Споделена история от Семейство

Баща ми ме тормози психически
Здравейте! Аз съм момче на 18 г. и от година и половина баща ми започна да проявява грубост към мен. Обижда ме за най- дребните неща. Например, когато понякога излизам вкъщи от едната стая, а в другата прозорецът е отворен и се получава течение започва да крещи, да ми казва ''ти си психично болен, трябва ти лечение'' и неща от този сорт, мислейки, че аз блъскам вратата. Звучи много странно, тъй като самият той знае, че аз съм ок физически и психически, но за да го казва в гнева си това са много силни думи. След това аз много трудно преодолявам това и така продължава... Бих искал някаква подкрепа и съвет как да преодолея обидите и каква може да е причината за неговото поведение!

Коментари

1.   Аз съм момиче почти на 18 години, аз съм много чувствителна и също много пъти съм плакала заради баща си. Много ми е викал без причина или за дреболии и като цяло и до ден днешен имам нерешени пробреми с него.
Моят съвет към теб- не обръщай внимание на това и не се влияй от неговото мнение, не му обръщай внимание и му докажи, че греши! Със сигурност ще съжали. ☺☺

2.   Според мен на баща ти му е писнало от глезотиите ти. Викнал ти "психично болен" и ти ревеш "психически тормоз" по интернет. Хайде, малко по-сериозно, моля. Опита ли изобщо да говориш с него или направо тук плачеш?

3.   Аз пиша на повечето автори с подобни проблеми почти винаги, защото имам подобниродители, съчетаващи в себе си доста различни негативни аспекти. Реално нещата се подреждат при напускане на жилището на родителите ти иначе няма какво да направиш, за да ги промениш. Те винаги са били такива, каквито са ти просто си бил твърде малък и те са били авторитет и образ за подражение. Когато порастнеш и се еманципираш, като личност и начин на мислене започваш да виждаш доста по друг начин нещата. Ти не си виновен, родителите ти остаряват, прекаленно са уморени на работа, не си харесват външния вид и здравословното състояние, имат дупки в соцялното общуване, имат културни пропуски, ти ги дразниш просто защото си там... Сам се замисли и ще откриеш причините.

4.   Оф писнало ми е от тея родители. Звуча като лапе, а съм на 30. Е така се държат цял живот, винаги се мислят за прави, ако ще да се държат като олигофрени. Ето и ти на 18 си станал вече и кво... Само обиди. Той няма право да ти говори така. Повтарям му го всеки път. Но не знам, при мен няма ефект и това.

5.   Горе главата момче!Лично аз тоя филм съм го преживял и само мога да ти дам съвет да не обръщаш изобщо внимание ,защото само се тормозиш и няма смисъл да го мислиш. Баща ти е болния ,не си ти :)

6.   Авторе, ти не си момче, ти си жена, която се представя и като момче и като момиче и много пъти се е уплаквала от баща си точно както ти се изразяваш, но за различни причини. Знаем коя е авторката, тя не престава да си фабрикува истории и винаги с упреци към мъжете. Тя е писала много подобни истории и ще продължава да пише защото тя/ти има нужда от внимание.

7.   Кво момче на 18? Вече си мъж, момче бил.

8.   Най-напред, добре е, че споделяш това и не бива да се притесняваш или страхуваш.

Ако е вярно, че си на 18, значи вече си пълнолетен и можеш да носиш сам отговорност за постъпките си.

Първото нещо, което е добре да направиш, според мен, е да говориш с баща си в нормална и спокойсна обстановка. Той и ти трябва да сте спокойни, без раздразнение, без настройване един срещу друг. Кажи му, че не се чувстваш съвсем добр еот някои неща и т.н. Помоли го да бъде по-умерен. Поенми и ти някакъв ангажимент - че ще учиш и/ или работиш или направиш нещо за дома...

Другото нещо, за което се сещам, е, ако наистина си на 18, пак го казвам, просто да си намериш работа и да се изнесеш на квартира или у приятел/и. Но трябва д аможеш да си го позволяваш икономически. И това в никакъв случай не значи да се занимаваш с престъпления, а просто да си намериш нормална работа за млад човек (напр. в туризма, в строителството и др.).

Допускам, че на баща ти не му е лесно. Вероятно има сериозна причина, за да се държи така. Опитай се да го разбереш и да му помогнеш... Кръвта вода не става...

Поздрави и успех!

9.   Баща ти има нужда от психолог

10.   6, пак ли си ти с твоята шизофрения?

11.   10, то дядката си е неграмотен шизофреник... "Уплаква"??

12.   Като си на 18, авторе, отивай на квартира-ще работиш и плащаш наем, сметки-няма досадни бащи и други дразнители! Разумните хора така правят-искат спокойствие, а не циркове всеки ден! Защото и да не си луд, ще станеш, щом дразнителя е на главата ти! Аз ако съм на теб-веднага на квартира, дори в друг град!

13.   До 7

Аман от 18 годишни мъже...

15.   Моят баща е същия изнасяи се на квартира търси си работа и Това е няма друг изход .

16.   Номер 2 какво си въобразяваш? момчето иска съвет не да се подиграваш. Ай сиктир!
Направо ми се повръща от такива като номер 2.

17.   Хора не обръщайте внимаание на номер 2 и номер 6. Това са злобари!