Споделена история от Семейство

Въпрос към Родители, които имат дъщери!
Здравейте, обръщам се специално към Родители, които имат дъщери!
Как се справяте със възпитаването на дъщеря ви? А най вече, когато дойде моментът да говорите и за Секс? Някой родители от рано отварят темата за да образоват малките си дъщери и също как да се пазят от забременяване, но други родители изобщо не отварят темата, а даже я избягват.
Аз също съм родител, баща на 9 годишно момиче, със жена ми я гледаме и възпитаваме, а най вече я и пазим колкото можем. Нашата дъщеря е може би единственото дете което е без скъп телефон, няма фейсбук профил и инстаграм, нито стои до късно на вън. Общо взето, до сега сме доволни като родители, но се боя от сега на татък как ще провървят нещата. Но, напоследък съм много разочарован от родителите които познавам, понеже голяма част от родителите са на мнение че е нормално малките им дъщери да правят секс, ако са знаели как да се пазят от болести и забременяване. Това е една от причините поради които със жена ми решихме нашето дете да го отдалечим от другите деца. Не знам, може би сме попаднали във грешната среда и ни трябва нова среда, но това си е мое лично мнение! Лично съм бил свидетел, родител който има дъщеря на 13 години смята че е нормално да прави секс, стига момчето да било използвало презерватив за да не забременее от ранна възраст. Не разбирам, защо родителите бързат дъщерите им да правят секс, те са още малки, със жена ми мислим че е твърде рано, но това разбира се, сме си ние! Ние лично не искаме дъщеря ни да тръгне по този път толкова рано, но какво да направим, след като околните са на различно мнение от нас, опазването е трудно! А да не говорим колко батковци има покрай малките момичета пред очите на родителя, а родители ми отговарят че биле го познавали и ги оставят, жалка гледка батко 20-25 годишен със 12-13! Аз няма да го допусна това със нашата дъщеря! И все пак, вие как се справяте във това отношение със вашите дъщери? Защо бързате малките ви дъщери да имат гаджета и да правят секс от толкова ранно? Позволявате ли им да излизат със по големи и как ги опазвате? А най важното, като дойде моментът да говорите със тях за секс, как се справяте и във това отношение? А вие родители, За или ПРОТИВ сте дъщерите ви да правят секс от малки, дори и да знаят как да се пазят? Споделете вашите отговори, да имам ориентация като родител, БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Коментари

51-51 от 51

52.   49, струва ми се, че малко бъркаш нещата.
Възпитанието в умереност от към материални придобивки и доброто образование НЕ СЕ препокрива със здравната и полова култура и умереност и в това направление( не да почне със секса на 11, но не и като номер 43, който смята, че дъщеря му, едва ли не, и да се омъжи, за мъж, който той е избрал, е "лошо" да прави секс и ще зачене "непорочно":)
Трябва умереност във всичко: и в материалните придобивки(особено, ако не са от първа необходимост), но и в разбирането, че "детето" расте и почват да го вълнуват и други неща, свързани с противоположният пол. И че е нормално да си има гадже и да прави секс от един момент нататък.
Прав е мъжът ти за това:"По-добре - казва - да има опит, а не да след време да се хвърли на врата на първия срещнат загубеняк и да си мисли, че няма по-добро".
А че, не възпитава дъщерите ви правилно, относно материалните неща, това е ясно.
Да, след време е те ще страдат, защото са разглезени, и вие покрай тях.
Но темата тук е друга, а именно за момичетата и секса. А не за финансовите ограничения по време на възпитанието.
И друго ми е любопитно. Не съм срещала още тема :" Как а ограничим момчетата от секс, докато се оженят":)
Българинът, все още не иска да разбере, че без значение дали си момиче или момче, ти си полово същество и от един момент нататък имаш и такива нужди. И те не са "срамни " или "мръсни", а просто биологични.
Пак казвам, не съм фен, на прекалено ранното почване на полов живот, нито на голяма разлика във възрастта, когато единият е още тинейджър.
Но и крайни изказвания като номер 43, са абсурдни.
И в крайна сметка, по-важно е да се научи детето да се пази и да мисли, защото родителите на могат непрекъснато да са с него. А и не винаги решенията на родителите са най-правилни(все пак и те са хора:)

51-51 от 51