Споделена история от Семейство

Мъка
Здравейте. Имам един въпрос, който ме мъчи - защо, по дяволите, никой не харесва момчета като мен, 1, 73 съм само, да, много съм нисък, особено за своите 20 години, имам сколиоза и астма... Та защо никоя не харесва такива момчета като мен, чета много, знам доста, винаги съм предпочитал книгата пред чашката, да, по-вглъбен съм в себе си, но това е защото съм по-различен и не ми харесват празните приказки, обичам да се обаждам рядко, но на място. "Баща ми" изостави майка ми, когато бях 5-ти клас, сестра ми беше 1-ви. Никога не съм чувствал "баща си" като нещо повече от един човек, вписан в акта ми за раждане. Никога не съм общувал с него, нормалните ми разговори с него са точно два. Майка ми винаги съм я чувствал много далечна и студена, непрекъснато ми е повтаряно в детството, че съм "идиот", "шизофреник", "издънка", "как смяташ да живееш", "много си прост" и т. н. В момента работя, но не изпитвам никакво удоволствие от нищо, всичко ми е еднакво и сиво. Доста момичета са ми казвали, че имам хубави очи (зелени са, понякога стават сини), аз не смятам така. Косата ми е русолява и на мен лично ми е противна, косата ни расте бързо и във всички посоки. Тип "възглавницата сутрин", не ми се налага да я правя нищо. Въпросът ми е към женската част - половин човек ли е такъв човек, има ли шанс някога, някъде, с някоя? Нисък и скромен, мачкан в детството и особняк. Такъв голям минус ли са в такъв случай по-особеният характер, знанията и стремежът към тях, за сметка на прикриваща нещо нахаканост. Благодаря предварително. Успешна седмица на всички!

Коментари

1.   Разбира се, че имаш шанс! Точно такъв като теб бих харесала аз. Не смятам, че си особняк, а за твоята ниска самооценка са виновни единствено родителите ти, не трябва да се самообвиняваш. Сигурна съм, някога, някъде, ще срещнеш перфектното момиче за теб! В днешно време такива като теб са рядкост, но точно това те прави специален!

2.   О, я се стегни и малко повече самочувствие. Всичко ти е наред. Проблемите ти са в главата. Върши си твоята работа и нещата ще се наредят. И повече няма да пишеш толкова унило. Ти да не си втора категория човек.

3.   Ужас.
Имаш един проблем и това не е ръстът ти, а ниската самооценка!!! Работи си над самочувствието - нека първата стъпка да бъде да спреш да правиш каквито и да били негативни и самокритични изказвания. Спри и да разговаряш с хора, които си утвърждават егото за твоя сметка и след комуникацията с които се чувстваш зле - не са ти необходими подобни приятели, не се страхувай да смениш средата, даже ако се наложи да останеш сам. По-добре сам, отколкото зле придружен :)

Впрочем тренираш ли нещо? Ако не, защо не започнеш с някакъв спорт, ще се отрази добре и на здравето и на тонуса, а и на самочувствието ти, a и е прекрасна възможност да срещнеш нови и интересни хора и да промениш средата.

4.   Толкова малко хора в този свят заслужават да бъдат родители. Някак не е справедливо да се дава шанса на всеки.

5.   Баскетбол играя понякога, но все си седя такъв и не мърдам. Футбол тренирах като ученик.