Споделена история от Семейство

Най-добрият град за живеене
Здравейте, обмислям да се завърна в България със семейството си. Тъй като отдавна сме прекратили голяма част от контактите си в София, сме склонни да отидем където и да е (имаме възможност). Таа мисълта ми е според вас кой е най-добрият град за живеене в България. Ние честно казано се колебаем между Бургас и Варна, тъй като са разрастващи градове и децата ни са малки още, искаме да ги образаваме някъде :D

Коментари

1.   Велико Търново

2.   А какво ще работиш? Първо се търси работа на онзи който ще изкарва доход. Казвате сега пари имате, но докога ще имате?

4.   Бургас и Варна са много завишен стандарт за заплатите, които предлагат, но ако се държи на някой от тях - Варна. Иначе според мен повече си струват Пловдив или Стара Загора

5.   Като възможности най-близък до София, като условия за живот по-добър, може би Пловдив. Бургас не трябва да ти е вариант. Пловдив или Варна. Всичко друго е още по-голям леш.

6.   Някой Варненци напоследък се местят в Бургас :-). Инфраструктурата, връзките а и управлението било по-добро. Някои казват, че във Варна още има някои мафиотски принципи. На мен лично морската градина и плаж в Бургас ми изглежда по-незастроена от Варна, което говори за управлението на местно ниво.

7.   Обиколил съм целият свят и ще ти кажа едно нещо, най-добрият град за живеене е там, където някой те обича.

8.   Ние също сме извън страна и смятаме да се завръщаме - спрели сме се след продължително проучване на Бургас. Аз съм родена и израстнала във Варна, имам и близки там, но градът за съжаление отдавна не е това, което беше. Мисля че и вие няма да сбъркате, ако се ориентирате към Бургас - най-добре си организирайте кратки престои и в двата града, разгледайте на място кварталите, на които сте се спрели, сравнете инфраструктурата, особеностите и вижте къде как ще се почувствате.

9.   Териториалното образувание Булгаристан е ретроградна дупка и гробище за мечти. Освен в София, пари, образование и медицина другаде няма. Нека децата ви израстнат не в гниеща държава, а на място с избор и шанс. Бъдете здрави и не се погубвайте, връщайки се на място, от където мнозина бягат.

10.   Цяла България се тресна в София, непоносимо е, непоносими са

11.   Напоследък Бургас става все и все по-добър във всяко отношение. Само заплатите на обикновените хора са като в другите градове за сметка на вече по скъпия транспорт и наем и това се усеща. Но определено като качество бих казал, че Бургас е най-добрият вариант. След това е Пловдив. Но Варна запада. Всичките ресурси за една морска градина отидоха, хората само там ли да ходят. В Бургас има най-много санирани блокове в цяла България.
Всички пътища минават през Бургас!! (:

12.   Пловдив е станал като София... така че, да си знаете... Според мен, Варна или Бургас...

13.   Най-добре е някой в малък град до някой голям. Например Асеновград. Казанлък също не е зле. В Южна България като цяло става навсякъде с изключение на Сливен. На север от Стара планина няма какво да дириш. Варна е тъпа дупка, играят го "морската" София и е голяма леш.

14.   Първо вижте какво ще работите и тогава мислете кой град. Зависи с какво ще се прехранвате.

15.   Аз живях доста години в голям град. Има си ама повече са -!
Въздухът е ужасен, пренаселено е и не е тихо. За това се преместих в малък град близо до Варна. Искам голям град- ВАРНА! Искам близост до морето - на няма и 35 мин път! Избери по- малко градче, което е в близост до голям. Там е истината.

16.   До 13, и Ямбол е дупка

17.   Свети Влас не е зле. Близо е до Бургас. Близо е до Елените. Чист въздух. Близо е до планината. Не само до морето. Има начална училище, болница, две поликлиники. Близо е до Несебър, където има гимназия. А в Бургас има специализирани технически училища и ВУЗ. Някой беше казал, че най-добрата образователна система в света е във Финландия.

18.   Единствените градове в България, даващи възможност за нормален живот (професионално развитие, разнообразен културен живот, сравнително адекватна медицина и образование) са София, Пловдив и Варна. Но ако наистина сте решили да се връщате в България, оставете си вратичка и за обратен път, защото вероятността да останете разочаровани е доста голяма.

19.   Влязох само да каже, че коментарът Търново много ме разсмя. Ох, още ме боли корема.
Иначе и аз бих ти препоръчала Бургас, въпреки че живея в другия край на България, но то е само защото не обичам морето. За който - харесва морето е идеален и най - бързо развиващ се.

20.   София естествено. Но само, ако можеш да си позволиш къща с двор някъде в южните квартали, където няма смог (може и селата наоколо - Банкя, Бистрица, Владая). Иначе в апартамент никога.
Защо София ли? Защото има добри компании за работа, по-високи доходи и защото имаш Витоша на една крачка. Това е огромно богатство, което малко хора оценяват. За няма час и си на 2000 метра. Като стане магистралата напълно готова, за 2 часа си в Солун. Летище София има директни полети за Лондон, Париж, Франкфурт.

Интересни градчета са например Смолян, Враца, Гоце Делчев, Сандански, Дупница, Разлог. Но там напълно липсва инфраструктура и компании, така че отпадат като възможност.

Варна, Бургас??? Хехе, направо сте ми смешни. Лайната ви се изтичат в клоаката, наречена море, а вие се къпете вътре. Работите за мизерни заплати. Най-големите ви работодатели са от ранга на някоя баничарница в Люлин. Половината население - циганско. 0 метра надморска височина и едни дребни хълмчета наоколо, първите по-сериозни планини на 300 километра. Не съм стъпвал от 20 години на Българското черноморие, камо ли пък да живея там.

21.   Номер 20, как не ти е неудобно да говориш с такава омраза за градовете извън София? Ти явно не обичаш морето. А въздуха в София - най-мръсният в Европа? Какво мислиш по въпроса?

22.   20 съм. Най-мръсен е въздухът ако живееш в Обеля или Младост. В Горна Баня и Княжево е в пъти по-чист отколкото във Варна. Височинната граница на смога е около 680 м.н.в. Над Варна и Бургас смогът е постянен,, защото е ниско. София е супер град за тези, които могат да си го позволят. Лошото е, че се напълни със селяни с мижави доходи, които подбиват пазара на труда и карат трошки на по 20 години. БМВ 3ка 2000 година, двустаен под наем в Младост и 1000 лева заплата - това е типичният селяндур, преселил се в София.
Заможните хора живеят в къща с двор високо над смога и карат нови коли с екологични двигатели.
А, за морето. Аз обожавам морето, както и планината. Но на море ходя само в Гърция и Испания, познай защо!
И не говоря с омраза за всички градове извън София. Споменах няколко града, в които бих живял с удоволствие, стига да имаше инфраструктура и възможности за добри доходи. Мразя Варна и Бургас, защото са супер прехвалени градове, а там качеството на живот е нулево и са отдалечени на 300-400 километра от цивилизацията. Ако беше такъв рай във Варна, нямаше в София да срещам на всяка крачка имигранти оттам, дошли за по-добра заплата тук.

23.   Наистина заможните хора живеят в Прованс :), не в софия. Тези, за които ти говориш 20, са висококвалифицирана да, или поне не са нискоквалифицирани както каза за 1000 лева, но са си пак работническа класа - хора на заплата, макар и висока такава т.е. повечето от тях няма как да поддържат стандарта си без да са вързани и физически за град софия.
Иначе и аз не се кефя на нашето море.

24.   Аз съм от София и искрено се радвам, че не обмисляте столицата като вариант. Да, има възможности за работа, но е пренаселено, както казва номер 10, цяла България е тук и е наистина непоносимо. Дано изберете по-подходящ град, ако търсите спокойствие. В трафикът и километричните задръствания, благодарение на всички преместили се тук, няма да го намерите.

25.   №20, най-много смог в София има точно в южните квартали, които са най-географски затворени, където е най-гъстозаселено и се бълват най-много вредни газове, печките в Драгалевци и Симеоново правят снега през зимата черен.

26.   С най-висок стандарт в провинцията е Стара Загора и общо взето най-уреденият град.
Пловдив също не е лош избор, макар и малко по-беден, но е някак си по-ориенталски и с 4-5 цигански квартали.

27.   София естествено.