Споделена история от Семейство

Моля Ви, помогнете ми!!
Здравейте след няколко дни правя 15, имам брат 4 години по-малък от мен. Имаме сериозен проблем с баща ни свързан с тормоз, към мен най-вече, майка ми и брат ми доста рядко. Постоянно е агресивен, пиян, обижда ни, унижава ни, посяга ни, и иска щом свърша годината да ме спре от училище. Намира ни проблеми за всичко, защо с брат ми спим до по-късно от 8, защо не сме си изяли вечерята и някакви такива незначителни неща и от тях прави проблем. По някога изглежда така, сякаш има психически отклонения и го показва доста често. Поне от неговото семейство така съм чувала. Предложих му да отидем на семеен психолог, но той каза, че съм бавно развиваща и на мен ми трябвало психолог. Та моля ви, кажете какво да правя, защото ми омръзва да бъда унижавана, обиждана и т. н., но най-вече искам да продължа образованието си.

Коментари

1.   А бога ми, имаш нужда от това да си продължиш образованието...

2.   Разбирам те, но няма какво да направиш.
Родителите ти, щом не са се разделили до сега, това означава, че всички вие се страхувате от него. Но няма такова нещо като СТРАХ, страхът е заблуда, която кара човек да затъва все повече и повече. Оценявай и трудните моменти в живота, защото те са изпитание. Животът главно изпраща изпитания, на добрите хора, за да може да се докажат, че са борбени. С такива хора като баща ти, не се занимава, защото нямат какво да доказват. Те са се доказали сами - с постъпките си.
Съветвам майка ти, да подаде молба за развод. И ако може да се приместите някъде другаде да живеете. Например при роднина или временно на квартира. Този избор ще бъде най-правилен според мен!

3.   Телефона на държавната агенция за закрила на детето е 116111. Сайтът им: https://sacp.government.bg/
Казваш им всичко с подробностите.

Това трябва да го споменеш на класната и директора, предупреди ги, че ненормалникът иска да те лиши от образование. Помоли ги за помощ, покажи им, че си в безизходица и бъдещето ти е застрашено.

Стане ли агресивно татенцето, носи вилица със себе си.

4.   А майка ти какво прави по въпроса? ОК, баща ти не му се занимава с твоето училище, но майка ти къде е и защо тя не може да иде да те запише в следващия клас? А и ти не си малка, та сигурно можеш и сама да го направиш.

5.   Докато не се опълчиш на баща си няма нищо да стане. Трябва да му покажеш, че няма право да ви унижава.

6.   От автора:
Майка ми има страх от него, за да направи каквото и да било или който и да е от роднините ни. По принцип няма как да се изнесем и временно, защото майка ми няма да има как да ни издържа. Опълчих му се веднъж, но тогава ме беше пребил :), ето за това не му се опълчвам втори път. Проблема за да му се опълча е, че ме е страх да говоря с закрила на детето, защото може би ще ме отнемат от нашите, а не искам да ме отделят от майка ми...

7.   Говорете с роднини, баби, дядовци, лели, дори и приятели, отидете при тях временно. Майка ти да намери начин, в крайна сметка никой лев не си струва за нещастието на децата, не знам какво още чака. С него няма да сте по-добре, бягайте докато не е станало прекалено късно, този човек ви съсипва живота!!