Споделена история от Семейство

Психически тормоз
Здравейте! Момиче на 15 години съм. Историята ми няма да е кратко, но наистина имам нужда да споделя с Вас, да чуя Вашите съвети и да ми кажете как да постъпя. Имам чувството, че съм в един кръг, от който няма спасение.

Историята ми започва 2016, когато майка ми си намери приятел и реши, че ще се местим в тях. Баща ми беше заминал за Чехия и през този период мама се срещаше с този мъж, спеше в тях, оставяше ни с брат ми по цели седмици сами, без пари, с малко храна, която повечето беше маргарини, хляб, кренвирши и такива.. С майка ми почти никога не сме били близки. Винаги е обичала повече брат ми (19), защото в бил по-срамежлив и затворен и много си приличали с нея. Аз нямах против, никога не съм я ревнувала. Винаги я е било срам от мен, даже да не го е показвала, съм го виждала в очите и. Когато се преместихме веднага забелязах арогантното държание на приятеля и. Аз бях бунтарка и постоянно ми се излизаше и ми се правеха неща като другите деца, бягах от нас, неща заради които съжалявам, че съм причинала на майка ми, но неща вследствие от нейното безгрижно майчинство. Майка ли е студен, инат, консервативен човек, живее още в годините на нейните младини, когато не са я пускали никъде. Този човек постоянно вървеше срещу нас, с брат ми, а аз отвръщах. Говореше ма майка ми как ни трябва малко бой, за да се оправим. Мама ми посегна за пръв път, защото той я накара. Преби ме с колан, целите ми крака бяха в синини, защото бях закъсняла с 20-30 минути да се прибера. Приятеля и, нека го наречем А, също ми посегна, когато се напи вежднъж, хвана ме за яката и ме изтръшка ма дивана. Защото му противоречях, започна да се бърка на майка ми дали да ме пуска навън, спряха да ми дават джобни, караше се когато си говорим с мама, постоянно ни обиждаше, а мама стоеше отстрани и гледаше как унижават нея и децата и. Мама и проблем с нервите и една вечер, в началото на учебната година, казах че ми трябва снимка за бележника. А започна да крещи и да казва, че все нещо искали от това училище и от юалък скандал прерастна в голяма кавга. Мама има проблеми с нервите и пие Ксанакс, ходи по психолози, тя започна да плаче, докато ние се караме. А ми каза да си събера багажа, събрах го, но мама чолучи пристъп, останах с нея, тя беше неподвижна за няколко минути, отсъства от работа. Имах периоди в които просто всеки ден плачех, бях в депресия, пробвах да се отровя с хапчета, да се режа, влоших се, мозъка ми стана каша. Имах проблеми в училище, баща ми го нямаше, нямахме пари, нямах средства да се грижа за себе си, като момиче, нямах пари за дрехи, за училище като цяло. А ми смъкваше почти несъществуващото ми самочувствие до краен предел. Имам проблеми със срама, с храненето, с комплексирането, това е отделна тема, а той постоянно ме обиждаше за това как съм се хранила, как съм разговаряла ( понеже понякога ми трепери гласа и българския не ми е перфектен, понеже съм туркиня), за абсолютно всичко. Бях излязла веднъж и бях закъсняла ии ме остави без храна за цялата вечер, забраняваше юи да излизам, постоянно под един ужасен психически тормоз, който продължава и до ден днешен. Той НЕ МИ Е истински баща, няма правомощия над мен, но мама му позволява да прави каквото си иска с нас. Тормоза е към нас тримата, обижда ни и тримата, но мама е прекалено влюбена. Не е казал нито една, една единствена малка красива думичка за майка ми. Имало е случаи в които изхвърля манджата на мама; защото била безсолна, просто я изсипа в тоалетната. Изкарва си комплексите на нас. Има син и дъщеря на по 20, които е изоставил, защото майка им го е изгонила. Няма си на представа как да се държи с дете. Брат ми вече е почти на 20, скоро ако имаме възможност ще се преместим, но не знаем как да започнем. Съжалявам, че е толкова объркано но имаю пристъп в момента и не мога да спра да плача.

Коментари

1.   Явно ти си от тези модерните помаци-турци , а твоите родители (предполагам също турци) обаче от тея старомодните , дето са по обичаите . Имам такива съседи турци , те спят отделно , хранят се отделно , постоянно крещят и т.н. Абе исляма е лоша работа , подай сигнал най-добре.

2.   Миличка, единственият начин да се справиш със ситуацията е да държиш силна връзка между теб и брат ти. Той вече е пълнолетен и може да започне опити за намиране на работа и самостоятелно жилище. В малките населени места наемите са ниски. Ти можеш да довършиш образованието си навсякъде, но има риск преди да навършиш пълнолетие майка ти принудително да те върне у дома. Затова те съветвам да бъдеш добър политик. Управлявай ситуацията - постигни някакъв мир с майка си, за да си сигурна, че когато с брат ти си тръгнете, тя няма да предприеме мерки за връщането ти (макар по закон да е длъжна). Вратичката е брат ти да поеме поеме попечителство над теб, но това ще е тежко съдебно дело, а вие нямате пари. Но трябва да се измъкнете! Явно на приятеля на майка ти не му пука за вас и за него това, че ще живеете отделно, ще е облекчение, а ако тя е толкова емоционално зависима от него, ще му ходи по акъла. В тази ситуация никой не може да те защити, освен ти самата. Просто бъди по-хитра и използвай слабостите на другите в своя полза. Ще имаш време и за купони, и за дискотеки, и за прически, и за момчета, но сега важното е да оцелееш. Образованието да ти е приоритет! От това зависи бъдещата ти самостоятелност. Старай се да усвоиш книжовния български език, защото се предполага, че поне като начало ще работиш в България. Учи английски, за да имаш възможност да работиш и в чужбина. Обърни внимание и на турския, който вече знаеш, но може би не си запозната със съвременните форми на езика. Всеки език е инвестиция, която винаги се изплаща. Виждаш ли колко много задачи имаш пред себе си? Концентрирай се върху тях, а у дома лавирай между конфликтите, просто не влизай в битки, които не можеш да спечелиш, и си гледай твоята работа. Желая ти прекрасно бъдеще, а и на майка ти желая един ден да прогледне!

3.   Просто се махнете с брат си. Аз бях в същата ситиация. Майка ме биеше, удряшеме и няколко пъти баща ми ме е бил с колана. Аз всеки ревах при брат ми или спах при приятелки. Един ден се скарахме вечерта към 23:00 и майка вика - дъще събирай си багажа и се махай. С очи на сълзите събрай си багажа и отидох при брат ми разревана цялата. Още веднага като ми отвори се хвърлих върху него и го гушнах. Обясних му какво е станало и той каза да се нанасям при него. От 1 месец съм при него и живота е по-добре. Нямаше нищо пп-хубава от това да имаш брат.