Споделена история от Семейство

Проблемът в мен ли е? Обича майка си сякаш повече
Здравейте.
Искам да ви разкажа историята, която ме притеснява.
За си кажете мнението честно.
Той обича и слуша майка си. Тя всеки ден звъни на дъщеря си и мисли за нея и ни говори цял ден за нея винаги когато ни види.
Аз нямам нищо против никой. Обаче тя иска той да дойде да живее при мен, а той иска да седи при майка си. А майка му не се съобразява и ме наранява като проявява неуважение примерно нещо старо за нас, а за другото й дете крие неща и с любов всеки ден се отнася и живее за семейството на дъщеря й. В резултат на което аз не искам да седя там, за да не се чувствам подценена и си дойдох в моя дом сама, а той иска да е при майка си, която пък иска да е при дъщеря си, която пък няма време за майка си. И той защитава майка си и сестра си ако нещо са направили и казва че не е вярно.. А аз не искам никой да разделям като я обича и го оставих да седи при майка му. И седя сама, за да не си причинявам болка там.
Много извинявайте за обърканата ситуация. Дайте ми съвет.

Коментари

1.   Нищо не можеш да обясниш, какво си ни писала?
Питаш проблема в теб ли е а не обясняваш какъв е проблема. казала си само че според теб той обича майка си. Нищо от негови действия или думи, нищо от твоите действия или думи. Само това, че имаш зълва и свекърва ти, според теб, дава по хубави вещи на нея.
Това ли е най важното в проблема ти? Какво и на кого дава свекървата?

2.   Има тук една тема “Загубих си семейството заради майка ми”. Прочети я. Направила си най-доброто като си се изнесла и си го оставила да си живее с нея. Мамино синче не можеш да го промениш. А и не си заслужавамда търпиш това заради него. Ти да го обичаш достатъчно, за да търпиш отношението на майка му. Той да не те обича достатъчно, за да изисква от нея да те уважава. Много е тъпо да те сравнява с дъщеря си. Прави го нарочно, за да се чувстваш зле и за да те прогони. Не ти трябват такива хора.

3.   Това е егоизъм, искаш го само за себе си. Той може да обича когото си иска, нямаш право да го ограничаваш. Като ти е неприятно при майка му, стой си у вас, той ако има чувства към тебе, ще дойде да живее при тебе, но не му забранявай да вижда майка си.

4.   В тая ситуация си безсилна. В подобна съм, не същата, ама подобно. Просто казвай да добре и си прави каквото си знаеш. Не можеш да го накараш да се отдели от мама ако сам не го осъзнава.

Баща ми никога не е бил част от семейството ни - тоест тясто семейство - мама, той, брат ми и аз, той винаги се е движел в семейството - той, баба ми, леля ми и братовчед ми. което много ме е наранявало защото съм се прибирала в нас със медали от състезания и отлични оценки, а той се обръща и ми казва "ама братовчед ти еди кво си, той е гений той е умен". Типичен пример на неполучената мъжка рожба. Но как да е. Но защо ние, тясното му семейство да страдаме от това. и така до ден днешен той е покрай гъза на племенника си и майка му. Но няма какво да се направи.

Имаш няколко вариянта
1. Напиши на един лист да или не , за да останете заедно. Какви са плюсовете какви са минусите и заслужава ли си времето което влагаш за него. Защото време не се връща. ЦЦели във връзката, ще се развивате ли, ще имате ли дом, дете, нещо или така ще я карате.
2. Ти къде се представяш себе си след 5г. Не обичам въпросите за петилетката, защото звучат остаряло и ретро, но е прекрасен въпрос, защото като ТИ се изясниш пред себе си какво искаш и като го попиташ него кво мисли за следващите 5г можеш да си дадеш ясна представа за бъдещето и развитието на връзката ви.
3. Питай го да отидете на консултация за двойки
4. Разделете се за период от време. Ако са 1 седмица а дори 2, не усетиш тръпка и липса от неговото отсътвие... то не ви е писано.
5. Искаш да си с този човек или искаш да си с някой човек?

5.   Номер 3, каква дърта свекърва! Не се прави, че не разбираш какъв е проблема и недей да казваш кой е егоист! Единствените егоисти в такъв случай са родителите, които на драго сърце биха прогонили всяка жена, която обича синът им, само и само, за да е до гъзът им цял живот. Те са имали семейство, но дай да обиждаме жената на синът ни, за да няма той.

6.   Да обобщим: гаджето ти не иска да живее с тебе, а с майка си, въпреки, че майка му иска да се отдели от нея и предпочита явно сестра му. Проблемът доколкото разбирам е в приятеля ти. По-точно, не желае да порастне и очаква майка му да го обгрижва все едно е дете. Майката би могла да ти помогне, като не полага битови грижи за него - не го пере, не го храни и не му почиства. Но тогава той просто ще очаква ти да правиш за него това. Т. е. ще те ползва като домашна прислужница. Нима наистина искаш да отглеждаш възрастно дете? Просто му кажи истината - че работа с непораснали момченца ти нямаш. Прекрати всякакви контакти и не се занимавай с него. Да се оправя майка му, като го е научила така. А вие майки на синове - много внимавайте как отглеждате децата си - възпитавате бъдещи мъже, а не олигофрени и вечни деца. Не правете вместо децата си неща, които са техни задължения и ги включвайте в домакинството да помагат. Иначе ще си ги отглеждате до гроб и внуци няма да видите, нито самостоятелни и силни синове.