Споделена история от Семейство

Одобрявате ли българи да имат деца от чужденци?
Бих искала да отворя дискусия относно смесените деца. Как виждате една българка да роди дете от чужденец или българин да има дете с чужденка? Жените бихте ли се съгласили на това детето да има друга националност различна от вашата? И мъжете как бихте реагирали на това детето ви да има смесени гени с тези на чужденка?
Жена съм. Лично аз уважавам и обичам държавата си и ми е жал да гледам как толкова българи заминават да живеят в чужбина и не смятат за важно да учат децата си на български език. Не ги съдя. Положението не е цветущо и на всички ни трябват пари и това е един начин за по-добър живот. Лошото е, че така децата губят своето национално самосъзнаване и най-малкото, което родителите им могат да направят е да не забравят от къде са тръгнали.
Моля, модераторите да споделят темата!
Очаквам вашите коментари!

Коментари

101-150 от 170

118.   Само ще ви кажа, че един човек е плод на много поколения или над 10 000 човека. Това, като го прочетох останах много изненадана и сега продължавайте да говорите за "чиста кръв", патриотизъм.... Истината е, че българинът е с много ограничен светоглед, краен и винаги прав.

119.   до 107/115
Бих ти препоръчала, след като имаш амбиции да се изявяваш като компетент по българска кухня, в български сайт, да се постараеш да пишеш на приличен български. Мнението ти много олеква, не само, от това, че е лаишко, но и от отблъскващия ти правопис.

121.   №112, къде прочете, че съм отишла някъде наготово. Живея си там, където съм родена. Мислиш, че в България няма мъже от чужбина? Значи си доста ограничен. Има, при това достатъчно.

122.   До114
Тази венецуелка се е разплакала за родината си, защото милее за нея.
По-голямата част от българите, няма да плачат за България, защото са чергари. Чергарът няма чувство за принадлежност към нищо. За него думи като; род, семейство и родина, нямат абсолютно никакво значение и поради това, винаги е готов да ги зареже. На такъв човек, колкото и да се опитваш да му обясниш и просветиш, никога няма да може да го проумее със закърнелият си мозък. Той е като пеперуда, прелита от цвят на цвят и ако трябва ще обиколи цялата ливада, за да си начеше простотията. Кръвта вода не става. Уж се заселили в друга дърава, но за тях, тя не значи нищо. Ако утре нещата се променят и влошат новоприелата ги държава, те веднага ще се метнат на колелетата си и ще се преместят в друга страна. Ще зарежат семействата които са създали там, също както зарязаха майките си, бащите си и децата си в България.
За такива хора няма нищо свято! Цървулът се цървул!

124.   До 115 от 111

Говорех за един специалитет - телешки котлет с дебелина 5см, който нарочно се сервира "а л'англе", тоест розов-полусуров по средата и е считан за велик деликатес!
С едно такова недопечено чудо се изхранват поне петима души...и да, като не мога да го дъвча, просто го върнах, казвайки на мъжа ми "не мога и толкова! не ми е приятно, не ми е вкусно, съжалявам!"! А той умира за това...както и за тартар, ха-ха! И от него опитах...и пак се измъчих!
Правя му обаче и от двата деликатеса, защото ги обича, но аз не ям от тях!
Иначе тук местни са ми готвили телешко със зеленчуци, но мамка му, все е розово-сурово по средата, писна ми! Нещо май са ми взели мерника и ме мъчат...Аз все си искам крайните, добре изпечени парчета и това е!

Не съм тръгнала да се заяждам..., но наистина много обичам вратни свински пържоли на фурна с вино и чесън, няма капка кръв по тях, ха-ха, не са и като подметка обаче, а сами се отделят от кокала, толкова са крехки!, мусака с картофи, с патладжани, пълнени чушки с каквото се сетиш, гювеч, пиле с картофи, с ориз, телешки таскебап, пълнена агнешка плешка и дроб-сърма за Великден, свинско със зеле, прясно или кисело, капама, пилешки дроб с лук, руло Стефани, кюфтета, кебапчета, фасул, тутманик, баница със сирене, с праз...не мисля, че има място за скука тук!?

Какво да кажем за немската кухня тогава?
По темата е, затова ще споделя...Ходих на гости у приятелка-украинка, омъжена за чистокръвен германец и живееща в...Цюрих! Тя направи домашна лазаня, но излязохме да хапнем навън, да разгледам Цюрих бай найт, нали?! Какво да ти кажа?!..Огромни опашки и за какво?! Да си купиш хлебче, резнато на две, в което ти турят едно топло вурстче с горчица плюс неизменната бира и...да ти е сладко! Еми...предпочитам си нашата си кухня!
Ами френската? Тежка, навсякъде масло, сметана, бекон...Ти знаеш ли, че пълнената коледна пуйка е абсолютен мит?! Мързи ги да гледат, камо ли да готвят...и всичко се купува наготово - стриди, сьомги, гъши дроб, готови огретени и т.н. Няма кой да си играе да ти върти пуйка и да я чака да се пече с часове...

Това с кухнята по принцип си е въпрос на вкус!
Аз кърваво не понасям, а ти щом обичаш, жив и здрав!

125.   №118, а тези 10 000 поколения сигурно са се възползвали от безплатното движение в ЕС, лоу-кост авиокомпаниите, хотелите и баровете, за да могат да имат лесен контакт с други народности. Навремето са живели на село и като видят мъже от друго село (да не говорим за друга народност) са налитали на бой. А националности са се оформили с времето с капсулирането на отделни региони са се получили опредeлени морфологични (разбирай расови) структури. Генните изследвания, които правят сега са пълна подигравка (да беше само с науката, ами с глупаците, които се хващат на измамата) и кражба на пари, ако ти се занимава плати си за този Дисниленд да те изгъбаркат и тебе. Би било интересно това капсулиране да се преодолее. Какво би било човечеството, ако отпаднат расовите граници и се получат всевъзможни расови комбинации. Всъщност светът върви в тази посока, обратът вече е постигнат.

126.   А защо да нямат от чужденци? То ако българката си вземе българин, пак може да я бие, да пие, малтретира и да не е стока. Въпрос на късмет. Пък и какво значение има дали детето ще говори български, ще му се втълпяват неща за страна, ако никога не я виждало. Да се бие в гърдите, че е българче, велика нация ли? Всяка нация е велика. Хубаво е да знае нещо, но не и пък да му се втълпяват неща и да пее песнички и да въздиша по планини.

127.   118, ти си с ограничен светоглед, не разбирам на теб и себеподобните ти "модерни" "българки" какво толкова ви бърка патриотизма, не ви е крив за нищо, а това, че се връзваш на разни клишета наложени от интернационалисти и глобалисти, без да си прочела и една книга или статия за произхода на народностите, че по света всички хора са мешани, показва нивото ти на цялостност и кръгозор. Не патриотите са задръстени, а такива като теб, които вярват на всичко спуснато им от силните на деня и си мислят, че като подражават на "модното" са много cool. Oh, yeah, колко съм модерна и мултикулти. Утре ако е модерно да си националистка и да не се смесвашш с разни съмнителни индивиди от чужбина, такива като теб ще са първи защитнички на това. Няма как всички народи да са смесени, за да има народност трябва да има ендогамия, тоест сключване на бракове главно в рамките на народността. Има ли американска народност? Не. Там е миш-маш, има хора с по 8-9 генни групи, но дори и там има не малко все още 100 %-ви ирландци, италианци, китайци и т. н. Така че се скрий някъде и не се прави на много всезнаеща, това не ти е като да си фръцкаш задника пред някой западняк.

128.   Много от българките са толкова тъпи и наивни, направо не са за вярване. Пълни овце!
Като раждате циганчета, направете ни услугата и не ги домъквайте в България, защото и без вашите келемета, тук си имаме достатъчно мангасари.

129.   до 121 от 112
Няма как да зная къде живеете, говорех за общия случай, а той е такъв. Иначе - заставам зад думите си - след като гледаш само в чужденците, а си предубедена към българите, си е компромис отвсякъде, макар и ти да не го разбираш така. Все едно аз да кажа - имам лош опит с америкнаците, затова избирам да не контактувам с всички американци по света. Та нали именно вие жените постоянно обяснявате как трябвало да се гледа човека, а не цвета на кожата или народността, погледни нагоре колко постове има в такъв смисъл. Та въпросът ми е - кога лъжете - като обяснявате това, или като казвате че не понасяте българите само защото са българи, а не чужденци? И още - ще използвам част от едни друг пост тук - като толкова не ви пука за цвета на кожата - защо не залитате по нашите цигани, а на негрите се хвърляте като топъл хляб ?

132.   Много скоро, ще стане така както винаги е било;
Хората с хората, маймуните в маймунарника. Малоумничките с маймунчетата, също.

133.   До 129 от 121. Прочети внимателно поста ми №102. Нм казвала, че имам лош опит с българи, даже напротив - просто нямам такъв, без да броим годините, когато съм била 8-10 клас. Но спрямо тогава съм се променила значително. Сега съм на 27 и вече имам син, както и зрял мъж до мен. За да си представиш по-добре нещата, започни да различаваш отделните хора като личности, с техните си им качества и да спреш да правиш генерализации.
За това, че 118 говори клиширано съм съгласна. Няма как да се получат монолитните европейски народности, ако нямаше ендогамия. Не може случайно няколко милиона души с различен произход да се самоопределят спонтанно и едновременно. Именно това потекло се оформило с десетки хиляди години. И именно това потекло ме отвращава - не искам децата ми да са отделени от други хора по света, заради националните бариери.

134.   Е като почнете завъртате разговора за храна в теми, които нямат нищо общо с храна.. е голяма досада!
Мен не, че тази тема ме касае нещо, но очаквах да чета коментари по заглавието, на което кликнах, а не за плюскане..
Каква е тая мания всичко да обръщате в ядене, много е досадно.
Те явно затова реалититата с храна толкова много се котират... пффф.

135.   Добре че не живея в БГ! Майка ми е Българка а баща ми азиатец и живеем в Испания. Значи Аз съм лош защото имам дръпнати очи иимам приятели в училище негри араби и всякаква националност които са много добри хора? Ако не можеш да живееш с други хора и ти не си човек няма значение Расата!

137.   До 135
Не си лош, просто не си Българин. За това става дума. Ти не се усещаш като такъв, не ти е родина и нашите проблеми и ценности са ти непонятни. Ти си имаш свои - на обществото в което си отрасъл. Нямаш вина за това, просто е факт. А че е така, е резултат от решението на майка ти да се задоми с човек, който не е от България. Ако беше роден тук, в семейство от Българи, щеше да имаш друг светоглед , различен, не казвам по-добър или по-лош. Щеше да чувстваш България по друг начин. За това става дума -че жените , които се омъжват за чужденци не създават Българчета. Ясно ни е, че така стоят нещата, не сме идиоти, но и ни е тъжно, като си дойде такава жена с детето си да си види родителите, а те разбират , че родът им е прекъснат не само генетично, но и исторически. За много хора отрасли извън България това не е важно, но като нация , която се топи по-бързо от арктически ледник, някакси е грехота да просъществуваш 1300 години като част от един народ въпреки всичко, което е преживял , а след това за 30 да се самоизличиш. Щом живееш в Испания, поинтересувай се от дали баските им пука дали са част от Испания и дали много ги кефи етнокултурна Европа.

138.   137, аз живея в България, но пак не разбирам защо ви е толкова важно да просъществувате. Не е ли по-важно децата ви да са щастливи и успешни, отколкото да са бедни и нещастни в България? Личното ми мнение е, че българите масово са бедни и нещастни и единственото, което им остава е историята, с която по някакъв начин се опитват да компенсират нещастието си. Щастливият човек живее в настоящето, а не в 681 г.

139.   137 Не съм БГ и после?Знам 3езика и уча още. На моите хора с които живея те ме имат за Човек не за раса ,за тях съм friend amigo nakama те не ме питат друго и какви са ми очите и аз не ги питам защо кожата им е различна и това няма значение за никой,те са ми приятели и аз обичам и тях и баща ми ,той трябва да е БГ да го обичам?Обичам повече майка ми и се радвам че има брак с моя баща ,ти мислиш различно само защото си БГ?В Испания има също хора които са останали в друг век но не са много,виждал съм много осиновени хора азиатци ,афро аз също имам приятелка от Доминикана и от Перу ,от арабски държави те ми правят подаръци и много са добри!Родителите се радват когато се виждаме,аз НЕ разбирам защо се правиш на различен от другите хора?

140.   до 137 - не съм 135, но ще ти направя една забележчица за правописа. НЯКАК СИ - пише се разделно!
Правописът не е важен, но е адски смешно хора като теб да правят правописни грешки. И само не казвай, че грешката ти е допусната, 'щот си писал от телефона...
Като ти пука толкова за България вземи си купи един учебник по Български език - все пак това е базата да си Българин, човеко - да знаеш български! Обаче на теб ти е по-сладко да съдиш хората, нали така? Аз още не съм се изнесла от Бг, но обмислям да го направя точно заради някакви такива лицемерни и досадни възрастни хора като теб, които по цял ден се чудят в коя чужда паничка да се изхрачат..., а не по финансови причини, забележи!
Човек, наистина е мега смешно, защото същите такива като тебе яко мрънкате дори за това защо по-новите поколения сме били използвали английски думи. Ами ще използваме, щом така ни е куул, и ще правим каквото си искаме и с който си искаме, когато си искаме и където си поискаме. А ти и такива като тебе ще се научите да преглъщате!

144.   До 140 - Възможно е и да съм сбъркал с тази дума, по времето, когато аз съм учил, се пишеше заедно, а не е било вчера. Днес за много думи, за които преди се смяташе, че са грешни, се приемат за дублетни. За всичко останало - чета го с усмивка, защото не много отдавна и аз мислех като вас, а времето променя много неща, ще дойдете на нашето. С поста си не съм обидил никого, просто изказах мнение, а бурната ви реакция показва, че все пак ви е трудно да приемете, че има и други мнения, и те струват точно колкото вашите. В този сайт често едни хора обвиняват други в неграмотност, като самите те показват такава - във Вашето изказване има 3 стилистични и две правописни грешки, оставям на Вас да си ги откриете. :) Колкото до емиграцията - всеки е свободен да ходи, където си иска и на мен ми е безразлична мотивацията за това. Като човек - работил достатъчно време навън и то в повече от една държава, и то - не сезонна работа, Ви желая успех в прекрасния нов свят на данъкоплатците, издържащи емигранти. Дано Ви провърви. Като чета, храченето е ваш метод, но няма проблем, както казах - аз съм бил като вас, вие ще станете като мен :) Нищо не се налага да преглъщам - за мен работят немалко млади хора, към които изпитвам голямо уважение именно, защото са учили навън, някои - и работили, и са решили да се опитат да се върнат у дома с наученото. Темата на автора беше за връзките с чужденци, момчето от Испания се обиди незнайно защо - той едва ли се чувства Българин, което казах и аз, без никъде да съм поставил под съмнение неговите личностни качества или да съм споменал раса. Просто така стоят нещата - човек чувства родината там, където е израсъл, а не каквито са родителите му. Виждал съм го немалко пъти лично.

145.   Значи, ако един човек се има за повече /визирам теб в случая/ е съвсем нормално и редно хората да очакват повече от него. На такъв човек не му прилича да се оправдава за каквото и да било, и по какъвто и да е начин, дори да е направил и една грешка. Дори било то и правописна такава. Най-малкото пък с това, че е живял в някакво друго време и тогава така и така, ама било различно. Аз не се имам за повече, затова и ще си правя свободно и спокойно грешки. Както казах и както много хора са съгласни, правописът не е важан, но просто е смешно хора като теб да правят правописни грешки. И не, няма да дойдем на "вашето", защото времената се менят, и то много. А и всяко поколение си е различно.
Ето защо аз имах, както ти го нарече "реакция": Замислял ли си се какво е да си на мястото на това момче? На това Дете? Да споделиш нещо за себе си в
интернет и изведнъж от нищото някакъв възрастен /с явен god complex по мое мнение/ да започне да ти говори някакви негативни неща за майка ти, за изборите ѝ, да те натовари с някави сложни за дете житейски въпроси?
Ами не си естествено, но е време ти и такива като теб да започнете да го правите. Макар че сега сигурно ще кажеш - ауу, ми не мога, защото във времето когато аз съм бил малък не е имало интернет и. т. н. Обаче поне като мъж към друг човек от мъжки пол съм вече сигурна, че можеш да се поставиш на мястото на това момче и да се опиташ да почувстваш болката, която е изпитало от това да прочете как някой е наговорил някакви негативни неща за майка му. /ти сега ще кажеш: ама не е вярно, аз само еди-какво си/ Сега само да не си помислиш, че аз съм майка и затова нещо се преоткривам в ситуацията. Ами не, представи си, че просто има и хора като мен, които са способни да проявят съчувствие дори и без да се преоткриват. Е може би до някаква степен го има и преоткриването, но то се състои в това, че разни такива възрастни много обичате да се правите на многознаещи без да мислите кой и как засягате. Важното ви е да излеете велика си лична гледна точка и философия, а след вас потоп. После -колко било вредно за децата интернет пространството. Ами кой го прави такова? Не е ли възрастният този, който винаги трябва да се замисля какво пише, как се изказва, особено след го прави към по-малки? А аз реално изобщо не съм се засилила да емигрирам, ако не разбра. Или по-точно така ти беше по-изгодно за да се фръцнеш, че си бил, че си живял, че това знаеш, пък онова разбираш, че си с фирма ли каквото там, пък за теб едни работили били, няма/ше нужда да разказваш, не ме интересува, предполагам и много други хора, особено пък в тази тема. Целта ми по-скоро беше да намекна, че разни възрастни само с поведението и отношението си успяват да предизвикат много от младите хора да емигрират - да, създават толкова силно дразнение, че на един човек му иде да се изнесе не просто от къщи, от града си, а направо от държавата! Ето малко и във връзка с поставената тема: нито си падам по негри или някакви други там, но не мисля, че тези които се привличат от такива трябва да бъдат по някакъв
начин порицавани или нещо такова. България и българите няма да изчезнат, спокойно. Стига сте се филмирали някакви възрастни скучаещи хора, дали с фирмички, или пък с пенсия 250 лева. Вие седите и четете някакви неща, написани от някакви хора някъде из нета, и почвате да си правите извод за цялата нация.
Ето сега това момче 135/139, с какво ще асоциира България -ами с някакви негативни чичковци! То като порасне, вероятно няма да дойде да пробва да живее тука, защото ще е с нагласата, че ще го възприемат за небългарин -все пак старателно му бе обяснено, че не е българин. /Браво! / Дете, което като порасне ще бъде с fluent spanish, най-вероятно и с fluent english, покрай баща си азиатец ще научи и някакъв азиатски език, а в момента прави и сериозно усилие да учи и български. Горкото чак се зарибило такова да влиза по някакви български форуми да чете и пише на български с българи. Ама взеха, че му обясниха, че не е българин. Но нищо, баските или някакви други някъде със сигурност ще имат малко повече акъл да привлекат и задържат един бъдещ кадър с 4 езика... Него, и много други като него.

Уж се имате за много умни, но изобщо не умеете да мислите в перспектива. -/очаквам и това да не го схванат някои хора/

146.   до 145
Не ми се влиза във виртуален спор, особено при стотиците определения в рамките на поста ви. На 45 съм и определено не се имам за чичко, защото това е по-скоро светоусещане, отколкото възраст. Божествения комплекс го прескачам - скука. Споменах, че имам опит по чужди държави не за да се похваля, а за да отразя, че информацията ми е от първа ръка, а не по чуто и прочетено. Дъщеря ми говори три езика - научени тук - в България, и за моето семейство това е част от това да се образоваш, и според мен е доста по-различно от това да си в естествена среда, където ги научаваш от само себе си. Съжалявам, ако момчето се е обидило, но моето наблюдение отново се основава на реалността - имам племеник, и двамата родители са Българи, момчето от едногодишно възраст живее в Италия и до днес. Също говори няколко езика, обича България, но си казва, че се чувства Италианец, и е нормално - животът му е минал там. Затова казвам, че от това да се определиш за някакакъв, до това - да си наистина такъв има разлика. Племеникът ми реално си е Българин отвсякъде, но за него България не е родина по начина, по който ние я възприемаме. Това не го прави лош човек. Колкото за изводите Ви по адрес на испанчето, възможн е и да сте права, и вероятно то да не се е почувствало добре от писаното тук, така, както и вие вероятно с изразите си сте накарали други хора да се обидят от репликите - “стари“, “пенсионери“, “пенсийка“ и така нататък. Това показва значителен двоен стандарт - пука ви за чувствата на човек някъде далече, но в същото време не е проблем да оскърбите представителите на цяло едно поколение хора - останали в България в трудните времена, старали се да изучат децата си с цената на лишения, създавали и плащащи данъци тук, само защото не са достатъчно cool за модерните Ви виждания.

147.   Ами какво ще му е, ... раждайте циганета от маймуните и когато в най скоро време ЕС се разпадне, ще изхвърлят всички макаци и вие заминавате задно с тях, обратно в родната им Африка и Азия, да берете банани и кокосови рехи за по 2 лева на седмица.

148.   Че какво значение има... Да е живо и здраво детето, родителите да се уважават и обичат пък кой какъв е не е важно!

149.   147, как ще ни изхвърлят като ние сме граждани на същите европейски държави, които съставляват ЕС. Ако тук на власт дойдат фашисти и същевременно няма ЕС, с мъжа ми и детето ще отидем в Белгия, която му се явява отечество, независимо цвета на кожата. Не виждам с какво може да ме притесниш.

150.   Н. 149
Ти не виждаш ли, че ЕС вече започна да се разпада и е само въпрос на време. Първа е Англия, като Холандия, Франция и Италия са вече готови да я последват. Останалите ЕС държави ще направят същото. На хората им е дошло до гуша от тази необуздана имиграция и в момента в който това стане, веднага ще изхвърлят всички нежелани субекти, най-вече тези със съмнителен цвят на кожата, защото цвета е индикатор за гените които даден индивид носи. Всички виждат че расизма нараства непрекъснато и расистките атаки са вече ежедневие. Така е навсякъде в цяла Европа, не само в България. Относно Белгия, очевидно изобщо не си запозната с положението в тази страна.
В ситуация като тази която е в момента, една страна може да анулира и отнеме гражданство, за да предотврати революция и гражданска война. Тогава Адио Мучачос - ще ви качат на безплатен самолет и направо за Афика.
България ще направи същото и ще си затвори границите. Сигурен съм, че това изобщо не те притеснява, защото тъй като си падаш по черните, в Африка ще се чувстваш направо у дома си.

151.   149 никой не трябва да те притеснява с нищо. Ти вече сама си се притеснила, като гледаш как европейците се отнасят все по-лошо с черните. Едва сега започваш да разбираш, какво го чака детето ти и че ще трябва цял живот да живее като пета класа човек и вината за това си ти - ти си го осъдила на този мизерен живот.
Ако живееш в някоя от западните държави, не може да не си забелязала, че във все повече градове, десните партии - Фашистите, организират митинги по улици и площади със знамена, носещи отличителни униформи и стават все по-агресивни.

154.   Абе да ви питам фашистите имате ли против българка да роди от италианец? Или и те не са много бели?

155.   Веднъж синът ми ми каза;
"Татко, майка ми каза че хората сме произлезли от маймуните"
Аз му отговорих;
"Не и моето семейство! "

156.   Не мисля че е кой знае какво да имаш дете с чужденец/ка! Като има любов и разбиране нищо друго не е важно. Но според мен е важно и задължително преди да направят дете да имат предвид какъв ще е живота им, какво ще е детето( по националност) и т.н. Желателно е още когато дете е малко да започне по малко по малко да научава езиците на родителите си, да знае определени неща за националностите им и т.н.

157.   Защо в тази тема не пише никой, който "не желае деца заради личните си философски възгледи" или пък "не иска да ражда замърсители на планетата Земя"? Пишещите или одобряват, или са националисти, които пак одобряват раждането на деца, но от чисто български произход.

159.   До 154
Италианците са красива нация, с европейска култура и манталитет подобен на нашия.
Тук става дума за негри и араби! Това са хора със съвсем различна религия и култура. Нали виждаш, че цяла Европа е пропищяла от тях! Сляпа ли си да видиш, че в детските градини в България, където имат мелезчета/мулатчета, и учителките и родителите са се видяли в чудо, защото са диви и не се поддават на никакво възпитание. Защо мислиш, че хората си местят децата в други детски градини? ! Ти тъпа ли си, че не можеш да го видиш и да го проумееш това!
Колкото до фашистите, както наричаш хората тук, всеки знае, че това са най-бързо растящите партии сега в Европа.

160.   "така, както и вие вероятно с изразите си сте накарали други хора да се обидят от репликите - “стари“, “пенсионери“, “пенсийка“ и така нататък. " - Ей, долен комунист такъв! Я не си позволявай да ми слагаш думи в устата! Тези, изброени ОТ ТЕБ думи, никъде в изказването си не съм използвала!
С цялата си комунистическа наглост ме изкара, че съм обидила цялото поколение на хората, които сега са пенсионери, а това изобщо не е така. Но какво ли си е казал един типичен комунистически възпитаник като тебе - я сега тука тая да я окалям, че е обидила пенсионерите, а пък те нали са някакви супер емоционални, та за това дори няма и да проверят истинността в това, което казвам, а направо ще се съгласят със заявеното от мен.
Точно ти си този, който е принизил интелекта и по този начин обидил и оскърбил представителите на цяло едно поколение хора...!
Приложил си най-безсрамно евтин популизъм в комунистически стил. Такива като тебе и бизнесите така си въртите!

И да, на 45 години си възрастне мъж, казано накратко - чичко! За какъв се имаш ти няма никакво, ама абсолютно никакво значение, имаш право и за бебе да се имаш, ако така желаеш. Иначе разбира се, че от перспектива на родителите си винаги ще си останеш момче, но за всичко останали нормални членове на обществото си човек, който определно вече не е млад.

161.   154, да сравняваш негрите с италианците, е все едно да сравняваш плъх с орел. Едните научиха цял свят, как да живеят като модерни цивилизовани хора, които дадоха на човечеството Ренесанс, култура и изкуство. Само трябва да видиш Помпей, който е бил векове покрит с вулканичен прах и сега откит и е напълно запазен и показва живота в римската империя така както е бил до последния момент. Това е един модерен град, дори и за сегашните стандарти, със завидна инфраструктура, с мръсни канали и водоснабдяване, със статуи и фрески. В същото това време, в цяла Европа, да не говориме за останалата част от света, най-напредналите са живеели в колиби измазани с кал, а останалата част - по-голямата, в дупки в земята покрити с клони и лишеи(землянки).
Едните са дали на света Микеланджело, Леонардо да Винчи и безброй скулптри, художници, писатели, архитекти, строители, политици, пълководци и др.
Другия, още живеещ в първобитно общинният строй, който единственното произведение на изкуството което може да произведе е, след като се изходи зад колибата си, вземе че си избърше задника с някой камък и след това с часове го гледа и се възхищава на кафявата запетайка оставил върху камъка. Него ще го знаят като Негъртино да Африка!

162.   До 160
Цитирам:“ Стига сте се филмирали някакви възрастни скучаещи хора, дали с фирмички, или пък с пенсия 250 лева“.
Оценки от човек, който вероятно още е издържан родителите си поради ранна възрасти не търся.
Колкото до комунизма - не можеш да говориш за нещо, с което не си наясно, за разлика от мен. Все едно аз да обяснявам за пътуването до Луната, като не съм бил там. Възрастта ми е такава , че съм видял достатъчно и от едните и от другите, и съм наясно от първо лице с добрите и лошите неща и от двата строя. Именно, защото съм видял какво направиха това поколение хора за страната ни, никога не бих ги оскърбил - това го правите ти и такива като теб. Затова успокой топката, погледни си в Фейсбука дали имаш нови лайкове, и продължи живота си...

163.   Аз не одобрявам, но нима това има значение? Всеки си носи отговорност за постъпките и мненията от форума няма как да ти променят/ оправят живота. Тя любовта не пита, но после идва титаничния сблъсък на култури, манталитет и прочие, и деца, коитто са наполовина ябълка и наполовина круша, и в резултат какво? Като го питаш каквъ е и той не знае. Ми това е тъпо, честно. Мене не ме боли, но на такива деца им е криво.

164.   162, търсиш или не, оценки ще получаваш, след като си позволяваш да мачкаш и потискаш деца, обяснявайки им, че не били българчета. /визирам коментара ти 137 към момченцето писало в 135/

Нямам нито топка, нито пък някой ме издържан финансово. Продължавай да си слагаш отлично гласуване, а на мен не забравяй да ми сложиш лошо и този път, но грубото си отношение към едно НЕВИННО ДЕТЕ няма да заличиш.

165.   Абе, 160
на 50 години пастор Форман стана Световен шампион по бокс! Залите са пълни с мъже в зряла възраст, които се грижат за здравето и телата си. Кажи ми една бивша спортистка на тия години още в час? 45 е нормална зряла възраст - нито е стар наистина, нито е млад. Колкото до чичковците - има ги, ама е пълно и с лелки на по 30 - тлъсти, грозни, невъзпитани, с психика на паразити...

166.   Номер 105 и още не знам си кой номер. Толкова са ти отвратителни писанията, толкова ограниченост и посредственост лъха от тях. Тотално непознаване на френската и на немската кухня, сълзлив псевдо-патриотизъм, откровен расизъм, тиранично поведение. И аз живея от 20 години в Германия със съпруг германец, но през ум не ми е минавало да налагам вкуса си, било то кулинарен, било културен. Готвя всякаква кухня, немска, италианска, испанска, индийска и каквото се сетиш. Ако наговоря на 18-годишната си дъщеря дори и 1/5 от твоите приказки, ще ме гледа като тресната и ще ми каже, че с расисти не иска да общува. Не тормозя никого да гледа бг филми, и не рева с пълно гърло на Диана Експрес. Слушам понякога бг музика, слушаме класическа музика, рок и каквото ни харесва. А това с шута в гъза, ако наистина говориш така на дъщерите си, жалка картинка. Самата думичка чернилка е отвратителна. Имаме приятели афро-американци, чернилки според теб, на които и на малкия пръст не би могла да стъпиш. Със здраве и от мен.

167.   Хора един въпрос, който не е свързан с темата, ме гложди от доста време, моля да го публикуват и да ми отговорите съвсем сериозно.
В Америка хората произхождащи от африка ги наричат афро-американци. Как наричате такива хора живеещи е Европа? Струва ми се тъпо такъв човек живеещ в Франция да го нарека афро-американец, след като той няма нищо общо с Америка и нито той, нито роднините му са стъпвали на американски континент, обидно било да го нарека негър, а как афро-европеец ли, афро-фанцузин? Ако го нарека афро-американец според мен е обидно, все едно му казвам наследник на роб. Афро-американците са родени в Америка и са наследници на американските роби, а онези дето преди 5-10-20г са дошли сами от Африка в Европа, как се наричат?

168.   Тази бабичка от №166, която все още слуша Диана Експрес - рок група от 70те и началото на 80те години, отново се появи със същите глупости за приятели афро-американци, с международна кухня и дъщеря с изтънчен слух и маниери. Веднага я разпознавам по начина по който пише.
За всеки човек, който прочете писанията и, е предено ясно, че това е жена, дълбоко нещастна и разочарована от живота си. Ясно е като бял ден че е женена за черен африканец и понеже отношението на заобикалящите я хора към нея, никак не е добро, тя се опитва да си избие комплексите тука. Тя обвинява в расизъм, всеки който посмее да напише нещо не-добро за черните.
Моме дърта и изкуфяла, хората тук пишат за неща с които са се сблъскали и изпитали и ти не можеш да им диктуваш и да се опитваш да ги промениш. Запомни, че хората не се раждат расисти! Опитът им в живота ги прави такива. Все пишеш за афро-американци. Ако беше ходила в Америка, щеше да знаеш, че там има много расизъм, особенно южните щати. В Америка има много дълъг лист с хора, чакащи да осиновят бяло дете. В същото време, сиропиталищата са претъпкани с черни деца и никой не ги иска. Според теб, всички те също са расисти.
Дъщеря ти се ужасява от думи като черен, чернилка и не дай си боже н***р, зщото тя е наполовина такава, с тъмен цвят на кожата и отличителни африкнски черти и е изпитала лошото отношеие на хората към нея. Това е цялата истина.
Със здраве и от нас.

169.   До 154

Баба не е фашистка, но винаги, когато искахме да ни прави спагети, отказваше, защото "италианците не били точно бели хора".

170.   Ооо, пардон, н 166!

На мен пък ми призля от перфектността ти!
Хайде не се цапай повече с мен и ме остави да си живея мирно и спокойно в сълзливата ми посредственост!
Аз не гледам в твоята паница, с каквито искаш интернационални ястия я пълни, просто изчезни от мирогледа ми и толкова!

от 105

171.   Що да изчезна, защото имам различно от тебе мнение? Сайтът е за всички.

172.   А колкото до дъщеря ми, номер 168, не не е черна, бяла с руси коси, просто не е расистка. И в Америка съм ходила, расизмът е характерен за ниските социални слоеве, било то в Америка, или в бившото ГДР. Това са хора, на които все другите са им виновни за скапания им живот.
И си пропуснал - НЕ слушам Диана Експрес. Обаче слушам Моцарт, Шуберт и Бах. Ами, набори сме си, слушам си ги.

173.   До старата чанта №172
Всички в сайта, много се радваме, че "НЕ" си женена за черен и дъщеря ти "НЕ" е мургава със сино къдрава коса, с широк сплескан нос, с малки накървавени очички, малки смачкани уши и голям изхвръкнал задник, като на кайряшка мравка и че не мирише като маймуна.
В Германистн може да е расистко да кажеш какво виждаш и да се чудиш какви други думи да използваш вместо черен, боядисан, чернилка или негър, но в България не е! Тук навсякъде ги наричат негри, защото са си такива. Думата негро, на испански означава черен и не мисля, че испанците ще я сменят с някоя друга, заради пенсионирана дърта "окултурена" пръдня като теб. В момента пия кафе и ям бисквидки "Негърче", на тях също ли трябва да им сменят името? Според теб, нещо като макак или маймуняк може да е по-пододящо. А сега продължавай да слушаш "Моцарт, Шуберт и Бах" и да переш дивашки турски кючеци на тях и да ревеш с цяло гърло на песните на идола ти Азис.
Пази боже сляпо да прогледне....
Можеш да извадиш селянина от селото, но не можеш да извадиш селото от селянина.

174.   Номер 168, изворе на житейски опит с правопис ненагледен, аз не съм от хората, които се опитват да променят някого. Но като ти гледам просташкото поведение, на твое място би се опитала да променя поне малко себе си.

178.   №174 Казваш че не се опитваш да промениш никого. Кого си тръгнала да заблуждаваш? Това което се опитваш да правиш, е да насаждаш глупости в главите на по-наивните, най-вече млади хора. Запомни че хората започнаха да се събуждат и вече не вярват сляпо на всичко което слушат и четат, най-вече в интернета.
А ти продължавай заедо с дъщеря си да слушате "Моцарт, Шундер и Бах" и да перете яки кючеци на тях.
Що не се обадиш на Азис и да го помолиш да ти изпрати негов подписан постер? Сложи го на видно място в хола си, че като дойдат приятелите ви афро-амерканци, да видят че във вашта къща, място за расизъм няма и негри, араби, цигани и всякакви други отрпки са добе дошли.

179.   @167 "Тъмнокожи", в Германия така им казват. Ма то за тях и ние сме тъмнокожи.

180.   Въпрос към номер 163: Ами ако детето е резултат от семейство между българин и помакиня или помак и българка? Тогава детето пак ли не е българче и такива връзки пак ли се третират като такива с чужденци?

181.   До но. 138 на нас ни е важно "Да просъществуваме и че единственното което ни остава е историята ни" - както ти казваш, защото сме българи и милеем за България. Ти си влзъл тук с нечисти цели, но ще ти напомня за кармата. Да не стане така, че едн ден, някой като теб и дружките ти сега, да започнат да правят така и с твоята страна(може би сегашните ви приятелчета) и да започнат да навива дцата ти да се изселят, да ви изоставят и по този начин да обрекат страната ти на гибел.

101-150 от 170