Споделена история от Семейство

Одобрявате ли българи да имат деца от чужденци?
Бих искала да отворя дискусия относно смесените деца. Как виждате една българка да роди дете от чужденец или българин да има дете с чужденка? Жените бихте ли се съгласили на това детето да има друга националност различна от вашата? И мъжете как бихте реагирали на това детето ви да има смесени гени с тези на чужденка?
Жена съм. Лично аз уважавам и обичам държавата си и ми е жал да гледам как толкова българи заминават да живеят в чужбина и не смятат за важно да учат децата си на български език. Не ги съдя. Положението не е цветущо и на всички ни трябват пари и това е един начин за по-добър живот. Лошото е, че така децата губят своето национално самосъзнаване и най-малкото, което родителите им могат да направят е да не забравят от къде са тръгнали.
Моля, модераторите да споделят темата!
Очаквам вашите коментари!

Коментари

51-100 от 170

60.   До 46 :

А аз циганка ли съм? Руса, (по-скоро жълтеникава ми е косата), бледа кожа и кафяви очи.

61.   Относно коментара на 46
Аз съм с матова кожа, черна коса и зелени очи. Лятото ставам направо шоколад. На ден получавам страшно много комплименти за външния си вид. Може би само в училище ме обиждаха на циганка.
Аз съм останала с впечатлението, че мъжете харесват по-тъмни момичета. Съдейки по себе си, разбира се.

62.   61, еми не ми допада твоя тип, сори. Да, някои харесват и мургави, но далеч не всички. Аз дори и мургави предпочитам изрусени (на някои им отива). Като те слуша човек полякини и рускини, пък и русите българки все самотни седят хаха.

63.   46, аз съм висок 183, с много светла кожа (да, очите и косата ми са тъмни). Мразя цигани, араби и подобна сган.

64.   И аз не харесвам чернилки.

67.   Аз съм българка с български родители, когато си направих ДНК теста за определяне на гените ми нямах имах само 4 процента гени, които принадлежат към балканка държава, но не можеше да се определи коя. Така че не се знае авторке, ако ти си направиш подобно изследване дали ще имаш български гени.
Намирам смесените бракове за нещо нормално и естествено. Капсоловането на даден народ в границите на държавата му е голяма грешка.

68.   67, и аз това щях да напиша, но знам, че ще ме изядадат с парцалите. Та въпросните "патриоти", които толкова плюят по смесените бракове, един Бог знае какви имат в родата си. Нека първо си направят ДНК тест, пък тогава говорят, че да не излезе, че плюят собствения си произход.

А и реално чист българин няма. Не само българин, а въобще етнос/нация. 100% съм сигурен, че почти всички българи имат поне малко сръбски, руски, гръцки, турски, италиански или румънски примеси. Може да е 1%, но има поне едното от тях.

69.   Изчетох цялата хронология с отговори. Хора а Вие защо си мислите, че ние сме най-готините? Когато поживеете в различни държави ще разберете, че нито имаме най-хубавата природа, нито сме най-умните и гостоприемни, както ни е набивано в главите, за работливи изобщо не отварям дума.
Това с данаците е смешно, разбира се че ще плащаш данъци където живееш, защото ползваш здравна и соцялна система, инфраструктура и мога да кажа, че в Западна Европа те са на много високо ниво, жалко е че в България парите не се достигат до целите.
Смесените браконе са супер!

70.   Дай Боже да имаме руски корени! А турски нямаме. Правени са и изследвания по въпроса.

Доколкото съм чела, български жени, които са били насилвани, не износвали турските копелета. Не знам какво точно са ги правили.

71.   Нямам деца и не планирам да имам (вече съм и на възраст), но последните ми връзки са били все с чужденци (европейци!). Някакси нито българите ме харесват, нито аз тях. Но живея в България и смятам да остана тук. Мъжът ми не е българин, но се е установил тук и смята и за напред да живее. Ако имах деца щях да им говоря на български, пък баща им на своя език, не виждам драма. Тъкмо от малки биха били триезични и с право на избор.

72.   Чисти българи няма. Нама чисти горци, французи и тем подобни. Това са идентичности. Погледни на улицата и ми кажи какво е българин или грък. Не са еднакви всичкш лица които виждаш. Плюс това, разнообразяването на гени е хубаво.

73.   69, що не вземеш да се поограмотиш малко, пък тогава се изказвай "компетентно"! И не се оправдавай, че пишеш от телефон, в момента и аз това правя. Нямам нищо против смесените бракове, имам против разни средно интелигентни персони, които са излезли за два месеца от България и си мислят, че са открили Америка.

74.   Най-добре да се пазим от чужди гени и да се мешаме само помежду си, докато родословното ни дърво не се превърне в кръг, не се изродим с по три реда зъби и майка ни да ни е едновременно и сестра, и леля.

75.   Авторе, автореее, ако прабългарите се бяха таковали само помеждуси, теб изобщо нямаше да те има!

76.   Голям смях. Доживяхме, българите, да се обиждаме помежду си на "циганин". Визирам номер 46. Много се смях, ама наистина много.

77.   до 51
Толкова дълго не бях чувал български, че на аерогарата псуването по адрес на митничарите ми звучеше като песен :) Вярно е, че е грозно, но истината е, че на балканите това е солта на езика, и с това се изразява емоция... Колкото до Левски, историческите истини не винаги са мерило за величието на един човек. Българите имат нужда от историята си, а сянката, която той хвърля върху нея е достатъчно голяма - в положителен смисъл. Коментарът ми беше свързан с това, че да си българин не е досаттъчно да говориш езика и да имаш родители българи, а сам да се определяш като такъв. Това в новите мултикултурни времена ще е все по-рядко. Гледам по самолетите майки българки говорят с децата си на чужд език, тогава кой е майчиният език на детето? Удобно е за Европата хората да не се идентифицират с род и родина, няма да тръгнат да защитават националния си интерес, защото не го усещат важен. В същото време араби, родени във Франция трето поколение казват, че не са французи, а араби... Много пъти е вървяла дискусията за това, че българките избирали чужденци, защото нашите не ставали. Както бях писал на друго място - оказа се, че не е така. Във всички смесени бракове съотношението е 10 към 1 - на един мъж оженил се за чужденка има 10 жени, взели чужденец. И не е само в България, повсевместно явление е. Явно тази поговорка - “жената род няма“, има някакава истина в себе си. А детето, колкото и езика да говори, ще се определя като гражданин на страната, в която се е осъзнало като човек.

78.   @77

"Във всички смесени бракове съотношението е 10 към 1 - на един мъж оженил се за чужденка има 10 жени, взели чужденец. И не е само в България, повсевместно явление е."

Няма как да е вярно, че единия пол се женели повече за чужденци. Чисто математически за всеки мъж, оженил се за чужденка, има точно 1 жена, омъжила се за чужденец (жена му). Може да важи само за отделни народи, но не и като цяло.

81.   Зависи какъв чужденец е бащата. Ако е арабин, негър или някакъв друг тип циганин, не е добре нито за детето, нито за майката, защото то ще носи гените на бащата и ще е цял живот втора класа човек и вечно нещастно. Майката ще трябва да се мъчи цял живот, като гледа как хорта се отнасят с дте и,, и мисълта, че като го е родила, тя го е обрекла на това страдание и мизерен живот, ще я разкъсва. Расизъм има не само в България, но и в цяла Европа и не само че не намалява, но става все по-лошо. Напоследък много се пише за това. Така става като смесиш различни хора и култури.
Ако бащата е бял човек, не е проблем, защото детето няма да е различно от хората около него.
Българските мъже нямат такива проблеми, защото не се женят за мангасарки.

82.   @78 - Твърдението ти се базира на математическа, а не житейска логика : онова, което имах предвид, е че на всеки един мъж /да речем Българин/-оженил се за чужденка има около 8-10 Българки, омъжили се за чужденец. Приблизително същата статистика видях в руски и украински сайтове. Естествено, най-вероятно в Щатите няма да е така, там напливът за поданство чрез брак е огромен и за двата пола :)

83.   82, аз затова допълних, че може да е валидно за конкретна нация, но не и като цяло. Имах предвид "И не е само в България, повсевместно явление е". Няма как да е повсеместно. Не излиза математиката. В световен мащаб колкото жените нямат род, толкова и мъжете. Иначе за българките съм съгласен.

85.   Не разбирам какво му е хубавото на това, някой да мелез от бяла жена и черен баща. Когато майка му го е родила, тя го е обрекла, цял живот да бъде втора класа човек и да страда от последствията на глупостта и.

86.   Одобрявам, ако ще от марсианци да имат деца - стига да имат, защото напоследък младите българи и българки нещо нямат желание да раждат и отглеждат деца. Това ми се вижда истинсткият проблем, а не с кого са направили семейство.

Трябва спешно да се промени социалната ни политика, за да се поощрява, както в други страни раждането на всяко следващо българче. Съответно са нужни и санкции, глоби и дори йотнемане на деца и настаняването им в приемни семейства, ако се окаже, че родителят не е в състояние да ги отглежда в нормални условия или отказва да ги изпрати на училище.

87.   Мъжът ми е англичани, имаме дъщеря на 12 години, която не говори никак български, но разбира перфектно. Дреме ми кой одобрява и кой не.. Това си е мой избор и никой няма право да ми налага собствено уж "патриотично" мнение. Не съм патриот, пък и как да съм в държава с турски новини в най-гледано време и денонощно турски сериали. Човека, който е пуснал тази " тема", най- вероятно не пропуска ни един сериал с Айшета и Сюлеймани. А, да не забравя да спомена, че предпочитам да ходя на почивка в други държави, които са много по-интересни и си заслужава да се видят, а в БГ ходих на почивка веднъж за 14 години и още ме е яд, за изгубеното време и изхарчените пари.

88.   Жените са много по-готови от мъжете да сменят поданство или държава, особено при брак или връзка. За съжаление това се култивира у тях още от Освобождението, много майки ги поощряват -споменете си “Криворазбраната цивилизация “ и кога е писана.

89.   За мен няма абсолютно никакво значение кой от кого има дете и не мога да си обясня защо масите толкова много се вълнуват за такова нещо, вместо да вложат енергията си в това да потърсят начин да подобрят себе си и/или финансовото си положение... примерно.

ж31 съм, нямам и не желая да имам деца - казвам това, за да добиете представа какъв човек ви пише.

90.   Омъжена съм за германец, свекърва ми е италианка, свекърът германец. С какво право обиждате и плюете по децата от смесени бракове? ! Тази вечер ни гостуваха приятели - американци, афро-американци. Толкова са готини, интелигентни, забавни. И какво като са черни? Прекрасни хора, интелигентни, образовани, с хубави професии. А вие си плюйте на воля и продължавайте да не виждате по-далеч от носа си.

91.   При по-голямата част от българките омъжени за чуденци, мъжът е черен. Всички го виждат това.

92.   Искрено се надявам коментарът ми да бъде одобрен, а не отхвърлен поради криворазбрана толерастия и евроатлантически "ценности". Щом като в тази тема са одобрени коментари на интернационалисти и безродници, които си позволяват нападки, остри думи към родолюбците и заклеймяване на всичко българско и родно, не виждам защо и написаното от мен да не стане достояние на хората, четящи тази тема, въпреки, че на някои от тях никак няма да се хареса.
Моето мнение е, че жените и мъжете от български етнос, които имат деца от небългари по произход предават народността, традициите и езика си, независимо от народността на мъжа и жената, с които са. Специално за българките, вземайки чужденец в много случай те приемат традициите на неговата националност, особено ако живеят в чужбина. Жената се нагажда според мъжа по принцип. Така се получава чисто и просто едно обезличаване. Да не говорим, че в повечето случаи тези "модерни" жени обикновено кръщават отрочетата си с чуждоземни имена, отново да подчертаят своята непринадлежност към българският народ. Разбира се, в това децата им да не са от българи, те не виждат нищо лошо, водени от своя циничен прагматизъм, егоцентризъм и двуличие и животинска омраза към българската си същност. Българин рядко ще си вземе чужденка или жена от друг етнос, и то главно рускиня и украинка, което също не е за адмирации, защото така пак се получаваобезличаване. Хора като номер 1, 6 и други като тях се имат за много възвишани и напредничави, за много отворени към света, както те се изразяват, като се слагат на чужденци и възвеличават чуждите народи и култури. За тях нормалните българи - националисти са някакви сбърканяци и хора с ограничен кръгозор, а те даже не разбират какво е да си националист и да обичаш народността си. На теб номер 1 и на всички продажнички и българомразки като теб бих казал, че да, вие сте "предатели", няма по-голямо и гнусно предателство от това да родиш дете от чужденец, така допринасяш за затриването на българския род. Такива като теб, разни бг фръцли с ниска обща култура пропагандират етническото смесване, твърдейки, че децата от смесени етнически семейства превъзхождат чисто биологически другите деца, които не са от смесен произход. А истината е, че смесените бракове водят до загуба на националната идентичност и на националния генофонд. Такова мнение по време на среща с журналисти изрази наскоро генетика Артьом Гаспарян. Според специалиста, мнението, че децата в смесени бракове се раждат по-здрави и по-силни, всъщност не е напълно вярно. В първото поколение децата, родени от съпрузи от различни националности, могат и да имат някои предимства, но в следващото поколение тези предимства се губят и проблемите напредват. Факт е, че, както обяснява експертът, когато в един човек се смесват различни раси, много различни една от друга, той получава гени с нестабилни връзки, които вече в следващото поколение водят до здравословни проблеми. Следователно внуците и правнуците на съпрузи от различни националности често са по-уязвими от инфекциозни заболявания, генетични проблеми, психични заболявания и тумори. Генофондът, както отбелязва генетикът, се създава в продължение на много векове и е повлиян от терена, климатичните условия в страната, където живеят носителите на този генофонд и много други фактори. И бързо възникващите генотипове, появяващи се в резултат на смесени бракове или в резултат на хибридизация, имат кратък живот и в следващите поколения започват да се сриват. Така, че и жалките ви расистки "аргументи" не издържат господа и госпожи интернационалисти.
Възниква въпросът за причините, които предизвикват чуждопоклоничеството и антибългаризма у много българи. Подрастващите поколения по времето на НРБ до днес не бяха възпитавани в любов към отечеството, а към Съветския съюз, в духа на т.нар. пролетарски интернационализъм, което продължи след 1989 г. във възпитание в духа на космополитизма. В резултат на това няколко поколения българи бяха в действителност лишени от национална памет, сред тях се насаждаше национален нихилизъм. Те не притежават националното достойнство типично за другите народи. Вижте само как се плюе от тях всичко българско и България, у тези хора няма никакво чувство за единност и солидарност към сънародника, освен донякъде на битово ниво, но за някаква кауза от национално или обществено значение абсурд.
Такива като номер 68, които твърдят, че нямало чист българин, а всеки българин имал поне 1 % гръцки, сръбски, румънски и не знам си какъв примес са много жалки невежи и антибългари. Преди да пишеш подобни неверни твърдения, вземи се поограмоти малко исторически. Сигурен съм, че за теб сърбите, гърците и другите ни съседи са хомогенни и преоблдаващо етнически чисти, а българите нямали друга работа освен да се мешат с тях - а знаеш ли, че в Гърция през 14-ти в. се преселват 200 000 албанци в района на Атика и Епир, че в Пинд и Грамос има няколкостоин хиляди власи, местно население, че след 1925 г. по силата на Лозанския договор в Гърция като християни идват караманлии, лази, българи патриаршисти, албанци християни, арамеи и т.н., надали и 2/3 от т. нар. гърци бежанци оттогава за истински гърци. В Егейска Македония има голямо местно българско малцинство, за което в българската обществено не се говори почти.
В Сърбия, на изток от р. Велика Морава обитават главно сърбизирани българи и власи, сигурно 1/3 от днешното население на Сърбия има български произход, колкото и невероятно да ти звучи, мога да се аргументирам, но не е тук мястото и ще отнеме много място.
И накрая има една категория, като номер 19, които разбрали, недоразбрали, че някой от техните предци са дошли от територии, които България е загубила, си измислят, че имат чужда жилка.
В Пловдив, Варна и други градове е пълно с невежи, които казват "имам гръцка жилка" и след това добавят, че дядо им, баба им, шуринайка им и прочее е дошла от Гърция /т.е. от Егейска Мк или Егейска Тк/!?!? да се чудиш и маиш на такива невежи, но съвсем не са рядкост! Тоест това са етнически българи, избягали от гръцката "любов". А техните потомци ги обявяват за небългари и се горедеят, че имат жилка от убийците на техните предци.

93.   Ако дъщеря ми ми доведе черен, не бих го приел...доста от жените в цветнокожи бракове поради тази причина губят връзка със семействата си, защото усещат недоволството и се вкопчват в новото...Колкото до расисзма, расизмът на черните към белите е не по-малък от класическия, просто единият се критикува, а другият - премълчава, да не говорим , че черните го имат за голяма работа да си вземе бяло гадже, даже има шеги по този въпрос в Америка - тоя забогатя и веднага се обзаведе с бяла мадама - това говори достататъчно и за мъжете и за жените в такава връзка... Според вас защо тези моми не си ги водят тук чужденците /с мнооого редки изключения/ а копаят да са там ? За мадамата с интернационалното семейство е ясно - както един писа по-горе, тя е наша само по паспорт, по-добре да си го върне тук и да се води германо-италиано- не знам каква си...

94.   Публично достояние е факта, че ако българин се ожени за чужденка, в 99.9% от сучаите, тя ще е бяла и най-вероятно европейка.

Точно обратното е при българките. В повечето случаи, като се женят за чужденец, той ще е черен, арабин или с някакъв друг съмнителен цвят, вариращ от черно до кафяво, в различни оттенъци.
В по-голямата част, майките и бащите им не са съгласни с това и не ги приемат. Това е и причината да не си идват в България, за да не причиняват срам за родителите си и да ги праят за смях. Някои от тях си идват, но без мъжа си и децата си.
Има и такива българки, които забременяват от черните, идват си обратно в България да изсерат мулатчето и го тръснат на родитлите си и горките хора да се чудят какво да правят с него. А тя си хваща задника под мишница и заминава отново в чужбина, да се лута и да я ебат като овца там.

На едни съседи дъщеря им направи точно това. Дойде си, роди мулатчето, остави го на майка си и баща си, а тя замина обратно за Германия. Те са на възраст и се видяха в чудо с него. Сега е на три години и едва се оправят с него, много е палаво и злобно. Когато го заведат на детската площадка, другите хора си прибират децата, защото дере с нокти, хапе, скуби коси и налита най вече на руси деца.
Не стига това, но преди няколко месеца, тя пак си дойде и роди още едно, като то също е мулатче. Остави го и него и отново замина за Германия. Тя поне да им изпращаше пари, но го прави само на няколко месеца веднъж и свсем недосатъчно. Сестрата на майка и е казала, че тъй като те трябва да ги издържат, тя е започнала работа на половин ден, защото пенсиите им са малки и не стигат.
Ако аз бях на тяхно място, щях да и кажа, да идва и да си взема копеленцата, ако не, ги давам за осиновяване. Абе то кой ще осинови мулатчета, но знаели се, може би някоя бездетна циганка.

95.   До 94

Ти май не си чувал за жълтата треска от Виетнам, която се предава по жичноелектронен път и кулминира в европейски паспорт и изключитенлно странни двойки.

96.   Като патриот определено предпочитам българските мъже да правят деца на чужденки и то в БГ, но в крайна сметка живеем в свободен свят. Българките са красиви жени, но в интерес на истината красиви са жените във всички бивши соц страни. Аз съм ходил почти в цяла Европа, но красавиците са предимно в Източна и централна Европа (БГ, Русия, Украйна, Румъния, Молдова, Беларус, Македония, Полша, Чехия, Словакия, Унгария, Литва, Латвия, Естония, Сърбия, Хърватия... В Гърция хубавите жени са по-рядко. В Западна Европа също има хубави жени, предимно в скандинавските страни. Но западнячките са загубили женственост, обличат се отвратително, държат се като мъже, не се гласят, гримират и т. н. За мен най-красивите са рускини, украинки, белорускини, полякини, чехкини... абе славянките общо взето. Пък и като се замислим ние българските мъже имаме шансове предимно с тях. БГ е страна с нисък стандарт и рядко германка ще се навие да дойде у нас. Много красиви жени има и в ориента (туркини, арабки, финикийки), но от там жена е почти невъзможно да си вземем, поради обясними причини. Всъщност, един познат се ожени за ливанка, но тя е християнка. Много красива жена, типична ориенталка, мургава с черни очи, черна коса, прилича на циганка, но изключително красива, по неговите думи страхотна домакиня и много организирана жена. В БГ май делът на чужденките е предмно рускини и украинки. Българките се мъжат пък за всякакви, предимно западноевропейци или ориенталци. Причините за това са или финансови, а при западноеврепйците е и, че са с друг манталитет, който е предпочитан от много нашенки, на които им е писнало от комплексирани мачовци. В Бг доста мъже са комплксирани заради липса на пари, а други пък избиват комплекси като забогатеят, раздавайки го мачовци.

Нямам нищо против един ден синовете ми да да се оженят за чужденка, живота си е техен. Въпроса е да направят сполучлив избор и да не позволят децата им да бъдат претопени, както често се случва. Дори за циганка не бих имал против, стига да е интегрирана, възпитана и добра.

Обаче трябва да сме наясно, че смесените бракове са особено рисковани, защото културните и религиозните различия често са непреодолими.

Категорично съм против българките да се женят за мюсюлмани, защото децата им на 100% ще бъдат мюсюлмани без да имат право на избор. Има разбира се изключения, но са твърде редки.

97.   Аз нямам нищо против да родя от чужденец, даже след около седмица ще го направя :) При това дядото на бебето е чернокож, което е шокиращо за много хора. При това живеем в България. Много глупости се изписаха за славяни, прабългари, племена, гърци, съседни общности и т. н. Аз нямам в родословието си нито един небългарин и това в само в последните "скромни" 250 години. Искаше ми се децата ми да имат различна кръв и така се получи. На №92 бих искала да кажа, че вече на никого не му пука каква национална култура имат децата му, защото 90% от хората знаят, че живеят в глобализиран свят и е преимущество да си мултикултурен.

99.   До номер 97: Само човек с нисък капацитет на светоусещане и елементарни възприятия може да си мисли, че е предимство да си мултикултурен. А глобалистите всъщност са расисти, които искат да унищожат разнообразието от раси, народи и култури в света. Расистите са хора, които налагат дискриминация над определени етнически групи и се борят за тяхното тотално унищожение. Обаче за разлика от черните или от белите расисти, глобалистите не насочват омразата си срещу един или два етноса, а срещу всички народи, раси и култури. Няма по-големи и по-жестоки расисти от глобалистите. Те твърдят, че са за разнообразие от раси и култури, но всъщност искат точно обратното. Създаването на мулти-културни общества и смесването на расите означава смърт за световното културно разнообразие, както и смърт за отделните етноси, всеки от които има своите качества и може да се гордее със своята уникалност. Нали уж същността на това мулти-култи е да има разнообразие. Какво разнообразие обаче би имало ако във всяка страна, във всеки град да се пие Кока-кола, да се гледа МТВ, да се гледат американски филми, да се слуша американска музика и да се ядат боклуците на Мак Доналдс или всички да са мешани етнически? Не, не е разнообразие това.
Претопяването на отделните раси и превръщането им в безмозъчна смес, която няма собствена идентичност и идеали е чудовищно престъпление срещу човечеството.
Расисти не са онези, които се борят срещу смесването на етносите, а онези, които искат смесването им. Отделните етноси не са еднакви, така както не са еднакви отделните личности. Всеки етнос е уникален с нещо и това разнообразие трябва да се запази.
Интернационалисите (глобалистите) искат да ни накарат да ядем една и съща храна, да слушаме една и съща музика, да се самоунищожим, като се смесваме с хора от чужди националности, да живеем по един и същ начин, който им е угоден на тях. Глобалистите-расисти са най-опасният враг на човечеството, те се борят за унищожението на всички народи, раси и култури и превръщането им в безмозъчни мелези, които са лесни за управление. Такава е тяхната доктрина, те искат да заличат както българския, така и всички други народи от лицето на земята. Когато има различни народи, то трябват и различни методи за борба срещу тях. Но когато всички хора се превърнат в една бездушна и безродна смес вече анти-националните сили ще могат да триумфират без никакви проблеми.
Като ти чета писанията, ми се струва за уместно да цитирам написаното преди време от един друг човек, по сходна тема, много точно си го казал пич: "Ти се опитваш да ни обясниш колко си напредничава и модерна, защото си се поддала на един цветнокож в чужбина...Това, което аз чувам е следното - “толкова ми е слаба главата и възпитанието, че се вързах на западноевропейските простотии и наистина повярвах в техните идеи. Толкова съм модерна, че всяка една глупост дошла оттам ми се струва манна небесна, и полегнах на първата чернилка, дето ме померпи едно кафе“

100.   Н. 97
Казваш че не ти пука какво хората ще кажат за това че детето ти е мелезче. Сега не ти пука, защото си невежа и си нямаш и на представа какво ви чака и теб и детето ти. Ще започне истински да ти пука, когато хората започнат да го нарчат с разни имена и да го третират зле. Казваш че вече нямало расизъм. Ти от небето ли падаш? Расизъм има в ЦЯЛА Европа и бързо се покачва. Преди три дена, по английската телевизия показаха интервю с един черен футболист от наионалният им отбор(в момента живея в Англия). Расизмът - това беше темата в програмата. В това интервю той казваше, колко много се е повишил расизма в цяла Европа.
Много скоро ти също ще го осъзнаеш и най-после ще роумееш, че кто си го родила това дете, сама си го осъдила да бъде втора класа човек.

101.   Уж смятам, че не е хубаво, понеже така се затриваме като нация, но не можем да забраняваме на хората да бъдат с тези, с които се чувстват добре. Например ако на теб ти е добре с германец/германка и обичаш този човек, никой няма правото да ти пречи на щастието. Децата от смесени бракове пък изобщо не ми пречат, даже приятелят ми е такъв. Дори не знам кой би ги подиграл, заради акцента им или това, че не са чисти българи, както някой беше написал тук. Това е толкова долно, че нямам думи.

Black Sabbath

102.   До №99 от №97. Не си ме разбрал правилно. Аз не говоря глупости от сорта на "да живее разнообразието". Смятам, че няма нужда от нации, култури и други ненужни разграничителни линии. Не искам хората да виждат разделение в нищо. Аз мога да слушам музика от различни стилове, но не и на различни езици, защото няма да разбирам текста. Сащаш ли за какво ти говоря? Защо да ям българска храна, а хората в Китай - китайска? Мога да ям каквато си искам храна, без значение от региона. Ето в това смисълът на глобизма - отпадат границите и етикетите. Много българи страдат от комплекс за малоценност "защо се родих в тази скапана второстепенна нация". Мен такива неща не ме интересуват. Целенасочено не искам да пресъздавам чисти българи, просто не искам децата ми да са българи. Това е. Не съм като №101: абе мразя малцинствата, дай да станем 20 милиона българи, за да не се затриваме като нация, обаче... ме мързи да имам деца, да не съм циганка, че да имам 4-5 деца, ох, ама и приятеля ми не е баш българин, ама какво от това, ама и България е лоша, дай да отида на запад за 300 евро повече. И понеже се проваляш в личен план, започваш да допускаш нови и нови компромиси до пълно самоунищожение като личност. Накрая след години ставаш един неуспял човек в развод, деца, които не те обичат и само се молят да умреш, за да ти вземат апартамента.
№99, не полегнах на първата чернилка, както ти се изразяваш. Имам неуспешни връзки в миналото. Целенасочено съм излизала само с чужденци, макар да са ме ухажвали добри български мъже. Просто не съм пожелала. Това са моите възгледи и не допускам компромиси.

104.   Жената няма род, това си е... Ценностите и са различни... За нея не са важни народ и родина а да има дете, семейство, без значение тоя отсреща откъде е... Такива са повечето, с малки изключения.

105.   Анонимно е и ще съм до болка откровена...

29г живот в Западна Европа, следване, брак със западняк... католик, рус, светлоок, висок, спортен, студентска любов, набори сме…, две щерки, руси, светлооки, високи... от мен са взели пола си и славянската ми душа...
Хубави, умни, принципни... владеят 3 езика - майчин, бащин, английски... Най-щастливи са при родителите ми в България, тукашните баба и дядо са ни оставили да се оправяме сами.... така както и мъжа ми ще ги разпрати по старчески домове като остареят, да се оправят сами... тук е така - всеки се спасява както може!

В къщи се слуша всякаква музика, но се готвят предимно български гозби, от които всички си облизват пръстите...
Разказвам за България, за великото ни минало, за тракийското наследство, за кирилицата, за Левски, за Ботев и Вазов... , не им спестявам последвалите трудности и превратности... , заведох ги на Шипка, в Копривщица, Етъра, в Етнографския Музей в Пловдив, опитах се да им преразкажа Радините вълнения и даже намерих Под игото на езика на баща им и му я дадох да я прочете, за да спре да ми говори, че прекалявам с епидермалната ми нетърпимост към всичко... турско!
Помня как така и не успях да изгледам с тях Време Разделно... Само като ми се появеше физиономията на Йосиф Сърчаджиев и ми рукваха сълзите и дотам!
Разказах им Козият Рог... гледаха ме като изтървани и тримата, но надали разбраха за какво точно иде реч, но вече не се чудят защо ми избиват сълзи като чуя Вървят ли двама...
Много ми е кеф обаче, когато си пусна Душа на Диана Експрес или Среща на Щурците в колата и щерките пеят с цяло гърло с мен!
И после им обяснявам с нескрита гордост, че Щур-ите са еквивалент на Бийтълс за България!
Завършила съм езикова гимназия и откакто ги строих в пет редици да гледат Вчера с мен, сега вече и тримата познават Христо Шопов, Георги Стайков и незабравимия Георги Русев с убийствените му реплики!
"Виждаме, мамо, колко ти е мъчно за баба и дядо... , казаха ми, и затова ние решихме, че никога няма да се омъжим далече от теб! "... Да са живи и здрави, късмет да имат, но отдавна вече съм им казала, че зет мюсюлманин или още по-лошо : турчин няма да прекрачи прага на дома ми! Точните ми думи бяха "Такъв шут в гъза ще получи от мен, че ще изхвърчи обратно в Родината си! "
Точно така, върла расистка съм точно към тях и си го признавам чистосърдечно... по-силно е от мен!
Онзи ден, голямата щерка ми се похвали, че била най-добрата бегачка от класа си... с изключение на Абдел, който бил ненадминат... "Е да, то тях само за това ги бива, да търчат... ", ѝ казах и така... Стара коза съм, късно ми е да се променям!
Хайде, останете със здраве!

107.   "В къщи се слуша всякаква музика, но се готвят предимно български гозби, от които всички си облизват пръстите... "

Знам, че ще накърня достойснтовто на мнго хора, но българската кухня е крайн ограничена и безинтересна, особено, ако си забил само на нея.

108.   И какво като турчин няма да прекрачи прага на дума ти? Ти вече си показала колко държиш на българското с избора си на партньор, от който да имаш деца. Казваш, че си завършила езикова гимназия. Ами точно в тези езикови гимназии се култивират най-големите чуждопоклоници и родоотстъпници. А дали ще е турчин или рус западняк - все същото е, и в двата случая българското се размива. Тук един от пишещите, беше написал, че като патриот предпочитал българските мъже да правят деца на чужденки.... никой истински патриот не би искал етническо смесване. Изобщо жалка история, не случайно изчезваме като народ.

109.   Одобрявам бг мъжете да взимат жени от други народи без значение от расата. Но в БГ стандарта на живот е нисък и за това българин трудно може да се ожени за западноевропейка. Трудно би се оженил и за туркиня или арабка, защото тези жени също имат сериозни финансови изисквания. Освен това, исляма се явява бариера. Та за българския мъж остават само бедните източноевропейки сред чужденките (рускини, украинки, белорускини.... ). Но брак с рускиня си е... руска рулетка.

110.   77 съм - вижте колко жени с връзки с чужденци или такива бракове се изказаха, а нито един мъж в такава ситуация. Това потвърждава думите ми - жените не се интересуват от народност, мъжете са по трудни в избора си на чуденка. Колкото до често срещания от страна на жените довод , че чужденките не ги искали, мисля, че донякъде е вярно поради клишетата за българите, коиот има навън, а от друга - нашенецът определено се чувства добре тук, и с българка. Десетки , да не кажа стотици са цветнощожите връзки с бяла жена, обратното е много по- рядко, дори и във Франция , където вече бял трудно се среща ...

111.   До 107

Аз пък обожавам българската кухня и се гордея с нея!
Тук първо не умеят да готвят и не им се занимава и второ така и не свикнах по два чàса да предъвквам полусуровите им телешки котлети на скара, които видиш ли били нечувани деликатеси! Ми да си ги ядат тогава, само дето така като ги гледам, все на моята трапеза гледат да седнат... чудно защо, а?

До 108

Всеки сам си решава, така както и всеки има право да има мнение, различно от моето!
Баща ми едно време взе правилното решение да ме изпрати на хиляди км от деспотичната ми майка, която определено ми е много по-мила, откакто я виждам само веднъж в годината!
Ако бях останала до нея, щеше да ми вгорчи живота така както отрови детството и юношеството ми с вечните си критики и вмешателства! Никой не бяга от хубаво, това казвам аз!
А щерките ми и чернилка да ми доведат, пак ще вдигам гири... , виж за азиатец още не съм се запънала... Защо ли? Защото са работяги, затова!

Това беше от мен! Старата коза е и инатлива освен всичко останало!

112.   до 102
“Това са моите възгледи и не допускам компромиси“ - ти си направила толкова компромиси, съдейки по поста ти , че е странно даже да се изразиш така. Едно е да си вземеш човек по любов, бил той и чужденец - случва се. Друго е да се хванеш с някой само защото е чужденец. От това по-голям компромис здраве му кажи. Естествено , че всяка една в такове положение ще каже обичам го много. Ама кой знае защо, все ги обичате там-на уреденото, а не да дойдете тук и да се борите с живота.
до 87 - Най-вероятно е англичанин само по паспорт, а визуално е или някой папуас или тъмнокафяв от бившите колонии на Изток. Те всички обясняват как са британци, ама черният -роден в Русия си остава негър, нищо че е роден там /защото се оказа , че има и такива/.

113.   Интересни мнения. Аз съм омъжена за германец, имаме едно дете. Омъжих се по любов, оставяйки страхотна кариера в България. Замислих се, какво е родина. Ако погледнем думите в различните езици, виждаме голяма разлика. Родина - етимология род, семейство, родно място. На руски - отечество, родина. Отечество от руската дума баща.
Английски - homecountry, native country - там, където е домът.
Френски - patrie - от думата баща.
Немски - Heimat, Heimatland. Heim означава дом.
За мен родината е моят дом, семейството ми, спомените от детсвото в България. Смесено чувство.
Моят дом е тук, в Германия, в нашата къща, в моята градинка, в която освен цветя, си имам 3 плодни дървета, донесени като съвсем мънички от България. Пуснаха корени, станаха огромни, дават плод. Така е и с хората. Родината е там, където си щастлив. Всичко друго са празни приказки и псевдопатриотизъм. Аз съм щастлива тук и никога, ама наистина никога не си задавам въпроса, коя е моята родина. Не си избираш къде да се родиш, но си избираш, къде и с кого да живееш и от кого да имаш дете.

114.   Понеже темата се измести към патриотизма. Една случка, която много ме впечатли. Преподавам немски на чужденци в Германия. Скоро говорихме в курса за родните си страни. Една млада жена от Венецуела започна да разказва за родината си и когато стигна до сегашното положение там, за страхотната криза, за това как живеят хората, се разплака. Толкова искрено плака, а се замислих, как за 20 години тук не видях един българин, който да се разплаче за България.

115.   От 107

Имаш световно непопулярно мнение, което е твое право, но не го прави правилно.
Просто никой не е готвел добре за теб. Има поне 30 начина, да приготвиш хубаво телешко, но недопечени телефшки котлети на скара, просто не е един от тях.
Сигурно ще умреш, ако трябва да изядеш един тартар.
И ако цели два час не можеш, да сдъчеш нещо, трбява да го върнеш и да кажеш, на човек, който го е сготвил, никога повече да не готви, па ако ще и майка ти да е... Това или имаш нужда от зъболекар.

А и моля те, не ми казваай, че ни е и "разнообразна кухнята"...

116.   до 106

"турчин няма да прекрачи прага на дома ми"

Какво общо имат днешните турци с игото преди векове? Все едно теб да те мразят гърците, че едно време Аспарух и Симеон са ги победили. Но всеки е свободен да живее в собствените си ограничения.

117.   "Лошото е, че така децата губят своето национално самосъзнаване и най-малкото, което родителите им могат да направят е да не забравят от къде са тръгнали."

Децата нямат нацонално самозъзнание.
Децата са тръгнали, от там, откъдето са тръгнали, а не откъдето са майките и бащите им.

51-100 от 170