Споделена история от Семейство

Нямам баща
Нямам баща заряза ни като бях малак. Другите ми се присмиват " Искаш ли да отидем с моя баща " много е гадно какво да правя???

Коментари

1.   И аз нямам.. дай пет!

2.   в днешно време децата и като цяло хората сме станали изключително жестоки... незнам на колко години си.. от тук нанатък трябва да каляваш психиката си.. това че баща ви ви е заразял не означава че те прави по малко човек.. това трябва да те направи по силен и по амбициозен да постигнеш нещо в живота... трябва да се научиш да не обръщаш внимание на приказките на хората... това са ниско интелигентни хора които си мислят че тях не може да ги застигне нищо лошо... подбирай си средата.. търси си спокойствието.. търси хора които ще са коректни и разбрани с теб.. бягай от простаци...

3.   Здравей!
Първо ти нямаш никаква вина, че ви е напуснал. Хората, които ти се присмиват са някакви жалки комплексари. Знам че звучи трудно, но опитай се да не им обръщаш внимание. Хората винаги ще намерят нещо, за което да се хванат и да ти се подиграват. Ако не е за това, ще е друго. Какво да ги правиш-мишоци... Опитай се да не позволяваш да те карат да се чувстваш зле. Това им е целта. Рано или късно ще им омръзне и ще спрат. Пълни нещастници са това, нямам думи! Ако бях момче щях да дойда и да ги смеля от бой! Не че помага, но просто дори не ги познавам, а вече ме дразнят...

4.   какво ти пука?
може би пък неволно те обиждат. Аз наскоро се изпуснах, че намирам например частните осигуровки за много справедливи, защото не плащам за пушачите и за дебелите... е, на масата третият човек беше пълен и си хапваше даже в момента... замаза се ситуацията като другата жена каза, че дебелите небили виновни, имали намалена обмяна на веществата...
както и да е - понякога човек се изпуска и не е мислил да обиди и нарани.
Например - ако искате с приятели да ходите на риба и един от тях каже - тогава може с моя баща, това не значи, че иска да те обиди, но ти така ще го възприемеш, защото си чувствителен на тази тема. За хората с бащи, темата не е нещо трудно и честно казано не се поставят на твое място. Не се обиждай!
Но ако някои нарочно те обижда на тази тема, игнорирай го и не общувай с него. Приятелите ти никога не биха го направили. Истинските такива.
Другите не са от значение!

5.   Щом ти се присмиват за такова нещо, което не е зависело от теб и ти нямаш вина, представи си колко са ти приятели ;)

6.   Понякога това си има и своите добри страни. Знаеш ли колко имат бащи които са на "ти" с чашката и като се приберат или вдигат скандал, или ги почват с шамарите още от вратата. Може и да е кофти, но с времето човек предполагам свиква с тази мисъл. Не им се връзвай!

7.   Аз не познавам баща си, ако мога да го нарека така. Хич не ми пука вече. Горе главата и не обръщай внимание!

8.   Охх... познато.. аз съм момиче на 17 години и съм израснала без баща.. като бях по-малка не съм имала няква нужда дедазнам не съм си мислела за това.. но сега от 1-2 години насам много искам да го видя, да разбера кой е, какъв е, що е.... понеже аз живея с баба ми.. майка ми работи в чужбина от 12-13 години ии всеки път когато тя се върне или аз й отида на гости съм подхващала темата за баща мии, но тя не иска нищо да ми каже, мълчи или ми вика няма смисъл.. пита ме толкова ли искаш да се запознаеш с него не ти трябва ала бала.. и на мен ми става кофти, защото виждам, че явно не и се говори за това и сменям темата... много ми е гадно.. приятелките й го познават, но и те си мълчат нищо не ми казват... баба ми дори и не го е виждала... поне ако тя знаеше нещо за него щеше да ми каже... кога най-накрая майка ми ще събере смелост и ще се реши да ми каже поне нещичко за него....

9.   Радвам се, че не съм единствения такъв случаи. На 16 съм, никога не съм виждала биологичния си баща , дори и на снимка.. Но се радвам, че никога не съм усетила липсата на баща в живота си. Отгледана съм от пра-баба и дядо тъй като на наще често им се налагаше да пътуват и мога да кажа, че баща и майка не са тези които са те направили, ами тези които те отглеждат. Захващала съм темата за баща ми с мама, но и тя все отбягва въпросите ми, според мен мисли, че не сме готови за това. Кофти ми е, защото пра дядо ми и баба починаха миналата година и от тогава усетих липсата на мъжката подкрепа до себе си.. майка ми винаги е играла ролята на майка и баща и много я обичам за което, но просто дойде момента в който искаш да разбереш повече и нещо отвътре те човърка за този човек. Затова реших, че майка ми не е точния човек от който мога да изтегля информация, и се разрових по актовете за раждане и всички документи свързани с него у нас, намерих егн и адрес и ме е страх, защото възнамерявам утре да цъфна пред тях и да забия поглед, защото не знам как точно да започна разговор и дали вообще ще има такъв. Реших да питам стария чичко гугъл за хора в моята ситуация и се зарадвах, че темите не са една и две. Много се радвам, че има хора които изпитват същотото като мен. А относно подателя на темата, мога да ти кажа, че това не би трябвало да те обижда. Не си направил избора ти да напусне баща ти семейството си, а той. Твоя избор е дали искаш да го намериш или не. Всеки би казал, не си заслужава и така, но никога няма да разбереш ако не опиташ. Аз мога да ти кажа, главата горе, да не ти пука. Всеки има тема табу, важното е, чче дори и да я засегнат, да покажеш, че не се обиждаш защото няма за какво ;) Пожелавам успех на всеки с тези решения в живота си! Don't sit and cry, stand up & try!

10.   По-добре да нямаш баща, вместо да имаш и да търпиш психически тормоз в детството си, изобщо да нямаш детство, да парастнеш много рано, а заради скандалите, обидите да нямаш почти никакво самочувствие, да се страхуваш да говориш пред много хора, винаги да анализираш какво говориш и т. н.
По-добре с един родител, който ти дава обич, подкрепа, отколкото от двама, които си гледат само себе си, а на думи много мислели за децата си.

11.   Първо много съжалявам, че ви е оставил, но ти не си виновен за това. Не им обръщай внимание, но знай едно: Когато някой не те харесва и да си най-перфектният човек за всички наоколо той пак ще намери с какво да ти се подиграва нали? за това споко не си само ти. ;)

Йоана...

12.   Не им обръщай внимание. Те ти се подигрвата, защото ти завиждат. Ти си по-добър от тях

13.   аз съм на 14 и майка ми и татко са пред развод :( :( нз дали изобщо съм нужен жив! те постояно се карат крещят??? нз кво да правя :((

14.   По - добре да знаеш, че въпреки да е там някъде е жив!
Азз загубих баща си на 14.
Разболя се и болестта го погуби.
Сега, когато знам, че никога повече няма да мога да го видя, освен на снимка и в съня ми... Предпочитам да е заминал някъде, но да знам, че е жив и здрав, пък все някога щяхме да се видим!
Mss Sadness, 24.

15.   Тъжно, но си помисли, че можеше да е още по-зле. Да имаш баща, но той да е някакъв пропаднал тип, алкохолик или наркоман, който редовно да ви бие и да ви тормози.

16.   Аз съм като теб... Но нека да преминем към твоя проблем, аз много добре те разбирам и ще ти кажа, че когато някой ми кажеше нещо подобно скачах на бой, но това не е решението. Наиистина е гадно какви егоисти сме станали днешните тийнеиджъри и ще ти кажа горе главата и не им обръщай внимание. Знам, че е много тъп съвет, но аз се опитвам да правя това и на тях просто ще им омръзне. :) Надявам се да съм ти помогнала :)