ще излезе от мен.. не живееш моя живот и не знаеш как се чувствам защото доста други неща спестих да напиша относно него..

17.   Прави са всички, които те съветват да си намериш работа и да се изнесеш. Ако си още ученичка обаче, ще потърпиш още малко. Твоя приятел ако наистина си заслужава и е невероятен човек както казваш, ще потърпи. Първо-защо си хваща 18 годишна като знае, че има вечерен час и т.н. и второ, за да си има 18г. приятелка, знае, че няма да може тя да се държи като момиче на неговата възраст. Отделно, де да беше баща ми като твоя. Толкова много проблеми щях да си спестя, за които не съм и подозирала, а баща ти само иска да те предпази. И аз ако имах дъщеря нямаше да й позволявам тези неща, докато е ученичка и е под моя покрив. Сега ти е времето да станеш студентка, да учиш, да имаш професия, а не да се размотаваш с 25 годишни, които искат само едно, колкото и да се преструват.

18.   От авторката до номер13.. естествено веднага майката е в проблема на нещата..а всъщност бикой не знае,че той е бил причината да бъдат разведени сега..при него съм защото бях на 14 а майка ми замина в друг град..аз на тази възраст не исках да заминавам..не виждам какво общо вмомента има това..че към съвсем друга тема на разговор тръгнахме

19.   От авторката..аз искам да работя но той не ми дава..казва ми „не си мисли ,че съм като родителите на твоите приятелки ,които са оставили дъщерите си на произвола на съдбата да ходят да работят”

21.   Да оставиш 18-годишното си дете да работи не е “оставяне на произвола”, а съвсем нормална част от живота. Така ще станеш независима от него, както финансово, така и за останалите неща. Той те спира да работиш, защото го осъзнава това.

22.   Кажи му да прочете книгата Всичко наготово на Ричард Уотс. Прочети я и ти. Да се научиш да работиш, да се грижиш за себе си не е произвол.
Едно ми е станало ясно за трийсетина години. Да се опитваш да променяш родителите си и да им даваш акъл е кауза пердута.

Щом не може да работиш сега, записвай се на стажове, на курсове, чети, придобивай умения. Не е задължително да си сервитьорка или аниматорка по морето. Така ще се подготвиш след 1-2-3 години да заживееш отделно. Ако не го направиш най-вероятно след това ще продължиш да живееш с баща си, ще се стигне до драми, няма да ти е просто некомфортно, както е сега.