Споделена история от Семейство

За първи път при баба/дядо на детенце?
Оставяли ли сте детето си на баба/дядо за повече от няколко часа? Как реагира то? Нашето детенце е на почти две години и тази година за първи път ще го оставим за няколко дни да спи при баба си. То е свикнало с нея от деня на раждането и много я обича, заспива най-лесно при нея. Ние ще ходим на море само двамата. Не само за да си починем малко, защото не сме почивали от няколко години, а и защото за детето не е добре да се води толкова малко на море, а и то си има куп забавления всекидневно, нищо не му липсва.
Как реагираха вашите дечица, когато ги оставихте да нощуват при баба за първи път?
Благодаря и бъдете здрави и много усмихнати :)

Коментари

1.   Ей ама как си търсите някой да злослови срещу вас.
Оставете детето и отивайте, защо ти е да ровиш, хората ще ви завидят, нямат услужливи баби или нямат пари за почивка, или нямат нещо друго и ще започнат сега да те нападат.
Аз съм за детето да остане при баба си, на 2 год не му е нужно да се среща с прекалено много слънце на ден, не му е нужно да се среща с бактериите и вирусите на скупчените на морето хора, нито му трябва да яде от полуразвалената храна по заведенията, нито пък ще запомни нещо от морето.

2.   Ние тая почивка само двамата я направихме, когато малкият беше на 1. 4год. Никаква реакция. Влезе у баба си, без да се обърне. Ние обаче само за него мислихме, тормозихме бабата да праща снимки, аз звънях повече от нормалното... Като се прибрахме, честно казано даже ми стана малко тъпо. Малкия се държеше все едно не сме ходили никъде. Видя колата, подаръка си и ме подмина като малка гара.
Иначе моя първи плаж е бил на 40 дни, децата от 3, 4 месечни ги водим. Малко ми стана странно това, че на 2 години го намирате малък за море. Но напълно разбирам, нуждата да останете за малко двамата. Ние имаме баба на морето и може затова да сме по-айляк.
Много да ви е хубаво!

4.   Нашето момченце пи ракия за пръв път тогава с баба си и дядо си! Бяха му дали и да кара колата. Много съм доволна.

5.   Какъв е проблема, детето ги познава. И дете на 2 г. не е малко за море. Напротив при подходящ режим се калява и събира слънце. Ванга е казала оставете децата да играят и да се цапат, така се каляват. Виж канала в ютюб Синерхия от там научих много за влажните кърпи, препарати и т. н. Иначе е добре да отидете някъде само двамата. Освен майка, ти си и жена.

6.   Бъди спокойна, щом си е свикнало с баба си, всичко ще е наред. За теб ще е трудното, за детето ще е весело с баба му. Важното е да му обясните, че ще се върнете, примерно да му кажете, че след три пъти тъмно ще дойдете или както то ще е в състояние да ви разбере. Бабата все пак е отгледала вече деца и е гърмян заек, за нея не е ново да е с малко дете. При нас нямаше проблеми. На година го оставихме с баба и дядо за няколко часа, на три за две нощи, сещало се е за нас, но без драма. Според мен важното е да му се обясни, а не да се изнижете тихомълком, защото така може да развие страх, че ще изчезвате непредсказуемо.

7.   На две години детето може спокойно да си почива край морето! Вземате му малко басейнче, наливате морска вода да се стопли на слънце и после гледайте какво е детско щастие. Под чадър и на морски бриз децата спят като къпани, а апетита им става двоен. Но след като сте решили да сте сами(неминуемо ще дойде братче или сестриче на детето ви), детето няма да се чувства по зле и при баба и дядо. Но при морето ще му е по добре.

8.   Няма нищо лошо да го оставите и малко да обърнете внимание на връзката си. Хубаво е да свикна да бъде и без вас с други хора. Но е глупост, че е малко за море. Моето дете го водихме на годинка и малко, като видя морето и беше с отворена уста, слагахме му под чадър малко басейнче с морска вода и си играеше. Мъж съм!

9.   Има хора, които всяка година водят децата на море от бебета. Ние сме го оставяли за няколко дена, за екскурзия. Но вече са две и на бабата ще и е много натоварено, за това сме всички заедно.

10.   Какъв е толкова големия проблем. Оставяте го, ако плаче, ще спре. И толкова.

11.   За детето не било добре да се води толкова малко на море??? На почти две години??? Тотални глупости! Ако си търсите оправдание да се плющите като невидели на моренцето само двамата с мъжлето - недей. Кажи си го направо. Ама да разправяш, че двегодишно дете е малко за море... е все едно да кажеш, че ти самата си малка за анален секс.

12.   11 май не е чувал за вредата от слънцето...

13.   На море не сме ходили сами с мъжа ми, защото детето ни е влюбено в него.
Но в чужбина да. И на палатки също. Разбира се, че я оставяме на баба й, аз знам, че е в сигурни ръце, че двете са ги приятелки и се разбират.
Няма нищо лошо в откраднатото време за вас.
Дори е повече от необходимо.
Спокойно го оставяйте и си карайте кефа. Без угризения.

14.   До 3 години е забранено да се излага на такава силна слънчева светлина. Прочетете мнения на педиатри и дерматолози.

15.   На 4 год. дъщеря ми си "хвана" ротавирус от Лозенец, така че не Мерси. Никакво море на 2-3-4-5 годинки. Като пораснат и имат имунитет, е друго.. Да викам после 112 по нощите, да повръща само вода и да я вкарам в Инфекциозна болница за седмица. Вие луди ли сте, дете на 2 год.!!