Споделена история от Семейство

Когато някой се налага
Здравейте. Изправена съм пред следния проблем.
Предстой ни да се съберем да живеем заедно като младо семейство. Говорим дълго време да се изнесем, да живеем на квартира, все удрям на камък обаче. Бъдещият ми мъж иска да останем при родителите му, за да може да им помага и да наглежда сестричката му(жена на 23 години туко що родила. ) Не мога да приема за нормално да живея в една стая, да се съобразявам с още 6 човека Къщата е стара, няма баня и тоалетна, нуждае се от ремонт обаче никой не го е грижа.
Говорим, говорим и до там налагат му се, чувам приказки ако съм го обичала съм щяла да съм там на село. Да си зарежа работата в града. НЯМА УПРАВИЯ С ТИЯ ХОРА. МОЛЯ ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ КАК ДА ПОСТЪПЯ.!

Коментари

1.   "ПредстоИ", "Оправия", нещо не много грамотна гражданка...

2.   Лърво обичай себе си, после останалите. Ако отидеш там, те чака лош живот, и неминуема раздяла Просто въпрос на време. Той пък, ако те обичаше, не би ти предложил такова абсурдно нещо. Гледай себе си, поставяй себе си на първо място. Човек трябва да прави компромиси понякога, но това е ограбване на живота ти.

3.   Ами никак, живееш си в града, докато той не узрее или докато не срещнеш друг. Какъв зор имаш, бременна ли си?

4.   Трябва веднъж да се отдели и после ще му хареса. Може и да го притеснява финансовата част от едно отделяне.
И аз на твое място не бих отишла да живея у тях, не заради битовите условия, а защото ще ми се бъркат във връзката други хора и могат да я развалят.
Ако толкова не иска и не е готов на подобна стъпка, няма какво да си губиш времето.

5.   Зарежи го. Той ако те обича, ще го е грижа ти да си добре, а не “за сестричката му”. Бягай далеч от такива токсични семейства. Що за мамин муньо да иска да се врат всички в една къща? Бягай, иначе ще съжаляваш. Никоя жена не го заслужава. Не е нормален такъв живот.

6.   Не се съгласява. Не си зарязва работата, особено ако си доволна от нея. На село има ли какво да работиш? Освен това казваш, че къщата е стара, нуждае се от основен ремонт и подобрения. Ще влагат пари, ще тъпите лишения и куп неудобства, за тях винаги ще си в чужда къща"дошла наготово". Проблемите отсега са ви гарнтирани. Не ти го пожелавам.Говоря От горчив личен опит.

7.   Бегай, различни поколения на едно място е невъзможно. Мнението ти и желанията ти никога няма да са му приоритет

8.   Хващаш си чантата и адиос. Зарязваш го и си живееш живота, изглежда с този управия няма.

9.   Зарязвай и бягай, ако те обича, ще тича след теб!

11.   Не е готов да създава ново, собствено семейство, да не би ти да си инициаторката на отделянето му? Ако е така, това още един път доказва, че не е готов, пришпорваш нещата и няма да получиш щастие и удовлетворение от това, дори и да се съберете, то няма да е по негова инициатива, винаги ще знаеш, че го е направил защото ти го искаш, а не защото той е изпитал тази потребност.
Не би имал нищо против обаче да живееш при него в къщата, това значи, че те иска в живота си като нещо повече от гадже за срещи.
Нежеланието ти да отидеш в тази къща като че ли е повече свързано не с битовите неудобства, а с хората, които живеят там. За теб те са чужди, но те в момента са неговото семейство и той е силно привързан към тях. Заживееш ли там с него, забрави за самостоятелност помежду ви. Ще се видиш след 1-2 години с бебе, което няма да гледаш ти, а свекърва ти, а зълва ти (или етърва, не знам там каква ще се води сестричката), ще ти дава акъл кое как да стане.
Замисли се искаш ли наистина да бъдеш семейство с този човек и тези хора. Та той дори ти преразказва какво са говорили неговите за теб, т. е. обсъждали са у тях, че ако си го обичала еди какво си. Мога да ти кажа, че когато един мъж обича една жена, не дава и една дума да се изрече по неин адрес пред него, камо ли да се обсъжда, че и да й казва после "Мама каза, че ако ме обичаше, щеше да дойдеш в нас... " Това се случва само при мъж марионетка, а твоят изглежда да е такъв.
Ако мислиш, че като заживеете заедно в града, ще се отделите от тях, не си познала. Дори отдалеч, те ще го управляват, той ще си пътува до село за щяло и нещяло, ще говорят всеки ден по телефона, ще им разказва за живота ви, как сте се устроили, какво си сготвила, събота и неделя ще е трагедия ако не сте на село и ще се цупят ако и ти не идваш, ще ви идват на гости и т. н., никога няма да сте само двамата дори и да сте сами в квартирата. Винаги ще сте ти, той и ТЕ.

13.   Няма какво да направиш. Като не те кефи семейството му, по добре навреме го осъзнай и не се обвързвай с него.

14.   И защо трябваше да ни крещиш на края на изповедта си?

15.   Сестра му, застава и ми казва преди няколко дена, че аз съм цяла да разделя сплотеното им семейство. Зета живее и той там, от около 3, 4 месеца не работи имат бебе на 2 месеца. Що за семейство е това. Явно не иска брат и да е щастлив, защото той дава парички.