Споделена история от Семейство

Как да осиновя дете?
Идва един момент, в който ходенето по погребения става неизбежно. Хората остаряват или гадни работи се случват. Това е много натоварващо. А накрая започваш да оставаш сам. Вечерите са все по-страшни, защото в тъмнината изплуват много истини. Като например че всички, които познаваш в един момент ще приключат земния си път и ще срещаш все по-малко познати лица по улиците на прашния град. Самотата най-тежи! Хората са го казали. От милиони години хората се възпроизвеждат и за да го правят и да има СВЯТ все още, явно има причина това да се прави. Чета мнения на хора, които не признават семейството за ценност, които искат да са сами, но на мен не ми харесва да съм сама. Не искам да стоя сама и да мълча в мрака. Искам някой, с който да понасям тази тишина и студенина по-леко. Така и не създадох живот. Не успях да срещна любовта и вече съм на 37 години. С един мъж се запознахме, разбира ме се и всичко е обещаващо, но вече ми е късно, защото годинките напреднаха и не мога да забременея. Обмислям да осиновя дете, той е съгласен, защото има проблем със спермограмата и при него също има проблем. Осиновяването се оказва не лесен процес, обаче. Някой, който е минал през това, може ли да сподели как по-бързо е осиновил и дадоха ли ви бебе или по-голямо дете? Благодаря на милите хора, които ще споделят тук.

Коментари

1.   "От милиони години хората се възпроизвеждат и за да го правят и да има СВЯТ все още, явно има причина това да се прави"

Да, нарича се егоизъм, за да избягат от разочарованията на собственият си живот... като ги прехвърлят на някой друг... Според мен хората като теб много добре показват това, интересно - не и за пред самите себе си...

Иначе поне е положително, че ще осиновиш някое вече захвърлено на живота дете, а не да създаваш ново такова. Оная мисъл, че 30 е новото 20... не особено вярна, нали... Както и да е, успех в прехвърлянето на усещането за безсмислие на поредния следващ...

2.   Номер 1, поредния следващ си ти... мислейки че като не направиш нещо и си много напредничав. Явно си имал нещастен живот да мразиш децата така.... жалко.. повечето са като теб. Жалко че майка ти не те е обичала и не ти е дала нищо и затова смяташ че да имаш дете е лошо...

3.   Също така какво толкова някой като е решил да има дете? Не е ли нормално двама души като се обичат и имат здрава връзка да имат дете. Не можеш да си представиш колко е хубаво да имаш стабилен партньор и дете от него. Не говоря за нещастниците дето раждат и не си гледат децата, такива винаги има, говоря за качествено семейство. Ти какво си направил в живота? Нищо. Това което правш и с дете може да се прави... да ядеш, с*реш и спиш, но с дете е хиляди пъти по-забавно и да го гледаш как расте и се развива е незаменимо. Няма такава обич. Просто си нов човек. Но никой не го разбира докато не го изживее. Егоиста си ти, че искаш само да с*реш и спиш... похабен живот. Поне не пиши простотии да не се излагаш.

4.   Аз искам да кажа нещо на коментар1:

Човек, обикновено точно хората като теб претърпяват най-големи разочарования от собствените си деца. Дали още в подрастващата им възраст, дали маалко по-напред във времето...

Знам, че вероятно гневно ще отречеш това изказване, дори и пред самия себе си в първия момент. Но седни някоя вечер сам в тишината, когато всички у вас са заспали, сипи си едно бренди или друг някакъв префърцунен алкохол, достоен за висотата на твоята личност, и се замисли внимателно всъщност колко е вярно това, което ти казвам и най-вече защо....
Сам с мислите си ще можеш да прозреш тази истина без никой друг да разбере, така че егото ти ще е защитено - знам колко много ти е важно то.

На авторката не мога да дам съвет, но ѝ пожелавам успех, ако изобщо тази тема е истинска, а не просто пореден опит за провокация към празнословие и полемики, чрез които на няколко старчета и дърти батки да им се позапълни малко празнотата в душата и разочарованията от живота въпреки, че са се старали да го живеят като по учебник.

Желая приятен ден на всички и много усмивки :)

5.   Познати осиновиха дете, имаха сключен брак и нямаха никакви претенции нито за пол, нито за произход на детето (примерно някои не искат ромски деца), но искаха да е здраво, защото нямат възможност за процедури и рехабилитации, чисто финансово. За по-малко от година се получи, детето го взеха на 10 месеца и са ок. Друга моя позната осинови също ромско дете без да има брак, също сравнително лесно и също бебе. Говоря за хора около твоята възраст. С това искам да ти дам кураж, явно има доста деца, които чакат своите истински родители. В документите се посочват преференции като пол, произход, здравословно състояние и възраст. Успех.

6.   Номер 1, потърси помощ, сериозно ти казвам. Психиатър или психолог поне, за да можеш отново да се радваш на живота.