Споделена история от Семейство

Чувствам се отхвърлена
Много ми се плаче...
Здравейте! Аз съм момиче с детска церебрална парализа. Не съм в инвалидна количка, нося слухов апарат, ходя си нормално, говоря си нормално, живея над 10 години сама. Имам проблем с начина на общуване и някой думи ги забравям. Чела съм доста книги, но това не ми помага да обогатя речника. Преди да тръгна 1-ви клас знаех азбуката и след като започнах училище, имах много проблеми с български език. Не съм го учила 8 години. Защото тогава бях много зле с говоренето и ми беше трудно да разбера български език. Много добре си спомням как в 9- ти клас Литературата ми стана интересна и чак тогава започнах да разбирам БЕ. В момента работя като програмист и понякога ми се налага да напиша текстов екран. За един текст го мисля 5 часа и ме е страх дали съм го написала правилно. Най много страдам от липсата на общуване с родителите ми. Чувствам се отхвърлена! Това адски много ме боли. Примерно аз не съм говорила 5 дни и понякога искам да кажа нещо. Сестра ми постоянно вика оф и не желае да ме слуша. Никой от близките ми не желае да говорят с мен и това ужасно много ме боли. Сякаш изобщо не искам да ги виждам. Още не съм изказала и започват с едни думи оф, стига вече, стига си питала.... Какво мога да направя? Какво мога да променя?

Коментари

1.   Здравей,
Много е гадно, че близките не те разбират. Много е похвално, че се оправяш сама в живота, че си имаш работа. Защо не си вземеш домашен любимец например котка, оказват много добър ефект върху здравето, успокойват човек, пиши ми на stamp3 в абв, чакат те на вратата. Аз имах котка 19г и сега смятам пак да си взема. Опитай се да се радваш на това, което имаш. Няма как да оправиш минали неща. Сигурно ти е много трудно, но представи си да не можеш да бъдеш самостоятелна.

2.   Някаква терапия с логопед опитвала ли си? Аз водя детето, гледам, че има и много възрастни хора. Логопедът ни предписва и цветни есенции на др. Бах, които при нас много подпомагат работата, а са билкови и струват стотинки.
Успех