Споделена история от Семейство

Да имаш повече от едно дете е тотална простотия
Публикувам тази тема, провокирана от подобни теми и коментари, които прочетох в сайта. Аз съм родител на едно дете. Не искам да имам повече от едно дете, защото не желая да ми бъде по-трудно от сега - гледам детето си много старателно и му обръщам много внимание. Сега то е в период, в който се учи да ходи на гърне, не спи много през нощта заради зъбите и не мисля че искам да си усложнявам живота и това да попречи на качеството на отглеждане на детенцето ми.
Детето ми има качествена храна, уютен дом, хубави дрешки и успяваме да му осигурим необходими неща, които няма да успеем, ако имаме още деца. Но не е само за парите. Физически не може човек да се разпокъса измежду много деца. Ако имам още едно дете, няма да мога да прекарвам толкова време с това си дете. Не искам да деля времето си с него с друго дете. Това дете ми е дало щастието да бъда родител, затова не ми е нужно второ. Аз исках да имам дете и го получих, за какво ми е второ? За да не стане егоист - егоисти стават и много хора, които имат братя и сестри. За да не е само? Че то някой ден няма ли да има семейство и деца? Ами тези, които пишат, че не искат деца и това, че ще останат сами на старини не е причина да имат деца, защо дават съвет на родителите тогава да раждат още за да не са сами децата им? Мда! Именно!
Щастливи сме с едно дете и искаме да имаме само едно. Ежедневието ни е прекрасно, ходим навсякъде заедно, забавляваме се, а ако са две ще е трудно. Трудно е да изхраниш, изпереш и приспиш и изкъпеш повече от едно дете. Всички майки с повече от едно дете в парка гледат като мумии и виждам как гледат с лека завист на родители с по едно детенце. Плюс това българите нямаме толкова висок стандарт на живот за гледане на повече деца. Говоря за качествено гледане. Всеки може да роди и да ги гледа като циганите. Мда! Това мисля. Плюйте сега на воля. Аз си казах какво мисля и знам, че има адекватни хора, които мислят също така. Няма да прочета коментарите. Не се хабете.

Коментари

51-62 от 62

74.   Ок, ако бяха близнаци или тризнаци кво прайш? Едното го махаш за да има за другото ли кво, елементарни и тъпи жени сте

75.   Търсите подкрепа, спор или си чешете езика.... Близо е до акъла, че всеки сам преценява живота си, желанията си и тнт. Да слагаш под един знаменател всички хора, защото ти е трудно да изгледаш две деца е крайно нелепо.
Аз съм единствено дете и цял живот съм мечтала и ми е било мъчно, че нямам брат или сестра, но майка ми не е могла да има повече деца.
Ако вие не искате повече-ок, ваша работа, но какъв е смисъла от тази публикация, не мога да разбера.
В отглеждането на две, даже повече деца няма нищо толкова кошмарно и страшно. Въпрос на елементарно разпределение на време. Познавам много млади семейства с по две и три деца. Децата са обгрижвани, обичани, а майките имат време за себе си и живота си. Всичко друго са глупави оправдания и празни приказки.

76.   Прост човек и силен вятър, не можеш да ги спреш.
По хубаво от децата няма.! Това дете го лишаваш от брат/сестра, които са подкрепа цял живот, ти не си вечна. Ако имаш акъл-ще можеш, както много успели хора да гледаш 2деца. А това с парите, освен ако не си крайно беден, също е оправдание. Има ли желание-има начин. Само, че ти като нямаш желание, не пробутвай тъпите си етикети на всички останали-включително интелигентни и успешни хора с повече деца.
Като те слушам си от типа-майка орлица.. това е адски вредно за детето, но простите кво ли знаем :D

77.   Най-съм съгласна с коментар 29. Едно дете е сравнително лесно да се отгледа и възпита. И аз мисля за едно дете. А и финансите и пространството до толкова позволяват. За две и повече деца се иска много разходи, отговорности и пространство. Мнението ми е, че до две деца си е достатъчно. А и ако всеки почне да ражда по много като циганките, до къде ще я докараме? ! А и както каза номер 29, освен да се раждат нали трябва да се възпитат. Тази околна среда съвсем ще изнемогне. Въздух, почви, води... всичко е толкова замърсено, защото Земята се пренаселва с всеки изминал ден, и то с някакави утайки, които не знаят какво е да цениш и да пазиш. Поне такива са ми наблюденията за нашата скъпа страна, която има красива природа, в която не оставихме едно незамърсено кътче, защото толкова ни е културата! >:(
Всеки си има някакви фантазии и представи, а моята е, че ако имаше едно общо правило за целия свят да не се раждат повече от 2-3 деца, сега щяхме да сме доста по-умерена цифра на населението, по-малко замърсена околона среда и за всички щеше да има.

79.   Вижте, аз също съм само дете и това си има както плюсовете, така и минусите, плюсовете са, че се учиш на контрол над себе си, да си оправен в живота и да не чакаш на готово, но минусите са това, че например нямаш на кого да се опреш, когато ти е трудно, защото в един момент родителите за съжаление си отиват, да, остават братовчедите, но те в един момент ще си създадат семейства и не може постоянно да се опираш на тях. Така, че всеки сам си преценява как да живее живота си, как да създаде семейство, затова се радвам, когато виждам, че масово хора си създават семейства, дали ще е с по едно или две...въпрос на личен избор!

80.   "Щастливи сме с едно дете и искаме да имаме само едно." " Няма да прочета коментарите. Не се хабете"

Хм, много сходно и егоистично мислене, точно на една позната. Но да предложим, че тази тема е написана от жена? Да предложим, че детето на авторката на статията, е малко момиченце, което е под 7 годишна възраст? Ако е така, няма да уточнявам как изглежда физически момиченцето. Да предложи, че детето на авторката и партньора й е извънбрачно? Ако е така, предполагам, че си точно тая позната или пък чужда нам, но пък с близко на нейното мислене. А относно децата, тая тъпа авторка да не казва колко деца да имат хората.

81.   Ех,тук има само злобни лелки. Номер 45 съм вече съм абитуриентка и мога с гордост да заявя отново ,че всеки е свободен да си прави каквото си иска . Аз не осъждам лелките с липса на всякаква амбиция , мечти и цели в живота, освен да бъркат чевръсто манждата на котлона да гледат Галка всекя сутрин и оплюват младите целеустремени хора . На никого не е проблем ,че вашият живот е лишен от събитийност и смисъл , недейте да плюете по жените с цели и мечти в този живот , но не те са кариеристки и егоистки .Ами скъпа моя лелке , в този живот живеят добре егоистите хората , които строят своята съдба и не чакат на някого да им подаде парички в ръката , а бачкат здраво. Спрете да злобеете към младите момичета , които искат да бъдат нещо повече от слугини или безработни гледащи едно малко чудовище и повярвайте ми знам аниматор съм вече няколко години през тийн годините си гледах малкият си брат повярвайте ми нагледала съм се на малки хиперактивни помиярчета . Децата са чистото зло особено румънчетата.

82.   Първо просташко е авторката да се изказва по този начин. Това, че на нея и е трудно не означава, че другите хора не могат да се справят с две деца.
И на мен ми беше много трудно след като родих, изпаднах в следродилна депресия но никога не бих си позволила да кажа, че това е простотия.

83.   Не съм съгласна, че когато човек има само едно дете непременно ще стане егоист. А и да стане то ще е по-добре.
Човек да има само едно дете или две деца си има плюсове и минуси.
По-добре едно добре гледано дете отколкото две едвам гледащи се деца.
Не мисля, че е задължително човек да има братя или сестри за да са подкрепа в живота. Напротив доста често братята или сестрите се карат ужасно.
По-добре хората да имат две деца тогава когато ще са сигурни, че ще могат да се справят с възпитанието им. Доста често родители пренебрегват децата си а това е непоносимо. Сърцето ми се къса от мъка когато прочета, че родители пренебрегват децата си. В този форум има много такива теми. По-рядко съм чела тема в която някой се оплаква, че е самотен защото няма братя или сестри.
Не е добре, човек да има и само едно дете, защото в живота всичко се случва . Човек може да остане и без него, както казваше баба ми.Както и при мен, аз не живея с детето си но то е живо и здраво.Въпреки това не бих родила още деца ако мисля,че няма да се справя.
По-скоро е плюс за родителите да имат 2 или повече деца.
Според мен зависи и от характера на човек дали ще се справи с две деца.
Плюсът при две деца е, че по-малките братя или сестри износват дрешките на по-големите си братя или сестри и, че могат да използват нещата им.

84.   Много ми хареса коментарът на номер 45.

85.   Номер 68 Номер 35 Не казва, че трябва да си зарежете детето а да не преставате да обръщате внимание на съпруга си. Имаше едно предаване истински истории с много поучителна история за това, че една жена не бива да пренебрегва мъжа си след раждане на детето.
Психолозите го казват.

Съгласна съм с теб номер 35 Аз не бях щастлива, когато отглеждах детето без съпруга си. Бях щадстлива когато го отглеждахме заедно.

86.   За мен е егоистично да имаш повече от две, мааакс три, просто защото планетата не може да издържа всички ни, но все пак всеки си преценява. Недей да раждаш повече и готово?

51-62 от 62