Споделена история от Семейство

Майка ми е бременна от друг мъж.
Здравейте, казвам се Петко аз съм на 17 почти 2002 набор имам и брат на 13.Майка ми и баща ми са разведени.Живеем в чужбина баща ми е в България.Майка живее тук със друг мъж и разбрах че ще имат бебе.Какво да правя?
Моля ви......

Коментари

1.   Животът си е на майка ти. Нищо не можеш да направиш. Майка ти се е развела с баща ти, взела те е в чужбина, гледа те, грижи се за теб и е намерила семейство ново с друг мъж. Нормално е. Майка ти не може цял живот да остане сама, след като се е развела. А това че ще има дете от друг, то си е нейна работа. Може би така е решила да създаде др семейство с дете. Защо трябва нещо да правиш? Не те разбирам. Ти имаш баща, имаш и майка. Никой от тях не те е оставил на 17 години да си безпризорен и без грижи. Нормално е майка ти да си потърси другар в живота.

2.   Имаш година до 18, и отговорът е очевиден...

3.   Радвай се за нея и се погрижи по-бързо да станеш самостоятелен и да се изнесеш.

4.   В смисъл? Как какво да правиш?
Няма какво да направиш, харесва ти или не, това е положението.

5.   Можеш ли да се върнеш при баща си?

7.   Какво да правиш, ще помагаш.

8.   Пич не се напрягай много бъди щастлив че майка ти е бременна , може да си имаш сестричка тоя път - сега брат ти е на 13 години а ти си на 17. Помагай и подкрепяй я ако ти се роди отново брат или сестра трябва да помагаш. не слушай номер 4 помагай грижи се Ако ти се роди сестра този път, бъди до всички и се радвай за бебето

9.   Като прочетох заглавието си помислих, че жената е омъжена и живее със съпруга си, а е бременна от друг. А то всичко си било в реда на нещата. Колкото до автора - какво да прави-най добре да учи и да се подготвя за самостоятелен живот. На 18г. е добре да може да се оправя сам. И да се радва, че ще имам брат/сестра.

10.   Е как какво - сподели на баща си добрата новина!
Той много ще се зарадва за майка ти, защото на този свят няма нищо по-хубаво от това да създадеш нов живот!

11.   Приеми го. Майка ти и баща ти НЕ са вече заедно и е нормално всеки от тях да продължи напред и да има нова връзка и евентуално ново семейство. Да, знам, боли, но това е положението. И да идеш при баща си, няма гаранция, че и той няма да си намери нова жена, която да му роди дете. За това просто се концентрирай върху своя живот.

12.   Ставаш на 18 скоро - значи скоро ще ти е време да започнеш или висше образование или професионално обучение и да си поемеш после живота в свои ръце. Радвай се за майка ти - отгледала ви е, ти и брат ти скоро ще си поемете по пътя и ще станете самостоятелни, хубаво е че си е намерила половинка и не е сама.
Как какво да правиш? Помагай и с каквото можеш сега докато е бременна и гледайте с брат ти да я отменяте и да не я тревожите. И спри да гледаш на половинката и като на чуждия човек в семейството, изместил едва ли не татко ти, защото това създава напрежение за всички ви. Ако се притесняваш, че като се появи детето, вече няма да ви обича и ще ви пренебрегва или нещо подобно - то просто говори с нея и и сподели искрено страховете си.

13.   Не се меси.

14.   нищо не можеш да направиш щом майка ти е решила да създаде семейство с този мъж ти нямаш право да и се бъркаш. ако толкова не можеш да търпиш деца като станеш пълнолетен махни се от вкъщи и тва е.

16.   "Какво да правя" Много интересен въпрос и чак пък Моля ви... Аз имам по-малка сестра от майка ми и от друг мъж. Не сме от една сперма, но сме излезли от един корем. Не е много по-различно.

17.   Нищо, какво. Или се изнасяш при баща ти/баба ти в БГ, или чакаш една година и си наемаш квартира. Не е най-умното нещо да раждаш трето на дърти години от някой си, но...има опасност майка ти да се окаже сама с три деца, ама някои хора хич и не мислят. Гледай си твоя живот. Тя на вас не ви е дала старат в живота, бърза да ражда бебе, сакън да не изпусне мъжа. Мъжа несе задържа с деца, ама кой ти мисли.

18.   Трябва ли да правиш нещо въобще? Все пак по въпроса, че си в чужбина, по-добре като завършиш училище се прибери в България. Според мен животът тук е по-добър, отколкото в която и да е западна страна. Това, че баща ти е тук, може да ти е от помощ.

19.   Какво може да направиш? Да разчиташ само на себе си. Всичките ресурси оттук нататък ще са за бебето и за по-малкия ти брат. От теб ще се очаква да се изнесеш и намериш някаква работа, дали ще е паралелно със следване или не, от теб зависи.

20.   Моят съвет е: не прави драми. Майка ти и баща ти са големи хора, които са решили да не живеят заедно. Мисли за себе си, тъй като вече наближаваш 18.

21.   Много ви е лесно да раздавате акьл - не се меси, не е твоя работа. Как се чувства едно дете (за мен авторьт е дете)в такава ситуация? Авторе, не си мисли, че майка ти ще те обича по-малко. Пригоди се кьм ситуацията, приеми я. Мисли си, че ще имаш малко братче или сестричка, мисли с обич за това бебе. Сложна ситуация.

22.   Защо не искаш да обичаш братчето или сестричето което е на път е въпроса? То какво ти е направило? Дай му любов и то ще те обича, а след време и помага. Ще си му пример. Теб ще търси.

23.   н. 16, много кофти звучи... сякаш се оправдаваш. И да, различно е. Друга генетика, други роднини - най-малкото.

24.   Номер 13 да не се обажда! Той не се е месил. просто иска съвет

25.   Развай се и и помагай с каквото можеш. Ти вече възрастен майка ти няма да те обича по-малко защото има още едно дете. А ти покрай нея ще си много добре подготвен, когато имаш собствено бебче един ден
ще можеш всичко.

26.   Какво си мислиш, че можеш да направиш? Мисля, че може и ти да забременее от мъжа и'.

27.   Как така какво да правиш? Ще си имаш братче/сестриче - радвай се. Това дете ще е част от семейството ти. Вашите щом са разведени и живееш с майка ти и новия й приятел, значи все до някъде си свикнал вече с тази мисъл. Ако нещо не те устройва, учи, работи и се отдели. Успех!