Споделена история от Семейство

Лудо семейство!
Здравейте, реших да напиша тук моя проблем, защото ще се радвам да получа съвет.. Значи, всичко започна преди около 6 години, когато майка ми реши да се преместим в къщата на баба ми, въпреки, че баща ми не беше съгласен. Аз също изобщо не исках, но въпреки това аз и мама заживяхме там, а всяка седмица по 3 дни бях при баща ми. Точно като разведени родители, но не.. те не са разведени. Виждат се всяка седмица, още повече, че работят заедно.

Но миналата година, докато бяхме на почивка само с майка ми, аз нещо ровех в телефона и, когато открих СМС-ите и. Бяха меко казано еротични. С някакъв чужденец си пишеха за това колко хубаво са си прекарали и как скоро пак ще се видят.. Аз много се разстроих и и казах, но тя нищо не направи... По-късно след няколко месеца видях, че си пише с още много мъже как ги обича и т. н. Много се чудих, но в крайна сметка казах на баща ми. Той не се ядоса, не знам дали са говорили, но смятах, че съм направила каквото трябва и бях спокойна.

За съжаление, майка ми продължи с тези връзки като много често пътуваше, но аз свикнах и реших да не се меся повече. Такаа, дойде момента за същинския проблем. От много време искам куче, баща ми е съгласен, мама-не. След много караници и размисли, баща ми и аз отговорихме на една обява и намерихме кученце. Той каза на мама, че ще поеме всички разходи, а аз грижите. Нищо не изисквахме от нея, само позволението да бъде няколко дни в седмицата при нея, естествено докато аз съм там. Тя не каза нищо по въпроса и аз реших, че това е знак за съгласие.
Обаче, днес се оказва, че е дошла при баща ми и му е поставила ултиматум- или тя, или кучето. Демек, ако го вземем - развод. Когато разбрах просто не можах да повярвам- тя, която изневерява непрекъснато, ще казва такива неща!!! Разбира се, тати се отказа от кучето колкото и да не искаше.

Забравих да кажа, че съм на 16 години и причината да искам толкова куче е, че съм много самотна. Нямам близки приятели, никога не съм имала гадже.. Но съм много отговорна, обожавам животните и бих била прекрасен стопанин..

Та така.. в момента се чувствам ужасно, вдигнах скандал на майка ми и нямам намерение да се връщам при нея поне до края на лятото, пък и по-нататък. Сега съвсем самотна се чувствам и просто не знам какво да правя.

Ще се радвам да получа мнението ви и дали все пак да взема кучето.. но пък родителите ми ще се разделят.. Наистина не знам :((

Коментари

1.   Несериозно е, че родителите ти могат да се разделят заради кучето. Има нещо друго /за съжаление/. За това говори преместването на майка ти и съобщенията в телефона. И още нещо - това, че явно не й пука особено. Защо иначе няма да ги изтрие и ще рискува някой да ги прочета. Другото е баща ти. За да приеме толкова спокойно казаното от теб или нещо и той е сгафил /може преди да се преместите/ или има сериозни проблеми между тях, за които той е виновен и се чувства гузен. Не иска да се развеждат и за това изпълнява приумиците и желанията на майка ти. така, че пробвай да говориш с нея, с него, а най-добре с двамата едновременно. Кучето е повод, особено, ако майка ти иска раздяла. Колкото до поведението й - винаги и двете страни са виновни. Ако всичко в отношенията с баща ти беше наред щяха да си живеят заедно и тя нямаше да има нужда да търси други връзки. За съжаление често се получава това между родителите, но важното е да осъзнаеш, че нито ти, нито бъдещотоп куче са виновни за нещо.

2.   Несериозно е, че родителите ти могат да се разделят заради кучето. Има нещо друго /за съжаление/. За това говори преместването на майка ти и съобщенията в телефона. И още нещо - това, че явно не й пука особено. Защо иначе няма да ги изтрие и ще рискува някой да ги прочета. Другото е баща ти. За да приеме толкова спокойно казаното от теб или нещо и той е сгафил /може преди да се преместите/ или има сериозни проблеми между тях, за които той е виновен и се чувства гузен. Не иска да се развеждат и за това изпълнява приумиците и желанията на майка ти. така, че пробвай да говориш с нея, с него, а най-добре с двамата едновременно. Кучето е повод, особено, ако майка ти иска раздяла. Колкото до поведението й - винаги и двете страни са виновни. Ако всичко в отношенията с баща ти беше наред щяха да си живеят заедно и тя нямаше да има нужда да търси други връзки. За съжаление често се получава това между родителите, но важното е да осъзнаеш, че нито ти, нито бъдещото куче са виновни за нещо.

3.   мила кучето е само повод. в никакъв случаи не се чустваи виновна. тази врузка отдавна върви за съжаление към раззвод. ти си свикнала и баща ти също с това положение. малко жестоко може да ти прозвучи но може би е по добре да се разведат. ти си достатъчно голяма да решиш с кого да живееш. мисля че с баща ти се чустваш по свободна. говори и с него не само тч да вдига скандали за кучето или за други глупости. това че нямаш приятели мила също е последствие от начина ти на живот. маика ти до известна степен е предала доверието ти и смятам че трудно се доверяваш на хората. хубаво е да си имаш куче или друго животно но и трябва да започнеш да контактуваш и с други хора. ако искаш да поговориш аз съм насреща

4.   Благодаря за отговорите! Говорила съм много пъти с тях и знам, че няма да се разведат. Вярно, бракът им не е от най-здравите, но все пак са заедно от 17 години и се обичат, колкото и пречки да има. Те са ми го казвали.
Забравих да спомена, че имаме котки, които много обичам и именно заради това майка ми е много против. Както и да е, знам, че мама ще продължи с връзките си и просто не мога и не искам да й се меся. Това са си техни неща..
Относно приятелите - колкото и странно да е в днешни дни, аз съм от малкото тийнейджъри, които не обичат чак толкова купоните и тея неща.. Срамежлива съм и ми е много по-приятно да прекарвам времето си сама, да чета, да гледам филми или нещо друго. Разбира се, от време на време излизам с приятели, но рядко. За гадже - има време..

От авторката

6.   какъв е смисъла на темата след тези отговори които даваш

7.   Смисълът е да изкажа моето мнение за това, което мисля да направя и да видя другите какво мислят, дали е правилно..