Споделена история от Семейство

Двоен живот
Бащата на детето ми замина в чужбина и започна нов живот преди години. Има дългогодишна приятелка, но по поведението му личи, че тя не знае за детето. Казва, че знае, но е видно, че го крие от нея, детето се усети и ми сподели. Тъпо е, но какво да се прави, не знам, как се живее в такава лъжа. Чували ли сте за такива случаи?

Коментари

1.   И какво като не знае?

3.   Стига да е точен спрямо детето, какво те интересува какво знае приятелката му и какво не? Неговата приятелка си е негова грижа. Той също има право да е щастлив. Не виждам откъде накъде ще влизаш в ролята на морален съдник, ще му държиш сметка и ще им нищиш отношенията. Все пак, за разлика от много български мъже, очевидно не е прекъснал връзката с детето си, само защото се е разделил с майка му.

4.   Авторката звучи като нещастна жена, завиждаща на щастието на бившия си и мисли че то се гради на криенето на детето му. Мисли да го издаде с цел разваляне на щастието му. Най вероятно е от онези жени дето като се разделят не дават на бащата да си види детето с цел да го направят нещастен, но сега след като вижда, че той може да е щастлив и без да вижда детето, иска да обърне палачинката с цел бившия да не е щастлив.
Такива майки много на този свят, ако бащата води детето с приятелката си на почивка ще направят проблем, ако бащата не води детето на почивка с приятелката също е проблем /значи приятелката не знае за детето/ да го издадем за да му се влоши щастието. Просто не могат да приемат че той може да е щастлив далеч от нея и детето им.

5.   До 4 - не позна. Радвам се, за него, аз продължих в друга посока и исках и той да е добре, но кани детето, и после изчезва. Ако не иска да й казва, да не го кани, за да няма очаквания.

6.   Ако не е казал на приятелката си, че има дете, е егоист и безотговорен. Със сигурност това го прави лош баща и е обидно за детето. Не обсъждай с детето подобно нещо, защото ще го нараниш много, нека не знае. Нищо не можеш да направиш. И да кажеш на приятелката му, това няма да промени бившия ти мъж в положителна посока и магически да го направи по-отговорен. Много неприятна ситуация, горкото дете.

7.   Благодаря ти 6, нямам никакви намерения да казвам нищо на никого, достатъчно тъпа е ситуацията. Не искам да му навреждам на връзката, ако го искат ерген там. Лъжите към приятелките му са си негов проблем, ще поживеем, ще видим, какво му е приготвил живота. Кофти ми е за детето, че се чувства отхвърлено, но може би всяко зло за добро, съпругът ми е страхотен баща, така, че мисля, че и това ще преживеем.

8.   Плаща ли издръжка някаква?
Задължително е!