Споделена история от Семейство

Помощ от психолог
Млад мъж на 31 години съм. Не мога да си намеря приятрлка, жена всичките ми връстници приятели са семейни и с деца и си гледат семействата, аз незнам вече къде да търся без среда е трудно за това мисля да се обърна към психолог как ви се струва идеята психолога ще помогне ли със съвети моля и за ваш съвет по моя случай и предварително благодаря!

Коментари

1.   Психолога е добра идея за да ти помогне да си направиш преценка каква жена търсиш и къде е най вероятно да я откриеш, какви очаквания да имаш за нея и какво се налага да й предложиш срещу това твое очакване и т.н..
А от там ще се справиш сам.

2.   Идеята е добра, да. Проблема е в България почти няма психолози, които могат да ти свършат работа. Ходил съм на 3-4 психолога и не ми помогнаха, ама никак, а уж се водят сред най-добрите в града.

3.   Не ти трябва психолог - и аз съм така - на 30 с доход около 1000 лв. чисто, работа база данни и техническа поддръжка. И мен не ме поглеждат, а залитат по стария ми шеф с колата !... ...
То по принцип жените в България са златотърсачки. Парите слагат най-отпред, може да си готин, напарфюмиран и с костюм, ама усетят ли, че нямаш пари - ЗАБРАВИ ! Аз вече и не търся :)

4.   Ехх мислят си, че като са с парфюм и костюм ще им се кланят... Не ми одобряват коментарите от други теми, но се опитвам от известно време да дам пример с мой познат. Зъбите му отвратително криви, но по-лошото, е че са и кафяви от липсата на хигиена. А и не само там... което е предостатъчно да приключи всичко. Но! Цялостната му физиономия е чисто и просто адски грозна. Освен това е с отвратително безформено и поувиснало тяло / а е на 28/ покрито с някакви огромни и релефни кафяви образувания на фона на един куп космища. На фона на всичко това блесва уникалния му характер: лигав досадник до безбожие, който месеци наред те тормози психически колкото и да го режеш. И в момента, в който му теглиш една и разбере най-после, че няма да стане, само стой и гледай яко злобно избиване на комплекси- никакъв помен от жалостивото грозниче просещо внимание. Момиче с перфектни пропорции на лицето и тялото го отряза и той реши да скалъпи, че "лицево деформирано нещо с психически отклонения му се било залепило и той го бил отрязал? !!! За капак на гнусния му вид и гнусната му личност той все пак нагло си заявява, че го мързи да се поддържа по какъвто и да е начин, и че ще продължава да си досажда, защото бил егоист? !! Ами пълно е с такива индивиди, които по цял ден висят някъде из нета и плюят по грозните, дъртите, курвите, златотърсачките и изобщо все смотаните жени виновни ;)... Кой заблуждавате? ! ;) Айде дано тоя път не удари някой в комплексите и да го одобрят.

5.   Номер 3 много си прав, но според теб от къде да намерим жена все има хубави и свестни жени само да знаеш къде да ги потърсиш

6.   От психолог нищо хубаво не чакай. Всички психолози са с проблемни животи. Те собствените животи немогат да си оправят ти очакваш твоя. Трябва да нямаш мнение и виждане за живот, че да ходиш някой друг да ти обяснява как да живееш :)

7.   Добре, как смяташ да си намериш приятелка, след като питаш анонимно непознати за съвет дали да не идеш на психолог, който да те посъветва как да си намериш приятелка???
Трябва да си малко по-решителен. Струва ми се, обаче, че на този етап ще тъсиш жена, която също да те съветва, а точно такава не е добър пример, защото или няма да те хареса, или ще те вземе, за да те използва. Помисли каква жена търсиш, напиши си на листче качества и отрицателни черти, ако трябва потърси в нета какви критерии имат другите мъже, даже тук има такава тема. Какво обичаш да правиш - планини, книги, море, театър, какви филми, астрономия, история... какви са ти интересите и търси жена с подобни. Можеш да се включиш и в някоя тема по интереси във фб, или да намериш нечий ютюб профил, който ти е интересен и завържи диалог. Излизай по улиците и си кажи, че всеки ден ще заговаряш по една жена, за да се отпуснеш с времето. Питай ги за часа, за някоя улица, кой автобус къде спира, тривиални неща. Без да нахалстваш за продължение на отношенията, просто за опит, а ако пък някоя прояви интерес - действай. Ползвай и пунктуация, когато им пишеш, това много говори за човека. Незнам се пише 'не знам', също както и 'не мога'. 'за това' се пише 'затова', в конкретния случай. Успех! не се занимавай с психолози и четене на психология-мой съвет, на мнението на коментар номер 6 съм.

8.   Приятелю, ти си млад мъж. Как може така да се отчайваш. Сигурна съм, че ще си намериш прекрасна жена/приятелка. Като за начало, може би трябва да промениш подхода си. Намери нова социална среда. Запиши се на спорт, посещавайки интересни места, винаги бъди усмихнат и самоуверен. Излез малко от черупката си. Общувай повече с хора. Контактите водят до нови.