Споделена история от Семейство

Живот след загуба
Здравейте хора, ще ви споделя моята история, моля за съвет как да продължа напред. Аз съм момиче, на 23 години съм, от малък град работя и уча. Преди 1 година загубих моя скъп баща. Той беше страхотен човек, винаги е бил до мен и в хубави и в лоши моменти, разбирахме се и живеехме добре, аз сестра ми и майка ми бяхме всичко за тате обичаше ни страшно много. Един ден докато отивал на работа получил силни болки в краката и кръста, получил е аневризма на аортата начина да го спасим беше спешна и сложна операция, след като от 2 болници отказаха, в третата приеха. На рожденния ми ден беше операцията-близо 11 часа стискахме палци шанса да бъде успешна беше малък молихме се всичко да е наред и вечерта към 23 и 20 докторите ни казаха че е успешна и че чакаме да се събуди. Тате се повъзтанови и след 30 дни го изписаха, бяхме на седмото небе, да обаче той не беше добре постоянно имаше висока температура неможеше да ходи до тоалетна, приемаха го в болницата постоянно около 3 месеца беше това. 7 дни в болница-5 в къщи мина през всички отделения, постоянно му правеха скенери манипулации, различни изследвания и терапии. Част от дебелото му черво беше некрозирало и трябваше да се отстрани. Ние бяхме много против толкова рано да се прави втора операция, тъй като жизнените му показатели бяха много ниски, беше и много отслабнал 2 седмици не беше ял нищо, само някаква каша и то венозно. Сутринта след като ни казаха това с мама бяхме при него, и той ни каза че е решил да се оперира неможел така да живее, то беше борба а не живот. След 3 дни направиха операцията 6-часа този път, тате се събуди трудно и 7 дни беше в реанимация. След това го изписаха... това беше най хубавия ден в живота ми всички вече бяхме спокойни, че всички проблеми са оправени и сега само ще се възтановява. ТАте... този добър човек плачеще от радост милия, че се е прибрал на следващия ден си бяхме цялото семейтво заедно по щастливи от всякога. Към 18 часа тате каза че ще поспи и аз реших да отида с колата до моя приятел да ги видя, тъй като той беше настинал и нямаше как да дойде до вкъщи. Към 19 и 30 ми се обади сестра ми каза че тате умира да се прибирам, получи около 2 гърча в къщи и 4 в болницата, всички се бореха за живота му, но той изпадна в кома. Беше в кома около 2 месеца, в реанимация, много рядко позволяваха да го виждаме, всеки ден чакахме за информация и се надявахме да се събуди, но уви той не се събуди, почина. От тогава аз не съм добре, изпаднах в страшна депресия, сънувам кошмари, всеки ден ходим на гробищата, живота ми стана ужасен. Правя всичко механично, нямам желание за нищо, мама е съсипана. Знам, че той не би искал да сме така, той обичаше да сме усмихнати и искам да продължа напред, но нещо все едно ме спира. Много ми липсва.... Извинявам се за правописните грешки

Коментари

1.   Всеки човек в определен момент от живота започва да губи любимите си хора, никой не е вечен. С времето мъката по татко ти, малко ще намалее, пак ще ти липсва разбира се, но ще се научиш да живееш и да се справяш в живота без него. След време ще създадеш собствено семейство и някое от твоите деца може би ще бъде копие на дядо си като характер, или външен вид. Съдбата понякога прави подобни подаръци.

2.   Татко ти е с вас, но ти не го виждаш. Това не е клише, това е истина. Живей така все едно е до теб всеки ден, просто си представи как правиш всичко така все едно е до теб и трябва да зарадваш него, a не да измъчвaш себе си. Мисля, че това ще ти помогне. И също не е добре майка ти да покaзвa слабост. Затова покажи ти сила. Можеш, трябва, има смисъл.