Споделена история от Семейство

Осиновяване от хомосексуални
Здравейте! Искам да попитам възможно ли е в България хомосексуална двойка да си осинови дете? Познавате ли такива хора и ако да, как са успели? Как протича животът им след осиновяването, спокойно ли минава, как реагират околните? Благодаря ви и лек ден/лека вечер!

Коментари

1-50 от 61

1.   Няма как да минава спокойно и за щастие май няма такъв случай в България.

2.   До колкото знам не е законно. Все още стъпката напред не е направена с браковете, какво остава за осиновяване на дете?

Предвид културата на българина, животът на ЛГБТИ хората в България като цяло е труден, хубавото е че се работи по въпроса за положителна промяна. След няколко десетилетия може би ще се случат нещата, каквито са в развитите държави. Дано се освободим от закостенялото си мислене по-скоро, защото то основно ни дърпа назад не само в това отношение. После се чудим защо животът у нас не е удовлетворяващ и има все повече мизерстващи и бедстващи хора.

3.   Дано никога не позволят подобно изващение!

4.   До номер 1 и 3 - колкото и да не ви се иска, тези хора съществуват. И рано или късно ще успеят да намерят любовта си един към друг, да я легализират съобразно закона и ще създадат сплотено семейство, изваяно единствено и само от любов. А вие ще си останате само с омразата и предрасъдъците, които изпълват вашите сърца, неспособни на истинска любов!

5.   Защо не попита как протича животът на осиновеното дете?

6.   Но.2 , факта че си се родил е показателен , си бил плод на МЪЖ и ЖЕНА. Гъза да си съдереш (буквално) няма как да си направиш дете с друг като тебе
Всичко останало са вашите психологически отклонения.

7.   №2 Кое ни дърпа назад, казваш че имаме мизерстващи и бедстващи хора, защото парламента не е приел гей браковете ли????

8.   Ясно е, че темата е провокация. И все пак: не, не може. Ако зависи от мен, няма и да може! Ако си създадат тяхно общо дете (хи хи) или имат дете на единия, което няма да се гледа от другия биологичен родител - да си го гледат. Тяхно си е. Но да осиновяват - не!
Ж31

9.   Фигурата на родител от другия пол е важна за развитието на едно дете, така че след като са приели(избрали, решили) да живеят като хомо двойка, трябва да приемат и че не могат да имат и гледат деца. Хем не сме хетеро, хем искаме като тях. Лицемерие.

10.   Това е объркващо за детето. Дано никога не го позволят!

11.   За да осиновят дете, трябва да са семейство. Тъй като в България педалите не могат да създават семейства, няма как да осиновят дете, и слава Богу, че още има свестни българи, та така спасяват децата, но както вървят нещата, шарените стават все по нагли, не се знае какви времена ще дойдат!?

12.   От #2
Към 7 - написал съм ясно, че мисленето ни дърпа назад, не само по отношение на проблема, засегнат в темата, а и не ни позволява да вървим в правилната посока, в която са тръгнали развитите държави, където има много по-малко мизерстващи хора. За парламента нищо не съм казал. Бих те посъветвал да вникваш в това, което някой друг се опитва да каже и да се опиташ да мислиш.
Всички останали хомофоби искам да попитам - ако синът или дъщеря ви признае, че е гей, как ще реагирате? Ще се отречете от детето си за нещо, което не зависи нито от него, нито от вас ли? Не се успокоявайте с това, че е мъжествен или момичето - женствено, това не е гаранция за сексуалност, уверявам ви. :)

13.   Предпочитам да съм в семейство на хомосексуални и да ме обичат а не както съм роден в моето семейство,за които съм боклук и нещастник !

14.   Хомолюбецо 12 в коментарите няма нито един, който мрази хомосексуалните, хората са само против хомосексуалните да имат прекалено много /повече от останалите/ права.
Реалността е че всички хора в България имаме еднакви права, имаме право да се оженим/омъжим за всеки един от срещуположен пол, имаме право да си създадем биологично дете, имаме право ако сме втъпили в брак да осиновим дете. Не е честно специално за дадена група хора да се правят специални закони. Ми то ако направим закони в защита на гей, да вземем да направим и отделни закони в защита на дебелите, на кльощавите, на плешивите, за синеоките, за хората с естествени къдрици /те са по големи групи/. не може да обвинявате народа за вашия избор с кого да "спите". Хората не ви обвиняват за избора ви спете си с когото си искате.
И още нещо да не искаш да има деца отгледани от двама еднополови родители не е хомофобия. По този въпрос по важно е детето и неговото развитие, като възрастен индивид, а не желанието на някого да отглеждал дете и тук хомофобията няма общо.

15.   Както 13 каза, важното е семейството ти да те обича и да си щастлив в него. Вредата я има когато детето живее сред постоянни караници и омраза на привидно перфектните традиционни семейства.
В другите държави има примери и проучвания за деца, отгледани от хомосексуални семейства и те по нищо не отстъпват на връстниците си.

16.   13 Ти може да предпочиташ много неща, обаче никой не ти дава гаранция че евентуалните ти хомо родители ще те обичат повече от реалните ти родители. Все пак и хомосексуалните са хора и имат всякакви характери, това че са хомо съвсем не означава, че са добри хора. Ами ако беше попаднал на хомосексуално семейство, което да те обича по малко и от наличните ти в момента, какво?

17.   Номер 13
Това, че родителите ти те обичат, не значи че не могат да ти навредят. Родителите, които се карат помежду си и вдигат скандали, също обичат детето си.
Но пак му вредят.
Тираничните родители, които обсебват живота на децата си, също ги обичат, но не осъзнават, че им вредят.
Безотговорните родители не си дават сметка, че са безотговорни и че вредят на детето си.
Хомосексуалистите може да обожават децата, но това не значи, че ще ги направят щастливи. Да, може да им дават любов, пари внимание и т. н., но на каква цена. Какво представа за света ще има едно дете, израстнало с две майки или двама бащи, вместо с майка и баща?
Неслучайно някои неща са забранени.

18.   Не сме хомофоби, напротив. Просто е много трудно да отгледаш и възпиташ дете в такава среда, нужна е работа с психолог, интензивна комуникация с детето, специален подход, че не е непбходимо да имитира родителите и че е нормално да харесва стещуположния пол. Повечето хетеро двойки не се справят, силно се съмнявам хомо двойките да могат. Ако толкова ви се иска, си вземете домашно животинче, но дете - не е редно.

20.   Като толкова държат да са семейство въпросните хомосексуални могат да се заселят в чужбина и да се оженят там. Ако искат дете, да си вземат там. Тук не е законно.

21.   Номер 2 да не е на заплатка при ония, дето си финансират прайдчетата с парички от чужбина? Както се каза по-горе, хем искате равни права, хем специално третиране... Това си е двуличие отвсякъде. Нямам проблем обратните да се наследяват и прочие, но бракът като институция пострада достатъчно, и то с тяхното активно участие. Да не говорим за -най-святото нещо на българина - детето... Те сега децата на смесени бракове са в ужасна среда в училище, камо ли ако цъфнат тати 1 и 2 на родителска. Животът на това дете ще е кошмар...

22.   Напълно съм съгласна с номер 21! Равните права предпоставят и равни задължения пред закона, равни отговорности.
А така наречените „различни“, отдавна се ползват с повече привилегии от обикновените хора.
Те имат пълна свобода на словото и могат да говорят каквото си искат, но ние трябва да внимаваме какво изричаме, за да не ги обидим. Значи нашата свобода е ограничена в полза на тяхната.
Това важи не само за обратните, но и за малцинствата.
Те реално не искат равни права, искат екстра права за сметка на нашите човешки права, а ние трябва „да стъпваме на пръсти и да си мерим приказките“, за да не накърним тяхното достойнство.
Еми естествено, че не е правилно.
Погледнете държавите, в които се озаконяват тези хомосексуални желания. Аз не мога да ги нарека стабилни или справедливи, защото там има много ощетени сред хетеро-сексуалните хора например.
Ако можехме да бъдем изцяло равни, нямаше да се считаме за различни и нямаше да са нужни някои „специални права“ за „специалните хора“.
Чувала съм, че в някои щати на САЩ, е забранено на майките с бебета да кърмят на публично място, защото това депресирало хомосексуалните мъже, че не могат да забременеят.
Еми извинявайте, че човешката природа е такава и само жената може да забременее и роди по естествен начин. Извинявайте, за тази наша хетеросексуална „показност“, че нормалните жени искат децата им да се хранят и че това ви депресира. А иначе няма проблем да се правят гей-паради и пр.
Пълен потрес! Дано хората се върнат към старите семейни традиции...

23.   До номер 2, 12

Извинявам се искрено за това, което ще напиша. От това, което си казал, има само едно вярно нещо- че ограниченото мислене ни дърпа назад. Да, това е вярно, но всъщност кой е истински ограничен? Иска ми се ти да можеш да се замислиш над това,което хората тук пишат.
Задаваш въпрос „дали бихме се отказали от детето си, ако е хомо“. Уместен въпрос, НО! Смяташ, че това не зависи нито от него, нито от родителите му, така ли?

Ами не си прав. Истината е, че никой не се ражда обратен, освен ако родителите ти не са били психически увредени по някакъв начин.
Иначе, за да се окажеш гей, значи си станал такъв в последствие. Най-често е заради някаква дълбока травма в детството, която сигурно е породена от родителите. Така че от майката и бащата зависи доста, дали синчето им ще стане гей или дъщеря им-лесбийка. Ако майката е тиранична, синът може да стане обратен. Ако бащата е злобен и тираничен спрямо дъщеря си, тя може да намрази мъжете и да стане лесбийка. Все пак сексуалността е свързана не само с човешката биология, но и с психиката на човека.
Хайде сега се замисли какви резултати ще има, ако хомосексуални двойки започнат да осиновяват деца!

Ако едно детенце расте в нездрава среда, това оказва влияние върху неговия начин на мислене и неговата сексуалност за в бъдеще. И това важи не само за еднополовите бракове, а за всеки вид нездрава среда. За съжаление те са доста видове.

Имайте предвид, че никой не се ражда обратен, а става такъв, или заради болните си родители, или заради болното общество, в което живеем.
Когато отвсякъде си облъчван с гей-пропаганда, няма как да израстнеш нормално. Точно за това са забранени еднополовите бракове и осиновяването от хомосексуалисти. Защото хората знаят какво причинява това.
Държавите, които споменаваш номер 2, където са законни гей браковете, са напреднали само икономически и финансово. Но социално и етически, са си чиста пародия.
Извинявам се за нещата, които пиша и се надявам администраторите да публикуват коментара ми. Но това е самата истина.
Замислете се, защо когато харесваш някой от същия пол, биваш наричан „обратен“? Еми защото това, което правиш, е несъвместимо с биологичната човешка природа, което е пригодена така, че да можем да създаваме деца с човек от другия пол. Поне по естествен начин.

Бройката на обратните по света, и хората, които ги защитават ,са продукт на тази глупава пропаганда, че обратните не са толкова по-различни от хетеросексуалните. Аз се чудя само едно. Като не сме различни, защо тогава едните са хомо, а другите хетеро? Защо изобщо има различни определения?
И как да бъдем равни, след като по един определен начин не желаем да бъдем равни?
Знам, че изглеждам като върл хомофоб и думите ми звучат като предразсъдъци, но всъщност са факти.
Сигурно ще сметнете, че обиждам обратните. Не ги обиждам, а казвам истината. Не твърдя, че са лоши хора или че ги мразя, но смятам, че това все пак са объркани хора, които могат да объркат и чуждото съзнание. За това и не бих искала да им разрешат да осиновяват.

Според теб номер 2 ,как светът ще се промени към хубаво, ако еднополовите бракове станат законни?
Аз мисля, че просто обратните ще станат по-голям брой и държавата ще произвежда все повече травмирани и объркани деца.

И нещо, което винаги ми е било чудно. Много обратни казват, че са родени такива и че не могат да се борят със себе си. В същото време всички тръбят, че хората имали избор какви да бъдат.
Да ви попитам, за какъв избор иде реч, ако си „роден такъв“? Та нали това, че си „роден такъв“, автоматично означава липса на избор?
Или пък, щом „имате избор“, значи не сте „родени такива“, а сте го избрали, драги хора. Логически е така.

За трети път се извинявам, че звуча като хомофоб, но съм на мнение, че обратните не трябва да осиновяват деца. Нека си бъдат такива, нека се любят, с когото желаят, но поне да не объкват неукрепналата психика на децата (повече от допустимото).

П.п. Казвайки това, не твърдя, че хетеросексуалните сме задължително по-добри, по-умни или по-велики от обратните. Но някои нещане бива да се легитимират.

24.   На мен пък са ми много интересни тези табута и определения - Хомофоб, сексист, и тн. Много хора са платили с живота си правото да казваме каквото мислим - независимо, че някой може да се почувства оскърбен. Значи, ако някой не се справя с работата си е ок да го наречеш какъвто е - некъдърник, но ако той е обратен, изведнъж става хомофобско. Хомосексуализмът не е свързан със секса, а със социалната роля - в древна Гърция и Рим се е практукувал масово, но тези същите мъже са били на първа линия във войните. И за мен е изконно човешко право да кажа, когато не одобрявам нещо или някого. Това е свободата на словото. Свобода на словото под условие е любим трик на политиците, защото така никой не би подтикнал другите към действия по промяна. Свободните думи носят сила. Според мен хората имат право да изказват неодобрението си от това или онова, защото дори и да нямащ право да го кажеш, ще си го мислиш, и това, че заради някой си длъжен да внимаваш какво говориш само ще те изпълва още повече с омраза към този някой.

25.   Изумително е, обсебен от омраза какво може да направи един човек. Толкова глупости не бях чел скоро време. Тук виждам само едни объркани мисли, противоречащи си една на друга и липса на каквито и да било факти. 23 се е постарала да изглежда научно изпипано, но само до там - глупости колкото искаш.
Искрено ви съчувствам, защото виждам колко силно вярвате в измислиците си, които измъчват вас самите най-много. Пожелавам ви животът да ви поднесе обстоятелства, които да ви измъкнат от самозаблудата ви. Пожелавам също да четете повече и да говорите толкова уверено за нещата, в които сте сигурни.

26.   25, ще ти бъда много благодарна, ако ми обясниш кое с кое по-точно си противоречи в моя коментар и кое наричаш „глупост“?
Нима за теб е невярно, че само двама души от различенпол могат да създадат дете по естествен начин?
Ако детето е отглеждано от двама мъже или две жени, в неговия живот ще липсват двата родителски модела на мъжа и на жената, а развитието му ще бъде белязано. Да, това детенце ще се научи да толерира обратните, но едва ли то самото ще знае кое е нормален начин на живот и пр.
Сигурно смяташ, че обратните са по-добри родители, защото щели да обичат детето повече и от нормалните хора.
И да го обичат и да не го обичат, си остават дефицитни като двойка и семейство.
Не мразя тези хора, тъжно ми е за тях, че са объркани и супер много ме е яд, че неусетно разболяват съзнанието на другите, както е станало с теб.

27.   Да, факт е че двама души от един пол не могат да създадат дете, много умно се сети да го отбележиш. Фактите обаче са до тук. Чувствам, че е безсмислено да обсъждам с теб една по една останалите неистини и внушения, плод на богатото ти, но силно изкривено въображение.
Ще кажа само че е невежество да твърдиш, че един хомо или бисексуален човек е "объркан" и "разболява съзнанието на другите". Това не са болести, че да бъдете разболявани от тях. Но това са неща, които в момента не сте в състояние да разберете. Животът обаче е много ироничен и много бих се радвал, ако разберете дори и от първо лице, че не е задължително родителите да са болни, за да имат хомо дете. Вие всъщност от къде прочетохте тази информация?

Отново ще ви пожелая да четете повече и да говорите толкова уверено за нещата, в които сте сигурни.

На другите коментари не мисля да отделям такова внимание, не го заслужавате, а и това, което казах вече бе заради хората, които тепърва ще търсят себе си. :)

28.   Ще отговоря на въпроса ти с най-голямо удоволствие, номер 27. Аз не просто съм прочела тези неща в учебници по психология или от статистики, които са променливи, а съм ги видяла с очите си. Не знам какъв е твоят личен опит с обратните, но аз познавам достатъчно такива хора. И всички те са имали или някакъв сериозен пробем в семейството, или са били психически тормозени на сексуална и всякаква тематика, много преди да осъзнаят, че са „различни“. Травмите водят до проблеми в сексуалността, доказано е от психолозите.
Натискът от нашето болно общество ни сбърква още в ранна детска възраст. Ние не се раждаме обратни, а ставаме такива в последствие, както вече казах. Отвсякъде се тръби, че това е нормално и че трябва да ги толерираме. А те проявяват ли разбиране към хетеросексуалните? Не, точно за това и ги „намразваме“.
Да не говорим, че представата на тези хора за света, е доста... интересна. Имам един познат гей, който твърди, че „да си хетеросексуален, непременно е недостатък и че женствеността сама по себе си, непременно, е нещо грозно, та за това било по-добре един мъж да бъде с друг мъж“.
Мисля, че е излишно да обяснявам защо това ми се струва неправилно. Да, за него жената е нещо грозно, но това не значи, че всички мъже трябва да станат обратни, само заради неговата сбъркана представа. А той доста често я натрапва, сякаш е най-мъдрият на света. И не е единственият „френски възпитаник“ с подобно мнение и подобен подход да пропагандира своята теория. Това не просто са техните лични избори, те искат всички да са като тях. Дай им права и виж как те ограбват!
Знам и че не всички гейове са такива, но има доста примери, които доказват, че нашите „предразсъдъци“ са факти. Все пак този стереотип се е родил въз основа на факти. Милион пъти се опитаха да го разрушат, но уви. Хората се усещат, че има негативни последици.

А ти къде си видял или прочел, че едно дете може да израстне нормално в хомо среда? Ако си го чел някъде, ще ти дам един съвет. Не вярвай на всичко, което четеш! Пишат се доста лъжи и им се дава постоянна публичност, за да бъдем манипулирани и заблудени, че сме умни и да бъдем контролирани. Този замисъл започва много отдавна в човешката история и ако започнем дискусия за това, ще отидем в друга тема. А нещата, които казам, не просто са четени някъде, човешката история го доказва.
Разрушаването на семейната ценност, е един от похватите за контрол над обществото. А гей-пропагандата доста помага за тази цел. В отговор на въпроса ти, ето така се „разболява“ обществото ни. Да си гей, отдавна вече стана мода. По тази логика аз съм ретро сексуална, хаха!
За едно си прав обаче. Животът е ироничен.
Аз допреди една година мислех като теб, не виждах нищо лошо в това някой да е обратен, не го смятах за болест, но животът ме опроверга. Вярно, че има разлика между гей и една друга нецензурна дума, но засъжаление тяхното болшинство само се компрометира в световен план.
Нито един от тези хора, настоящи обратни, не е живял в нормална среда. Или дори да са имали нормални семейства, нещо друго ги е сбъркало. Може да са подигравки в училище, може да е несподелена любов, може да е някакъв друг вид травма. А може и да е наследствено, ако родителите все пак са били увредени.
Ако тези хора започнат да отглеждат деца, светът няма да отиде към по-добро.

29.   Ще добавя и още доста неща, драги 27.
Нещо, което повторих няколко пъти, но чувствам, че пак трябва да го напиша. „Разболяването“ , за което говоря, е точно това постоянно облъчване с неправилната идея, че да си „гей е нормално“. Не може да отречеш вечния подход на медиите да ни манипулират.
Ок, разбирам, че искат да накарат обратните да се чувстват приемани и пр. Това е супер, но проблемът, който засяга темата са допълнителните права, за които всеки обратен претендира.

Както беше казал някой в по-предишните коментари, „В България реално, всеки има равни права с другите- да се жени с човек от срещуположния пол и да прави деца с него“.
Ако разрешат на обратните да се женят помежду си и да осиновяват, реално и хетеросексуалните ще имат същите права, но ползата ще е нулева, защото са хетеро.
Сега ще ми кажеш, че гейовете и лесбийките също искат да се женят за хора, които обичат. Чудесно, нека се обичат, нека си бъдат заедно, но стигне ли се до бракове, ще последва и осиновяването на децата, а от там и до по-големи извращения.
Нека помислим реално. Ако двойка обратни мъже осиновят момиченце, как биха се развили нещата? Отначало всичко ще е супер. Ще й купуват роклички, ще й правят прически, маникюри и т.н. А после, когато това момиченце започне да се превръща в жена? Дали ще се чувства комфортно да живее с двама зрели мъже без женска подкрепа? С кого ще говори за женските си проблеми като месечен цикъл, сутиени и пр? За една млада жена би било много травмиращо да няма към кого да се обърне за тези неща, или да ги обсъжда с мъже.
Или пък две лесбийки да осиновят момченце. Е, как това момченце ще стане като мъж, ако няма мъжкият пример в живота си? Истински мъж, а не на жена, която се опитва да изпълнява тази роля?
Хайде замислете се с главите си! Ако хомосексуалността бяха толкова сходни с нас, едва ли щяха да имат затрудненията да бъдат изцяло като нас. Не, проблемът ми не е, че са „различни“, както много хомолюбци ще си помислят. То вече „различните“ станахме хетеросексуалните. Ако се огледате наоколо, ще видите как отвсякъде сме смазвани от глупавата идея, че „обратните са едва ли не по-добри от обикновените хорица, които са използвали старомодни начини за създаване на семейство“.
По телевизията, по форумите, списанията, различните предавания редовно лансират гейове и лесбийки, за да си вдигнат рейтинга и да разделят хората на два лагера- едните са „злите хомофоби, дето мразят различните“, а другите са „широко скроенитезащитници на обратните“.
Даже тук в сподели.нет някой беше пуснал тема, че „лесбийките били по-умни от обикновените жени“. И да са по-умни, не могат да изпълняват изцяло мъжките функции в едно семейство, така че...
Тъжното е, че вината за тези проблеми, е изцяло наша, защото ние ги толерирахме и им симпатизирахме.
Да харесваш хора от същия пол, не е просто „вкус“ или предпочитание в леглото. Това е някакъв вид изкривяване, също както го има при насилниците и педофилите. Вярно, че не е толкова страшно или извратено, колкото последните две. Пак е по-търпимо и не е свързано с престъпление или нараняване на някого. Но тук ще вметна и една тежка и тъжна истина. Че някои хора развиват хомосексуалност точно в следствие на насилие или сексуален тормоз. Това трябва да е достатъчно, за да си направим сметката. Не, това не е плод на моето въображение, това са доказани факти!
Да, наистина родителите ти може да са напълно нормални, но нещо друго да ти сбърка съзнанието и да ти нанесе травми за цял живот. Травми, които не разбираш как те променят.
Ти си приел тези неща за нормални, смяташ мен за невежа, понеже го виждам като болест. Поздравления, подвластен си на манипулацията! Най-лошото е, че смяташ своя недостатък за добро качество. Вероятно би казал същото за мен и моята „омраза“ към този тип хора.

Сега се сещам за нещо много иронично. Мариус Куркински, който си е открито обратен, беше казал в едно интервю, че „не би осиновил дете, защото е извратено обратен да гледа дете“.
Мисля, че не е нужен коментар.

30.   Както казах, предпочитам да съм син на хомодвойка от 2- ма готини ЧОВЕКА, щото е тъпо да се делят на полове, всеки или е Човек или не е. Чел съм много случаи на осиновени деца от хомодвойка и те са си били нормални, защото в Нормалните държави не ти се присмиват затова че си имал 2 майки или 2 ма бащи, това е нещо Нормално. Като няма дискриминация няма и проблем! Проблема идва от тези, които се присмиват и подиграват, които са на много ниско ниво! Това че си отгледан от 2 ма човека които се обичат не ти пречи и няма да те направи хомо. Хомо са повече децата на уж "нормални хетеро " семейства! Тва е факт! И когато си син на такова семейство в БГ живота ти става Ад, щото кво ще кажат хората и незнам си какво! Имам приятели гейове и не, аз не съм такъв обаче са готини хора и даже забравям какви са, то си е тяхна работа. Ако мислите че те са некви секс извратеняри и като видят някой му се мятат не е вярно, никога не са ме закачали или обиждали, защо да го правя аз?

31.   Номер 13/30, предпочиташ го, защото по твои думи, досега си живял в среда, където ти е липсвала любов. Нездравата среда винаги води до проблеми.

32.   Много сте ми интересни всички, които твърдите, че трябва да има добрия модел на мъж и жена. Колко самотни родители си гледат децата. Дайте да им ги забраним със закон, ако няма 2 на родителя държавата да им взема децата. Осъзнавате ли колко е абсурдно?
А относно кой как става хетеро или хомо, Ами просто такива се раждат. Аз жена, колкото и да се насилвам не мога да харесам друга жена. Не ми идва отвътре. Логично е при тях да е същото, просто същия пол ги привлича. Просто и ясно.
А относно децата, да смятам, че който иска да осинови дете, трябва да има тази възможност, ако е добър човек и може да подсигури това дете. Било то като обикновена двойка, самотен родител, гей или гей двойка.
Да не мислите, че на децата ще им по-добре да отраснат в домовете? Морализатори помислете за това.

33.   Драги номер 28/29, няма да бъда така празнословен, защото количеството информация не е определящо за нейното качество. Отново ще кажа, обаче че внушенията ви не са подкрепени от нито едно доказателство или факт, а просто са изпълнени от омраза. Вашите разбирания са от преди няколко века, когато хората са нямали информацията, която имаме в момента. Преди хората са имали различна представа и за формата на Земята, но днес, благодарение на науката, имаме реална представа за нещата. Ето ви и факти: Световната здравна организация (СЗО) – официален орган на ООН – премахна хомосексуалността от Международната класификация на болестите още на 17 май 1990 г. Днес на тази дата честваме световния ден за борба с хомофобията, бифобията и трансфобията.
Не зная каква психология сте чели (ако изобщо сте чели) и на какви психолози се осланят вашите твърдения (ако изобщо има такива), но те със сигурност противоречат на доказаното. Както вие посъветвахте, така и аз съветвам, не вярвайте на всичко, което четете.
Аз спирам да следя темата, понеже за мен тя вече е изчерпана.

34.   до номер 31 - именно там е проблема - ТИ предпочиташ да си отгледан от хомодвойка, това е твое решение и твое виждане. Как на едно дете, осиновено от гей-двойка без да го питат за желанието му би му се зачел интереса ? Ами ако то е достатъчно голямо за различава полове и социални роли ? Нещата не опират да егоизма на всяка двойка , която иска да има дете , а не може, нещата опират до интереса на детето, и това не означава само финанси, издръжка и любов към него. Това означава социализиране, възпитание в ценности и морал, отношение към околните , секса...Нали разбираш , че всички тези неща ще му бъдат поднесени през призмата на хомоидеологията? В племето на канибалите не ставаш веган...

35.   Чакайте малко! Това, че са хомосексуални не означава, че са безплодни! Да, пита се за осиновяване в темата, но вие (очаквано...) се отплеснахте, затова да ви приземя- ако с или без помощта на медицината и трети човек от другия пол се създаде СОБСТВЕНО за единия партньор дете, как точно някой няма да разреши да го отглежда с еднополови си партньор! ?? Ами няма начин, така че спрете с тия права. ... И привилегии! Това, че можели да говорят каквото си искат за разлика от хетеросексуалните, изби рибата!

36.   Mного по-добре за едно дете е да бъде осиновено от хомосексуална двойка, която има възможност да се грижи за него и да му осигури качествено образование, здравни грижи и стандарт на живот, отколкото да живее в мизерия и насилие в дом за сираци или в многодетно семейство на социални помощи някъде по гетата.

Отделно както номер 35 уместно посочи, гейовете и лесбийките не са нито импотентни, нито безплодни, а са напълно в състояние да заченат и родят собствено дете, ако искат такова - и го правят. Оттам нататък, с кого ще го отглеждат си е техен избор и държавата няма основание да им се меси.

38.   №13
Казваш че предпочиташ да живееш с хомосексуалисти, само ако те обичат. Те може и да те обичат, но със сигурност ще ти разпорят задника и ще те превърнат в същия куросмукач като тях си. Тогава и ти ще бъдеш от Юрайна и ще развяваш педерасткото знаме!

39.   31 съм
До номер 32
Естествено, че няма да е по-добре да израстнат по домове за сираци или да живеят с един родител. Няколко пъти бях писала, че да растеш в нездрава среда, винаги води до проблеми.
Но обратните не се раждат такива. Иска ми се да го разберете.
Трудно е да бъде създадено стабилно семейство, или пък сам човек да отглежда дете. Съгласна съм. Но колкото и прекрасни хора да има сред обратните, за съжаление те продължават да бъдат проблем са обществото. Мъчат се да се приобщят, разчитат на чуждото милосърдие, но често злоупотребяват с това. Вижте как е в другите държави, които ми хвалите.

Драги 33, и да не желаеш, си оставаш голословен. Това, че има някакъв закон, който „се бори с хомофобията“, не значи че хомосексуалността не е болест. Правото и етиката отдавна са в голям конфликт. Приемам фактите, че това вече не се смята за болест. Но това не значи, че не е. Ако беше умен, щеше да си разбрал, че законите за съжаление, не винаги се усланят на морал. По едно време е било законно да избиваш и човешки същества и дори се смятало за благородна кауза, да премахнеш някои от тях.
За щастие, сега е различно, но точно това трябва да ти говори, че законите не винаги водят до добро. И в нашето прекрасно съвремие имаме същия проблем.
Тези днешни новости само привидно имат за цел равенство и разбирателство. А всъщност е съвсем друго. Така наречените „борци за социална справедливост“ си нямат и понятие какво реално е доброто и справедливото. Не казвам, че трябва „да избием всички обратни“, но трябва да има някаква граница, щом става дума за семейство.
Модерните хора се смятате за много по-интелигентни от нас, старомодните, но истината е, че просто сте подвластни на една пропаганда. Извинявам се, това е мое мнение. Кой знае, може пък и аз да греша. Но може пък и да съм права.
Всички политически движения като „феминизъм“ или „борба с хомофобията“, се крият зад една „благородна “ фасада, но всъщност имат цел лична облага на тези, дето ги пропагандират.

Аз ти казах, че това, което пиша, съм го видяла с очите си. Така че тук не става дума какво сме чели или какви закони има, става дума за Житейски Опит. Пожелавам ти да мислиш с главата си и да осмисляш нещата, с които се сблъскваш в живота, а не да разчиташ само на нечии писания. За съжаление законодателната система вече не съответства на морала и в много държави джендърите са на власт.И не само това е лошият резултат. Дано в България не стане така.
Моите разбирания от преди „няколко века“, не се отнасят до простата наука, а до една вечна истина. Науката не може да ни даде 100% истини за света, защото се отнася само до материалния свят. Има и други неща, които не се отнасят САМО до „научни факти“, или пък псевдонаучни, които са дори опасни.
А тази истина се доказва в опита на много хора. Истина, която много други се опитват да дискредитиран, защото не им е изгодна.
Съгласна съм, че обратните могат да бъдат добри и любящи хора, съгласна съм, че не са непременно лоши или опасни, но тоерантността към тях понякога минава границите.
И като си толкова начетен и мислещ, защо не отговори на въпроса ми?
Как биха се развили нещата, ако обратни мъже осиновят момиченце например? Не разчитай на статистики, те са променливи! Не разчитай само на книги и учебници, те понякога са писани от лицемери, които умишлено вменяват неправилни идеи.
Ако не беше така, човешката история нямаше да е изпълнена с толкова злодеяния и грешки. Мислите си, че вървим към прогрес, но всъщност пропадаме. Така е било през всеки един период от човешката история.
За мен е невежество да кажеш, че всеки, който не харесва обратни, е ограничен или злонамерен. Някога да сте мислили защо изобщо тези хора са били отхвърляни? Сигурно ще кажете, че е защото са различни и никой не ги разбира или приема, защото обществото е ограничено. Еми не е точно така. Не е това причината. Заради тези хора настъпват много неразбории и в много държави, те отнемат правата на хетеросексуалните. А ние нямаме ли право да си ги потърсим?
Много интересен подход имаш драги хомолюбецо, да избягваш същественото в моя коментар и да излизаш с оправданието, че „това е изпълнено с омраза и никакви факти“. Винаги дотук се стига, когато някой не е съгласен с модерните тенденции.

Бях чула за някакви училища в Швеция, където учат децата да бъдат полово неутрални. Не знам как бихте коментирали това, сигурно го смятате за нещо чудесно. Еми тогава мигрирайте в тези държави, където всичко е законно. Те скоро време ще узаконят и педофилията.
И аз спирам да следя темата, защото съм наясно ,че няма как с един разговор да промениш нечии погрешни възгледи. Пък и не е това целта. Но животът си знае работата. Дано един ден разберем, че НЯКОИ традиции неслучайно са били установени. И дано загърбим тези тенденции, които ни вредят.

40.   35, не сме се отплеснали. В темата се пита „може ли в България хомосексуална двойка да си осинови дете? “.
Отговорът е прост. Не, не може.

41.   Бях се заканил да участвам вече в темата, но вие, г-жо 39, не спирате с внушенията и не само - вашето вече е долна манипулация, провокирана единствено от омраза. Не мога да разбера защо е тази злоба към едни хора, които се борят за това, което са. Както вие искате да изразявате свободно любовта си, уважаема госпожо, така и ние искаме (много дълбоко обаче се съмнявам, че вие изобщо имате човек, с когото да се обичате - такъв злобен човек много трудно би допуснал любовта до себе си).

Първо искам да направя уточнение за поредната ви лъжа - СЗО не е орган, който създава закони. После искам да попитам: Вие за каква се имате? Науката вече си е казала думата Вие ми говорите за вашия житейски опит. Искам да ви кажа, че той не струва нищо пред ФАКТИТЕ. Това, че гледате на света през призмата на омразата и хомофобията е ваш личностен проблем, от който е видно няма да се измъкнете. Говорихте, че сте чела променливи статистики, психология и психолози. Сега обаче казвате, че не става дума за това, какво сме чели. Ето ви ясна индикация за пълна неистинност във вашите твърдения. Бъдете искрена поне със себе си! А "вечната истина", не мисля че ще Ви е доверена точно на Вас, паднала от само себе си, непрочетена никъде.. вие всъщност някакъв екстрасенс или гадател сте? ! Или просто човек, пропит от омраза?

А на въпросът Ви отговарям отново с факти: Американската асоциация по психология излиза със заключение (прието през юли 2004), че:[... ] няма научно доказателство, че ефективността на родителството е свързана със сексуалната ориентация на родителите: за лесбийките и гей родителите е също толкова вероятно да осигурят подкрепяща и здрава среда на подрастващите, колкото и за хетеросексуалните. [... ] Изследванията показват, че приспособимостта, развитието и психологическото здраве на децата не са свързани със сексуалната ориентация на родителите и че децата на родителите гейове и лесбийки се развиват толкова успешно, колкото и тези на хетеросексуалните.
Не мисля, че фактите имат нужда от коментар, дори и от Вашето просветено и морално съзнание, обратна (за мен) госпожо. Всъщност това да си различен не те прави по-малко просветен или морален.

42.   С каквито се събереш, такъв ще станеш и ти. Събери се с хора които обичат да смучат пикня и сперма и ти също ще я пропиеш.

43.   До 41
Този път ще ти отговоря по-кратко.
Не съм казала, че „СЗО създава закони“, а че не всички закони водят до добро(във връзка с узаконяването на еднополовите бракове и осиновяването от обратни).
И „закон“не е само юридически термин, означава още „принцип на действие“ (във връзка с честването на 17 май).

П.п.
Колкото и странно да ти звучи, вече съм си намерила с кого да се обичам.

45.   Явно имаме много различна представа за терминологията и кога е подходящо да се използва тя, драга 43. Никъде не съм чувал подобни чествания да бъдат определяни като "закони", било то 8-ми март или 1-ви юни, или както е в нашия случай за 17 май.
А щом си намерила с кого да се обичаш се надявам да успееш да погледнеш на света с очите на любовта и да се опиташ да проявиш поне малко разбиране и към другите хора. Ти самата би се почувствала по-добре, защото да живееш с враждебност към живота със сигурност е изтощаващо.

46.   до 41 - “Американската асоциация по психология излиза със заключение (прието през юли 2004), че:[... ]“ - този цитат е в противоречие с всички ваши доводи в същия пост. Световната здравна организация не е фактор, и не може да им се вярва, но на една от стотиците неправителствени организацийки може :):) По този начин напълно подкрепихте доводите на вашият опонент :):) Преди не много години се развиваха “науки“ като евгеника и други такива. Днес се считат за глупост. За мен от правна гледна точка не е проблем осиновяване от хомосексуално семейство, но от социална и морална - не. По същият начин, по който да бомбардираш градове и села с цивилни е приемливо от военна гледна точка - особено ако си Америка, но е антихуманно отвсякъде.

47.   Номер 46, на какви хапчета си? :):) Къде откри противоречието и с кое точно подкрепих доводите на опонента си? А за сравнението, което си направил ще кажа, че е неадекватно почти колкото целия ти коментар. :):)

48.   31, Усланя!??

49.   Аз също си бях обещала да не пиша повече, но ми се прииска да добавя нещо. Нещо, което не е свързано само с тази тема.
Драги номер 41, „факти“ са неща, доказани и проверими в опита, а не просто нещо, което е написано и обявено публично. Говоря попринцип, не само за нещата, които обсъждаме тук.
Ти се позоваваш на източници, които твърдят, че са направени изследвания и че са открити доказателства за нещо определено. Е, ти участвал ли си в тези изследвания? Видял ли си с очите си доказателствата за въпросните неща?
Едва ли. Единствените факти са че това, което си прочел, е написано някъде.
Но истината не се открива само с четене, трябва да видиш някои неща наживо и да помислиш с главата си. Но трябва и да си безпристрастен към някои неща, а както виждаш, това е трудно.
Понякога дори и невъзможно. Например,един обратен е готов да приеме всяка информация в защита на хомосексуализма, дори и да не е истинна. :) Не, не се заяждам и не злобея, говоря попринцип.
Чудесно е, че си начетен, но пак ще ти напомня, не вярвай на всичко, което си чел, или пък на всичко, което ти се струва изгодно да му повярваш!

Излишно е да казвам колко лъжи и фалшива информация, се разпространяват в интернет и изобщо. Ти приемаш моите думи за лъжи.
Първо, по-валидно би било да кажеш, че са заблуди или грешки.
Второ, щом всеки може да пише лъжи, тогава какво пречи и на твоите източници да са лъжовни? Помисли малко, „фактите“ не са само в книгите, учебниците и в интернет. Фактите са в живота и опита.

50.   41 Интересно ми стана, кой ви пречи да изразявате свободно любовта си, като другите хора? Какво разбирате под "свободно изразяване на любов" и кое по тоно ви пречи да го правите?
Без значение е коя асоциация и коя организация, какво заключение е измъдрила, най важен и първи на света е природния закон, който всъщност не дава възможност на еднополови да създадът дете, а вие искате да вървите срещу природата и да имате право да отглеждате деца създадени от хетеросекусални. Тоест да отнемете правото на биологичните родители, които природата е надарила с права да бъдат такива и това право да бъде дадено на вас от разни организации.
Възможно е разни организации да сматат, че дадени родители, примерно циганите, не отглеждат правилно децата си, обаче както добре виждаме природата май е на друго мнение и най често тях надярява с зачеване на деца. Колко циганки сте виждали наредени пред инвитро центрове? Често се случва бели образовани да се наредят пред инвитро центрове, а природата надярява "Цеца компирицата" с 22 деца. Сигурно има защо! И май нащите правила измислени от организации и асоциации нямат никакво значение за природата, а?

51.   Ами аз съм хетеро жена, но като прочетох писанията на 50 за природата просто не мога да се сдържа да не дам препратка към изказването си в една друга тема, в което съм писала и конктретно по въпроса за природата и циганките...

коментар 65 в темата
http://spodeli.net/6/story-140831.html

52.   51 - много нелогичен коментар.

53.   Понеже виждам, че сте прочеи едната гледна точка, би било чудесно да прочетете и другата.
Изпращам тази статийка за всички, които се интересуват.

https://dariknews.bg/regioni/varna/kak-roditelite-da-predpazqt-decata-ot-bolestta-homoseksualizym-1360800

1-50 от 61