Споделена история от Семейство

Не искам нашите да се разделят
Здравейте, пиша Ви тук, защото искам съвет от вас. Родителите ми са заедно от 19 години и много се обичат (личи си). Карат се разбира се, което е напълно нормално за една връзка, но онзи ден нещата не се развиха по обичайния сценарии. Майка ми гледаше мач, заедно с баща ми и майка ми винаги много се вживява и започва да вика, да скача, да се ядосва все едно тя ще загуби пари ако любимия и отбор падне. Баща ми пък от своя страна вече не харесва нито един от тези отбори и му беше все тая кой ще бие и след едно от поредните изисквания на майка ми той каза "Такива са за стадиона" и стана скандала. Мама започна да му вика, да му се кара, да го упреква. Баща ми пък и каза, че вика като хамалка (което донякъде е истина, защото тя на моменти прекалява) и стана един луд скандал от едното нищо. И нали съответно не си говориха. На следващия ден (тоест вчера) забелязахме, че всички снимки, които имат заедно тя ги е прибрала в един шкаф специално за снимки. И когато бяхме на вечеря (баща ми беше нощна смяна) тя казваше следните неща "Явно е вече време за промяна" "Явно той така иска" "На косъм беше днеска да ме изпращате на гроба ми" и т. н. не мога да разбера как една майка би могла да говори така на децата си и да ги разстройва. Той баща ми ако искаше да си тръгне и ако не я обичаше вече щеше да го направи. Той казва, че за мен, сестра ми и майка ми умира. Не знам какво да направя. Ако се разделят ще се срина. Как да постъпя?
П. с. Преди една година мама пращаше нейни голи снимки на един нейн бивш колега, и си имаше любовник преди 10- 11 години.
П. с. 2 Майка ми се скара на баща ми, когато имаше фейсбук, защото добавял хора от селото, които познавали бившата му и той го изтри, а тя какви поразии прави не е истина.

Коментари

1.   " а тя какви поразии прави не е истина." Всяко търпение има граници, явно баща ти чака да станете пълнолетни и ще й бие шута, явно много се е набрало на човека, радвайте се, че още я търпи. Вероятно критическата вече я мъчи, тогава съвсем откачат жените.

2.   Тяхно си е решението! Ти само можеш да им показваш хубавите моменти заедно, да си намерите общи интереси, занимание. Иначе каквото и да стане си е тяхно решението, ти само можеш да им помогнеш да влезнат в правия път! УСПЕХ!!! HarbiT12

3.   Говори с майка ти и и кажи това което мислиш в крайна сметка заслужава ли си да си разбие семейството заради един отбор?

4.   От авторката: баща ми не знаеше, че тя ги е правила тези неща (с изниверите говоря)

5.   Успокой се! Едва ли ще се разведат, просто явно още не са се сдобрили и за това майка ти говори така. Те ако хората взимаха решение за развод толкова лесно... и един брак нямаше да оцелее. Като човек с развод мога да ти кажа, че това е решение което човек не взима спонтанно след скандал, а е нещо, което обмисля, планира и т. н. Да не говорим, че самата процедура трае с месеци и ако размислиш винаги можеш да я спреш. Така, че дори и майка ти в някакъв момент на яд да реши, че иска развод, това не значи, че след 5 месеца няма да си е дала сметка, че това е грешка и няма да се обади на адвоката да спре всичко. Така, че не се притеснявай, не мисля, че ще се разведат.

7.   А искаш ли да живеят нещастни? Гледай и мисли трезво, не с емоциите ти. Нещата от давна не вървят добре, за да се стигне до такава сцена.

9.   Твоите родители и най-вече майка ти, май не е пораснала ментално...