Споделена история от Семейство

Баща ми има психични отклонения
Здравейте, хора! Искам да споделя с вас за системния психически тормоз, прилаган от баща ми! Видях, че има и други подобни, но исках да споделя конкретно моя случай. Той постоянно ме обижда за щяло и нещяло, например понякога без да знае какво ще направя, мислейки, че ще е глупост, веднага започва да ме напада! Казва ми: '' Да знаех, че си такъв ненормален, нямаше да искам да съм ти баща, ти си ненормален, тъпанар, боклук'' и т. н. Това са най- честите обиди от негова страна-без да има никаква основателна причина. Случвало се е просто да си седим и да гледаме телевизия и той да ми каже:'' Ей, простак малък, какво гледаш, дай ми веднага дистанционното''- без повод и без преди това да сме се карали, просто ей така си изтрелва обидите! Наистина се чувствам много подтиснат и безпомощен в тази ситуация, и засегнат, разбира се! Споделете вашето мнение по въпроса, ще се радвам да го прочета! Моля модераторите да публикуват историята ми.

Коментари

1.   Знай, че това е негов личен комплекс, но не го вини. Въпреки, че ти е баща го приеми като един по-незрял човек.

2.   Мисля че баща ти има нужда от психолог - с майка ти как се отнася, говорили ли сте за това с нея - не си пишеш годините предполагам че си под 18

3.   Кажи му да помисли ще иска ли след 20г ти да му казваш "дърт тъпанар", а той да е в твоето безпомощно положение. Може да се замисли.

4.   Поведението на баща ти е незряло, не като на родител,който здраво да е стъпил на земята. Да те разбира и подкрепя....Обидите и лошото отношение не се забравят , особено от подрастващ . Баща ти е лош пример за родител, липсва му възпитание и уважение към близките. Нищо не пишеш за майка ти, тя къде е ? С вас ли живее или са разведени?
В момента нищо не можеш да направиш, особено ако си зависим от него- ученик,студент. Казват ,че никой не си избира родителите...
Това,което можеш да направиш е да учиш , да станеш студент, да имаш професия и да си работиш после и да си независим от него. Недей оставяй задълго зависим от
него, защото ще трябва да търпиш дълго арогантното му отношение към теб, докато не ти писне някога.
Не си вменявай и вина , да мислиш,че ти си виновен за това, или онова. Да мислиш и че ще се промени, забрави! Никой не се променя!
Учи, имай си професия, работи си и си изкарвай собствени доходи, намери си подходящо и добро момиче, с което да създадеш после свое семейство и деца. И не бъди като баща си- груб, обиждащ, арогантен,невъзпитан.

Желая ти успех! И ако има нещо друго , което те тормози
пиши, сподели.