Споделена история от Семейство

Майка ми постоянно е недоволна от мен
Здравейте, на 23г. съм.
Майка ми постоянно недоволства и си натяква нейните виждания и държи да ги изпълнявам. Казва "аз не ти казвам какво да правиш, само те съветвам", но това е само на думи. Ако не стане на нейното става скандал. Не живеем заедно и не се налага да и търпя тормоза всеки ден. Знаете ли? Чувствам се добре, че споделям тук и никога няма да разбере тези грозни думи от преди малко, защото не искам да я наранявам, но години наред мълчах, отстъпвах и вече чашата прелива. Не искам да я наранявам. Разплаквам се заради това когато се скараме, защото знам че страда че е далече от мен, защото не искам никога да си нарушавам взаимоотношенията с нея. Защо не съм и звъняла да я чуя как е, аз съм "нямала майка". Не смятам, че трябва да и звъня постоянно. Не съм такъв човек който да звъни постоянно. Имам чувството, че тя още не може да повярва, че съм пораснала и вече не съм до нея. Ок, това го разбирам, но защо ме обижда и наранява. Защо си натяква идеите и не вярва в мен. Знам, че съм голяма и няма нужда да се съобразявам, но не мога. Тя ми е майка и не желая да сме в такива отношения. Моля дайте съвет или споделете на тази възраст колко често се чувате с Вашите майки, излизате ли с тях. Аз с моята се чувам веднъж в седмицата, ходя на гости веднъж, два пъти месечно и излизаме много рядко заедно /веднъж на три месеца/. Аз греша ли някъде? Постоянно си задавам този въпрос. Забравих да кажа, че не живея с нея вече от 3 години и си имам човек до мен от няколко години, който скоро ще бъде мой съпруг. С баща ми пък никога не се карам, той е като мен, който иска да чуе някой звъни, кратки разговори в мой стил по 2 мин, дори си помагаме. Те живеят заедно, не са разделени. Майка ми малко ревнува от него, но пък характера ми пасва повече с неговия. Не мога да стана по-близка с нея. Може би времето е минало. Ааа да, ако имам дете ми е заявила, че няма да ми гледа детето. Тя ме била гледала сама, да съм видяла как е. Ужассс. И знам вече, че ако някой ден забременея тя няма да е първата, нито втората която ще разбере. Боли ме от този факт, но... нямам какво да направя. Мечтая си като забременея да изкрещя с пълно гърло от щастие и да и се метна на врата, а тя да се зарадва, но това не знам дали ще стане. По-скоро ще има "не избързайте ли, сега не ви беше момента". Истината е, че тя се изкарва жертва. Чак ужасно да съм се държала. По-скоро съм си отстоявала своето. Благодаря предварително на всички. Имам нужда от съвет, не от обиди. Благодаря на всички отново.

Коментари

1.   Жалко за теб не всички майки са като твоята.

2.   Еххх, ако и бившата ми жена мислише като теб сега щяхме да сме семейство, но уви
За жалост много майки постъпват като твоята и се чувстваш в един вид като в черупка, от която няма излизане.
Дръж си на човека до теб и я дръж по далечко, просто съвет от изпатил:)

3.   Напълно те разбирам, аз бяххв подобна ситуация с двамата ми родители. Преместих се далече от тях и нещата се оправиха. А знаеш ли няма по- убаво нещо от това да си гледаш сама детето. Това си мислех в първите месеци след като родих и бебчето започна всеки ден да прави по нещо ново, направо го гледах и не мога да повярвам, че това бих го оставила на друг човек да го изживява вместо мен. Не бих си оставила и за ден на някой детето, не ни пречипда работим и двамата и да го гледаме. Може да опиташ внимателно да поговориш с ния и да и кажеш, колко важнж е и колко си благодарна, че се притеснява за теб, но ти би искала и сама да направиш някоя грешка.