Споделена история от Семейство

Неочаквана бременност. Очаквам 3то дете.
Винаги съм искала 2 деца. Имам една голяма дъщеря на 5год. и син на 2год. Преди 1 седмица разбрах, че съм бременна и не знам как да кажа на съпруга ми. Вече сме на 34. Финансово мисля, че ще се справим и с 3то дете, но дали ще му хареса новината? Как да му кажа, че съм бременна?

Коментари

1.   Със сигурност на мъжът ще му хареса новината, мъжете обичат да имат много деца. Само не прави аборт и после да му съобщиш какво си сторила, тогава ще загубиш доверието му завинаги! Аборта е убийство! Още не мога да простя на жена си, че изхвърли третото ни дете. Бях съгласен да си го отгледаме, но тя на своя глава абортира, сега я възприемам като убийца, не я приемам като жена. Авторке не питай за такива неща във форуми, правилното решение ще вземете с мъжа си, дано детето е от него!

2.   Както първите два пъти

3.   Честито! И аз съм сигурна, че мъжът ти много ще се зарадва. А и докато стане време да родиш и малкото детенце ще може да тръгне на детска градина.

4.   Очевидно не сте се пазили достатъчно, за да се изненадвате чак толкова от трето забременяване. Казваш му и толкова. По-хубаво от пълна къща няма.

5.   Според мен това е авторът/авторката на темата:
Защо им са толкова много деца?
и на още няколко подобни такива темички. Гледайте внимателно и ще ги разпознаете. Няма смисъл да пишете никакви коментари.

7.   И баща ми не е искал брат ми, но сега не може да си представи живота си без него. Споко, мъжът ти ще се зарадва.

8.   5 Не е това авторката на темата за многото деца, защо си мислите че някой като пита за деца и все е един и същ. А другата тема е от мен. Просто ми е интересно как мислят и други хора. А по темата - винаги жената решава главно, защото тя го носи и гледа, на мъжа му е по - леко защото живота не му се променя толкова.

9.   Ти можеш и да ги изгледаш тези деца, ако се разделиш със съпруга ти? Правите деца без мисъл в главата.

10.   Ами, след като по взаимно съгласие не сте се пазили и водите редовен полов живот, не разбирам нито твоята изненада, нито защо смяташ, че мъжът ти трябва да е особено изненадан.
След като след второто дете никой от двамата не е изявил желание занапред да ползвате контрацептиви, то значи и двамата мълчаливо сте се съгласили, че нямате нищо против евентуална нова бременност. Просто му кажи и толкова.

11.   Със сигурност това ще му хареса повече, отколкото ако направиш аборт без да знае и после разбере от някой. И без това и той е участвал във "правенето".

12.   Дали ще се зарадва... Откъде да знаем ние!? Някои хора биха се зарадвали, докато други ще обмислят да се метнат отвисоко. В крайна сметка вие сте семейство, имате две други деца, можете да поемете финансова отговорност за трето и се обичате. В такава ситуация не бих се притеснявала. Отиваш при него, показваш му теста и чакаш да видиш реакция и да получиш отговор. Аз не виждам проблем да му споделиш, а дали ще има проблем да задържите детето, няма как да знам. Решението си е ваше, но е много важно да отбележа- ваше, само на вас двамата.

13.   Казваш му и решавате заедно какво да правите. Как? Както е било отишла си на лекар и ти е казал, закъсняло ти е направила си тест и си разбрала или там каквото се е случило.

15.   8, ясен си, хайде не се обяснявай, ами отиди да си изкараш началното образование. Като искаш толкова да питаш разни работи, поне да се изразяваш грамотно.

17.   Честито! Нали е от него, какво има да не му харесва? Завиждам ви. Нищо, че сте на 34, аз първото родих на 36, пък една приятелка на 40 и после неочаквано веднага на 42 още едно. Ще бъде супер с три деца, пък защо не и с повече. Щом не сте се пазили като дявол от тамян, значи не сте били съвсем против да се получи :) Хората, които със сигурност не искат деца, си правят вазектомия или взимат хапче И презерватив, хапче след скъсан презерватив и прочее. Явно имате място в сърцата си за още деца. Да са ви живи и здрави и всичко най за бременността и раждането.

18.   Аз съм авторката. Казах му. Той е на 7мото небе от щастие. Вече даже има на ум имена. Той ми каза, че винаги е искал 3 деца но не ми е казал защото е искал да се съобрази с това мое желание. Сега се надяваме да имаме живо и здраво момиче/момче.

19.   17 - Не е за завиждане този съпруг, който ще издържа такава челяд, барабар с жената.

20.   Държавата ще помогне задължително.

21.   Честито, да сте живи и здрави!

22.   Не му казвай. Тествай го, колко е умен. Ако до 5 месеца не се усети, занчи не е много умен :)