Споделена история от Семейство

Разведени родители и финансови проблеми
Ситуацията е следната... нашите са разведени. Родителските права са на баща ми. Следователно майка ми плаща издръжка на баща ми за мен и брат ми докато уча.
На 18 години съм. Работя, но поради липсата на време, за твърде малко пари. Баща ми иска ми пари за ток, вода... също така ми и дължи доста пари, които е обещал да върне, но и двамата знаем, че това няма да се случи. Очаква от мен да върша всичко става ли въпрос за домакинска работа и винаги крещи, че нищо не мога да правя като хората и че съм боклук. Мисля да завърша и да се изнеса от нас.
Чух, че има начин майка ми да ми превежда парите за издръжката на моя сметка, но не знам как точно седят нещата. Все пак тези пари ще са ми в голяма помощ, а и не мисля че не е редно баща ми да разполага с тях и те да не стигат до мен.
Някои знае ли към кого да се обърна или какво трябва да се направи за да може майка ми да ми превежда издръжката на моя сметка?

Коментари

1.   Щом си на 18 майка ти може да спре да плаща,ако пожелае.
Не си малък ,на твоите години единствено исках пари от родителите си за обучение и където ме храниха,всичко друго от това,което съм заработил,пълнолетен си,не чакай на маминка и татинка

2.   Семейството е основната градивна клетка на обществото.
Следователно, ако вашите не са читави - нищо не става, няма я светлината в тунела...

3.   Баща ти е сам и има нужда от помощ. Мислиш ли, че щеше да опре до теб ако имаше пари? Кати бях малка и аз бях в тази ситуация, каквито пари събера и му ги давах, защото бяхме много закъсали. Издръжката от майка ми отиваше за сметки. И аз се дразнех, че тъкмо събера и ги взима, че имам и аз разни джунджурийки да си взема, ама в крайна сметка малко поизлязихме от тази ситуация. Не го вини, надали му е леко. Ако имаш нужда от обувки или дрехи просто му кажи, че ще трябва да заделите някакви пари от тези, които получавате

4.   То май още малко ще спира издръжката , може да говориш с нея да ти ги дава на теб . Всеки трябва сам да си поема разходите , но още ти е рано за това . Иначе е добре когато всички работят , всички да дават пари за сметките . А защо сте при баща си , аз не бих си оставила децата така.

5.   Ти си на 18. Можеш да правиш каквото си искаш и майка ти вече не трябва да плаща издръжка щом имаш 18. Учудва ме даже как така правата са на баща ти. Майка ти да не е в чужбина, та така да е станало? Можеш веднага да се изнесеш и да отидеш при майка ти или на квартира все едно. Аз не бих живяла още при такъв човек.

6.   Говори с майка си. Щом си на 18 можеш да си откриеш банкова сметка и тя просто да превежда парите по твоята сметка. Освен това вече по закон си пълнолетен, така че не е задължително да живееш с баща си. Можеш да идеш да живееш и с майка си, а като завършиш да се изнесеш на квартира.

7.   от авторката:
Майка ми е длъжна да ми плаща издръжка докато уча.
до номер 1: Не чакам нищо от никои от бая време, по-скоро баща ми разчита на мен да има нещо за ядене като се прибере от работа.
А за образование да не става и дума. Искам да следвам висше но не знам от къде ще извадя пари за него, а и двамата ми родители са против въобще да следвам. За това искам някак си да ми се превежда издръжката на моя сметка, ще ми е от полза.
Номер 3: Наясно съм с това той колко получава, за какво ги харчи и какви останали пари има в сметките. И смятям, че е достатъчно заможен за да ми помогне. Той просто не иска, майка ми също. Също така има и проблеми с алкохола и пуши. Но не мога да му кажа нищо, защото той си изкарвал парите и може да прави каквото си поиска с тях.
Номер 4: При баща ми сме защото тя не ни иска при нея. Не че той изгаря от желание.