Споделена история от Семейство

Объркана съм.
Здравейте. Живота ми до тук е като за турски сериал.
На 35 години съм. Разведена с дъщеря на 8г.
От 2 години имам връзка с мъж по малък от мен с 6 години.
Бременна съм. Проблемът е следния, бившия ми мъж напира да се съберем. Раздяла ни беше тежка и болезнена. В сегашната ми връзка не се чувствам особено добре много нерви скандали.
Боря се за тази връзка но ми коства прекалено много. На мое място как бихте постъпили бихте продължили на пред или крачка на зад давайки 2ри шанс на миналото.

Коментари

1.   На твое място си събирам багажерите и ни ще се занимавам с първия, ни с втория, ни с никои

2.   Защо се разделихте, знае ли че чакаш друго дете, с кой искаш да си?

3.   Най-разумното решение е аборт (ако вече не е твърде късно), разделяш се със сегашния и не се занимаваш с бившия. Смяташ ли, че ще можеш едновременно да гледаш бебе, 8-годишно дете и да ходиш на работа? Или искаш ли децата да растат в семейна среда, в която има чести скандали?
- скорпион.

4.   На твое място, щом в себе си нося детето на мъжа, с когото съм, щях да се боря за тази връзка. На 35 години си, имаш опит и знаеш, че връзките не са като романтичен филм. Има скандали, компромиси и трудности. Не може всичко да е идеално, това е просто период, който ще отмине. Ще свикнете да си общувате на нормален тон, ще намерите решение на сегашните проблеми, ще се уравновесите като двойка.

5.   Върви си при първия защото сам а знаеш че там ти е място

6.   Бившият ти напира да се съберете знаейки че си бременна от друг и във връзка? Божке, аз си мислех, че съм стигнал дъното...

7.   Наистина голяма каша си забъркала. Не казваш най важното, кой е причината да се разделите с предният? Вероятно ти, щом първият е готов отново да те приеме!? Тогава си го шитнала за по охолен живот, а сега си разбрала, че не всичко е така както си го мислиш. Оставила си питомното, сега ти се иска да си го върнеш. Ако съм на мястото на първият, не бих те приел обратно, троши си главата с младока, нали това си искала!

8.   Зависи защо си се развела с бившият си мъж, той би ли те приел с детето на друг? А в сегашната ти връзна зависи за какво са тези скандали, защото когато жената е бременна има повече хормони и настроенията и се менят доста често. Според мен се запитай с кой ти е по-добре на теб, с кой ще ти бъде по-добре за в бъдеще, всъщност как виждаш бъдещето си с бившият и с настоящият, но най-важното мисли за децата, къде ще им е по-добре на тях?

9.   Крачка напред за ново начало и никакво връщане назад обясни му че си имаш друг а колкото до детето То ще може да общува и с баща си Каза че си бременна това означава че детето ще се радва на братче или сестриче. не знам дали бившия ще приеме факта че си бременна Дано детенцето да е живо и здраво пък каквото сабя покаже

10.   Разведох се, защото от рутина или прекалено много работа спря да обръща внимание на дъщеря ни.Пребираше се късно ляга спи става рано, излиза.Неприемливо е в единия си почивен ден пак да се спи и останалото време пред ТВ.Разговори, търпение, всичко опитах без промяна.Започнахме да спим в различни стаи, хващах го в лъжи никакви разговори или от типа на " поиграй с детето" - " оо остави ме на мира че съм уморен, после".Докато 2, 3 пъти просто не се прибра не се и обади.Това ми беше и капака.Пребрах се с детето и така 4 години вече сме разделени а от 1 и официално- което се случи със 100 зора.
Не знае че чакам дете от друг.Но знам че това няма да го спре.Не съм му казала защото не съм решила какво ще правя.Знам че ме обича, че се опита да има връзки и не се получава защото не му е ок както с мен. Но много се изложи защото докато стигнем до развод психически се изтормозих. Не ми помагаше финансово, не се интересуваше от детето, не я чуваше не я виждаше.Грозно отношение. Не ми даваше развод аз всичко покрих по делото. Като цяло е добър, човек но аз незнам дали ще мога да живея под един покрив с мъж който отдавна не обичам.Заради детето ок, но тя е умно детенце и свикна без него.В сегашната връзка от 2 години сме заедно, проблема е че е много тежък характер бързо се пали, бързо агресира , сприхав.С 1 горчив опит в серизните връзки.Общо взето от типа на "аз съм мъж и мойта дума трябва ясно да се чува".Много е трудно защото когато имаш деца те са на 1во място.Стъпих си на краката сама без никаква помощ, справих се и сега когато съм ок баща и се сети, че ни иска обратно.

11.   Според мен, ако се върнеш при бившят ти съпруг той ще започне да си прави това което си е правел преди, да спи, да не обръща внимание на детето и на теб, няма да е веднага когато пак се съберете, но с времето ще стане пак същото, това е вече навик. А това с развода и че не е подържал връзка с детето просто го понижава, а пък ти сама каза, че не го обичаш вече, щом е изчезнала обичта, уважението, тръпката не мисля, че има за какво да се връщаш при него само защото той те иска обратно, ако нямаш чувства нещата няма да се получат дори и да сте заедно заради детето, сама казваш, че той не я е търсил. А в сегашната ти връзка как аз го разбирам е така, че ти нямаш голям шанс да изкажеш мнение, защото мъжът е от този тип, че каквото каже той то трябва да е закон за жената, но все пак всичко се оправя с разговори, също така дъщеря ти е свикнала вече с него, а и чакате бебенце. Според мен ще е добре да си останеш със сегашният, пък ако нещата не се получат един път вече си се оправила с всичко сама и втори ще можеш. Пожелавам ти късмет и Ни напиши продължение :))

12.   Не ти харесва мъж под чехъл, не ти харесва и нормален мъж - глава на семейство. Според мен претенциите са ти проблема. Имаш твърде високо самомнение и си твърде голяма материалистка. Непрекъснато "аз платих", "аз всичко". Според мен трябва да се нагодиш към новия си мъж и да приемеш той да бъде "мъжът в къщата". Но ти винаги имаш план Б, нали? Ти си тази, която изоставя. Можеш ли да обясниш точно какво изтиква децата на 2 план? Вашите скандали? Значи повредата е в твоя телевизор.

13.   Благодаря много! Трудно ми е и на края и това дете ще отгледам сама. Не мога да си позволя да живея в скандали и психическо напрежение и то при наличието на деца особено моите собствени.
Като родител, като майка съм длъжна независимо от всичко да им подсигуря спокойствие, щастие и неотлъчна грижа. Да, правилно го разбираш че думата му е закон. Но агресията не е ок на моменти го усещам аха сдържа се да не ми посегне, битал ме е стискал ме е.. с разговори е трудно също пийне ли макар и малко то са псувни то е чудо тръгна ли да си вадя аргумент кое не ми е ок. Казвала съм че ако не се разбираме трябва да останем в добри отношения. От там се почват заплахите.. колене бесене ще има. За това ни тука ни там е ок. А хич не ми се занимава пак с адвокати и съдилища. Въпреки че тук ако се наложи ще е от друго естество недай си Боже.

14.   Аз разбирам епитета глава на семейство по следния начин. Мъж който прави всичко за децата и жена си обича ги бори се нищо да ме им липсва. А не мъж който се едвам се сдържа да не те смачка от бой бременна, пийне ли си агресира, излиза и се пребира по нощите, харчи всичко когато излиза с приятели. Нали така. Материалистка казваш де да бях нямаше да ми се налага да работя бременна сигурно. И най малкото нямаше да ми се налага да правя сметка до стотинка. Скандали аз не правя опитвам се да има разбирателство но не съм чута. Хем да си гледам кефа както искам хем да ме чакат вкъщи. Изисквания имам да нормално. Да има уважение да няма лъжи, да има отговорност и като се казва аз съм мъж да се затвърдява от към отношение не от към заплахи или избиване на комплекси.

15.   Причината за всичките ни нещастия е вътре в нас. Мнение се дава лесно, никой не може да ти каже как да постъпиш.
Извинявай предварително, ако това което написах не е по темата.