Споделена история от Семейство

Взех си кученце, а се чувствам зле,моля за съвет!
Здравейте! Наскоро си взех кученце, което адски много исках. Винаги съм обичала животните и съм искала кученце. Нашите все ми казваха, че ще е много трудно, че сама си затруднявам живота, но аз бях сигурна, че ще се справя. Та много се вълнувах, купих му легло, купички и т. н и много се радвах. Но в деня в който тръгнахме да го взимаме изпитах притеснение. Започнаха да се зараждат съмнения... Помислих си, че като взема кученцето ще отмине всичко, но не стана така. Реалността ме удари. Не се вълнувах както очаквах. На следващия ден ми беше едно такова плачевно и се почувствах адски виновна, защото това е повод за радост, а не обратното... Четох разни неща за кучешка депресия (която е при хората)или puppy blues на английски. Било често срещано, но преди това не бях чувала за това... Притеснено ми е и ми е потиснато... Знам, че не трябва да се чувствам така, но просто се случва... Моля ви, от сърце, не ме нападайте. Та въпроса ми е дали някой от вас е преминал през нещо подобно? Колко време ви отне да го преодолеете и как го направихте? Някакви съвети? Благодаря много.

Коментари

3.   С времето ще го заобичаш и всичко ще си дойде на мястото

4.   Просто толкова много си мечтала за това кученце, толкова прекрасни картини си рисувала в съзнанието си, че когато най-накрая желанието ти се е сбъднало, не можеш истински да се зарадваш. Пък и да имаш кученце, не е точно както си го представяш. Малките кученца правят бели, понякога цапат, трябва им време да се приучат на хигиенни навици, гризат и т. н. Е, да няма нищо романтично да бършеш поредната локвичка или да установиш, че някой си е чесал зъбките в новите ти обувки. Обаче са толкова сладки, че няма как да им се сърдиш дълго. И аз имам кученце, е вече е на 1 година, но в началото и мен ме ядосваше да се прибера от работа и опааааа, някой ми е приготвил изненада и то точно на килима в хола. Ядосваш се, чистиш и това е. Ама като го видиш как ти се радва, просто защото си се прибрал, е забравяш за миризливата изненада и го гушкаш. Като бебе е! И ние като бебета сме изнервяли майките си, нали? Но въпреки всички ни обичат безумно. Същото е! Дай си малко време, като премине първия сблъсък с реалността така ще се влюбиш в това кученце, че няма да можеш да си представиш живота без него. Просто в момента още си малко под стрес, особено ако за първи път гледаш кученце. Чудиш се как да се справиш, как да го приучиш да не прави локвички на всякъде, а само на определеното място, а след 3 месец и как ще го научиш да чака разходката, дали ще се справиш с всичко, ваксини, паспорти, чипиране и т. н., но това си е съвсем нормално. Ще се справиш! Просто се отпусни и приеми, че това си е твоето "бебе" и точно като човешките бебета разчита на теб.