Споделена история от Семейство

Гадна история
Здравейте. Жена с две деца съм, имам мъж, с който не се разбираме с всеки изминал ден, защото нещо напоследък парите не стигат. Постоянно ме обижда, че съм свиня, бизон и подобни, понеже още съм пълна от второто раждане. Обичам го, свикнали сме заедно, но заради тези пари започнаха проблемите. Той пие 2 пъти в седмицата ама яко се напива и обидите са още по-зле, пак свързани с пари. Напоследък и аз взех да пия бира доста често само за да се успокоя и сега съм за него мръсна алкохоличка. Всичките ми приятели от детството се реализирват, изкарват хубави пари, аз не мога, имам си идеи, но пари нямам, обиждана съм и това е. Реших да споделя. Благодаря

Коментари

1.   Самаси си виновна, кой те кара да раждаш 2 деца, къде ти беше акъла? В българия дори вече богатите са с по 1 дете, а ти нямаш финанси да свържеш двата края, пък раждаш 2 деца. Сега дори и да се разделиш с мъжа си, сама с 2 деца си за никъде, а и вече няма друг който дате вземе за жена с 2 деца. Sorry!

2.   Ко искаш ела ми го налапай щи дам 20 кинта

3.   Номер едно що не ходиш някъде, за какво й е друг мъж.
И как го казваш, сякаш децта си ги е купила от магазина и мъжът й няма задължения към тях. Ами ако му ги остави да си ги гледа, къде му е бил акъла да прави две деца, ммм? Да видим коя ще го вземе с две деца? Варианта, който ти предлагам е за много закъсали, но доходен. Учиш спешно немски, може и безплатно (през агенция), ставаш болногледачка, на ротация, разбирай 2 месеца в Германия, два в България. След като си слугиня вкъщи, по-добре докато прекрасния ти мъж да гледа децата, а теб да те оценяват подобаващо с 2500 лв. на месец и безплатна храна, стая и интернет. Така, като понатрупаш пари и се усъвршенстваш с немския, му казваш сбогом на идиота, взимаш си децата и в Германия, а твоичкия да духа супата. Не се притеснявай, там има доста по-широко скроени хора, бягай от българи, влей се с чужденци, дядото може да има някой син за женене:) И твоичкият така хубаво ще го духа. децата ти ще научат безплатно немски, държавата се грижи за децата на тези, които плащат данъци там, детски ще ти плащат също.

4.   Авторке, да добавя още нещо за Германия. Ако мислиш, че това би ти допаднало, имай предвид, че поради застаряване на населението, нуждата от медицински сестри е много голяма. В Германия, за сестра се учи чрез практика 3 години, през това време ти плащат, за да учиш, през първата година 1000 евро, и мисля повече през другите две години. Ще ти осигурят училище за децата. В Германия работа бол, стига да знаеш немски, можеш да си намериш и много почасова работа. Може дори и квартира да ти осигурят от болницата. Проучи ги нещата и действай. След тези три години ще взимаш като медицинска сестра минимум 2500 евро нето, можеш да надграждаш ученето и да растеш в йерархията. Ще натриеш носа на мъжа ти, и на такива ограничени индивиди като номер 1.

5.   Да, показателна за манталитета на българския мъж ситуация - а иначе реват и се оплакват, ако не могат да намерят жена да им роди дете.

Реално нито е можел да си позволи второто дете - нито е бил зрял за подобна стъпка - но това не му е попречило да го направи. След първото дете нямаше ли индикации от негова страна накъде отиват нещата?

Мъжът ти явно не те цени - според мен няма да навреди да му спретнеш една демонстрация и следващия път като те обиди да си събереш багажа, да отидеш при вашите или при приятелка за една седмица и да го оставиш да гледа сам децата. Доста бързо ще се освести така за какво иде реч и дали си му нужна. Сега мисли, че с две деца си му вързана в кърпа и напълно зависима. Нека се сети, че децата могат да увиснат и на него вместо на теб, а ти ако го зарежеш спокойно би могла да си почнеш работа, да си стъпиш на краката и да влезеш във форма! Предполагам си млада жена около 30те? Не е късно да започнеш отначало, ако видиш че няма шанс мъжът ти да се освести.

Kъм номер 1 - много хубаво сте свикнали мъжете, че при развод жената остава с децата, но напоследък се наблюдава и друга тенденция - да остават при развод при мъжа. Tака че не се знае, кой ще има шанс да започне отначало и кой не. Беден пияница с две деца също не е особено атрактивен за дамите :)

6.   Не започвай да пиеш и ти. Говори с него, но ако няма ефект, може и до развод да стигнеш. как живееш в този постоянен тормоз, не знам. Пари се печелят. Седнете и поговорете, намерете заедно изход от безпаричието. Алкохолът не решава проблеми, а само създава нови. Действай, преди да е станало неспасяемо късно. Успех!