Споделена история от Семейство

Поредната тема за домашно насилие
Дълго мислих дали изобщо да напиша това. Момче малко над 20, имам брат малко по голям от мен и майка. Баща ни последно време се е побъркал, всеки път като се напие започва да говори едни същи неща. Неща от преди 30-40 години кой къде е сгрешил или какво е направил и то без да спира рекорда му е 12 часа след това цял ден спи докато сме на работа.. Всеки път чуваме как нарича майка ни курва. До преди 4-5 години не беше такъв, по точно се напиваше 2-3 пъти сериозно във годината и можехме да го изтърпим. Но от година не работи и по цял ден се чуди със кого да се заяде но и заради годините (58)не искаме да работи. Искахме само спокойствие, всички работим и искаме след като се приберем от работа да си вземем един душ, да вечеряме и да спим, това е но този луд човек ни сасипва психически. За 2 месеца 5-6 пъти се напиваше както той си знаеш и цяла вечер започваше със опяването едно и също едно и също. Колко пъти го молехме да се спре, да си намери хоби защото се оправдаваше че пия защото хапчетата за нерви били много скъпи. Преди месец обеща да не прави така, вчера също, е тази вечер отново беше пиян. Е писна ни, всички съседи знаят какъв е, срам ни е да се покажем навън. Имаме чувството че и ние ще откачим а все още сме млади. Пред голяма дилема сме, дали да се обърнем към полицията за помощ или да се изнесем всички от къщата? Да предадем собствения си баща и да отиде във затвора защото само предупреждение няма да го стресне или да се махнем и той да откачи още повече защото той и сега сам си говори а неще да отиде да го прегледат. Тази вечер изхвърлихме 10 литра вино и 20 литра ракия, не знам какво да направим като не пие е добър човек само искаме от него спокойствие без нерви а не пари но явно трябва да се направи нещо. Моля дайте съвети вие какво бихте направили че изобщо не ни е лесно даже преди малко щяхме да се обадим на 112 не знам вече всичко е един лош сън.

Коментари

1.   Какъв е проблема с годините че да не го пращате да работи? Намерете му някоя спокойна работа, да не стои в къщи.

Относно държанието му в пияно състояние, с брат ти трябва в най-лошият случай да му биете по един шамар и да го пращате да спи.

2.   Трябва да работи. Човекът се чувства непотребен, мозъкът му е свободен и се чуди как да запълни дупките. Нека работи да се занимава с нещо леко.