Споделена история от Семейство

Баща ми ни лъже.
Здравейте, аз съм на 17 години и живея с двамата ми родители, ходим на екскурзии, на почивки, с една дума от пръв поглед много хубаво семейство сме. На тати работата е свързана с търговия т. е имаме собствен магазин в който тати работи и се е отдал изцяло на работата си. Тъй като магазина ни работи от 10 до 20 вечерта през седмицата и през цял ден не се виждам с него, но магазина не работи само 2 дни през седмицата и тогава прекарваме време цялото семейство заедно. Но през последните 4, 5 години тати започна доста често да закъснява с оправданията че има още работа, трябва да отиде до склада, или да зареди гориво , да отиде до магазина да напазарува и т. н и вместо да се прибира към 21 часа той се прибира към 22, 23 часа. Аз и мама го чакаме за вечеря, но той го няма и така си оставаме с чакането. Говорил съм с мама на тази тема че тати понякога наистина се случва да закъснява тъй като по - късно затваря магазина и има работа но мен друго ме притеснява. Мисля че ходи при друга жена. Майка и тя мисли същото че ходи при друга, говорих с нея защо не се разведе или нещо друго но тя не иска да се разведе защото аз съм щял да страдам. Аз го обичам много но това което прави да ни залъгва ме боли много. Помогнете ми и ми дайте съвет какво да правя?

Коментари

1.   Разбирам те как се чувстваш, на мен също ми се къса сърцето родителите ми като си крещят. Да, наистина има голяма вероятност баща ти да ходи при друга жена, но почти никой човек не оставя семейството си заради любовник/ца. Може би нещо му липсва в брака с майка ти или просто се е подвел временно. Развода е тежка процедура, най-вече емоционално, мисля, че може и да не се стига до там. Според мен майка ти трябва да седне и да проведе един много откровен разговор с баща ти.

2.   На 17 години почти пълнолетен мъж, а говориш като две годишно “мама, мама, тати, тати, мама”. Я се стягай и вместо да се месиш на “мама и тати” си помисли как ще се изнесеш и ти ще си намериш приятелка.

3.   На 17 и то момче, пък "тати"??

4.   Ало номер 2 и 3 човека иска съвет не да се подигравате

5.   Аз съм номер 2 и съветът ми, както писах, е да не се меси в неща, които не са му работа. Неприемливо е майка му да коментира с него, че бащата изневерява - той й е син, не най-добра приятелка. Подобни проблеми е редно да се решават единствено и само между родителите, без да се намесват и настройват децата, без да се поставят между чука и наковалнята и без да се им се стоварва да решават проблеми, които не са техни.
Не знаем защо бащата изневерява в крайна сметка - най-вероятно му липсва нещо. Като гледам забавеното съзряване на автора и детския начин по който се изказва, мога да предположа, че е спал при мама и тати в спалнята, че мама си го има за втори мъж и въобще не е обръщавала внимание на истинския си мъж. Научила е сина си да е емоционално зависим и е попречила на отделянето му и оформянето му като незвисима личност със собствена индивидуалност. Да бяга далеч - заради себе си, за да съзрее, и защото не той трябва да решава проблемите между родителите си.

6.   Защо се подигравате на момчето? И какво като казва мама и тати? ! И моята 17-годишна дъщеря ми казва мами, мамче. Като не искате и не можете да дадете съвет, замълчете и уважавайте чувствата и болката на другите!

7.   А ти номер 6 освен че разбрахме, че и ти не можеш да приемеш, че дъщеря ти е пораснала или искаш да попречиш това да стане, някакъв съвет ще дадеш ли?