Споделена история от Семейство

Семеен тормоз
Добър вечер приятели. Пиша това писмо в една поредна за мен черна вечер.. Вече така ги наричам когато нашите се карат, по точно винаги баща ми се кара на майка за щяло не щяло а тя си мълчи и даже е яла бои от него защото е много лош но само кам нас а за вънка и за другите хора той е много добър и умен човек... та аз съм на 24 години и живея с тях, но ме очаква преместване. Баща ми е добър човек когато си иска, но когато е ядоса за нещо даже и малко той го прави на Гоолям проблем и тормози мен, брат ми на 23, и най често и гадно майка ми. С него не може да се говори на добро да се обесняваш ама защо ама какво и т. н не дума да не става само той е прав САМО той знае всичко... Мога да кажа, че всички ние страх от него и не знам какво да правя.. Не искам майка да живее с него но няма друг начин защото нямам никакав възможност да и помогна.. Ооофф хора сърцето ме боли и трепери аз цялата треперя а майка не знам как е от страх не мога да ходя до нея. Помогнете ми даите ми идеи какво да правя с мой луд баща..

Коментари

1.   На 23 години си, а защо още живееш с вашите? Изнеси се като не ти харесва. Не разбирам, как може да си на 23, с такъв зловещ правопис?!

2.   Добре де като си на 24 така и не се изнесе на квартира, остави ги да си живеят както знаят ти се изнеси или избягай от вас като им оставиш бележка да не се върнеш.

3.   Нали живееш при тях, а не можеш да ходиш при нея, тя къде е, нали баща ти на нея се кара!? Много неясно. Ако сте в един дом, защо да не й помогнете? А брат ти какъв мъж е, на 23 години, а оставя баща ви да дерибейства, не може ли да му скочи? Колкото и да е лош, баща ви е вече е на възраст и ако му се оперите ще си свие сърмите!

4.   С брат ти сте големи вече и е време да си намерите работа и да се изнасяте. Когато останат сами ще се успокоят. А ваша задача е на теб и брат ти да му се опълчите и да му покажете, че това, което прави не е ок. Защо всички си мълчите и се страхувате. Съберете се и го пребиите.

6.   Ти мъж ли си? Брат ти мъж ли е?
Хора като баща ти знаеш ли как се кротват като му разбиеш човката и го оставиш да лежи целия в кръв до мивката докато не се освести и не започне сам да си бърше кръвта?
Боже... ако баща ми посмее само да каже нещо на въпреки ще му строша пръстчетата.

7.   Значи, ти си жена на 24 години, а брат ти е мъж на 23 години, нали така?
Няма да те съдя, че не знаеш как да процедираш, защото дълги години живееш в страх, а това пречи на адекватната преценка в определени ситуации. Слушай сега.
При следващият бой хващаш майка ти за ръчичка, отивате да ѝ изкарате медицинско и да подадете жалба за домашно насилие в полицията. Ако имаш късмета да звъннеш на 112 по време на разправиите вкъщи, още по-добре. После сядаш с тази жена и директно ѝ казваш, че те е страх да я оставиш сама с баща ти и искаш да се разведе. Не ѝ разрешавай да почва с глупавите обяснения, че той няма да ѝ даде развод, че тя иска да остане с него заради вас и разни подобни. Няма такива. Ако той не иска да се разведе доброволно, ще се мине през съда, пак ще се разведат, но ще отнеме повече време и ресурси. Жената може да си изкара и ограничителна заповед. Важно е тя да има собствен доход, да работи, за да има възможността да се изнесе при първа възможност. Ти, брат ти и тя сте зрели хора, всички сте пълнолетни. Работете, събирайте пари и излезте на квартира заедно. После може всеки от вас да реши къде ще живее, не е нужно да сте под един покрив цял живот, но като първоначална идея става. Никой не може да удря, преследва и заплашва друго човешко същество безнаказано. Нищо, че са женени, това не му дава право да я кара да прави нещо насила.