Споделена история от Семейство

Лъжи дете от женен мъж
Здравейте! Пише ви момиче на 20 годишна възраст. От 2 месеца съм и майка! Историята ми започва от април 2018. Запознах се с мъж с 20 години по голям от мен. Започнахме връзка той каза, че е разведен, а децата и бившата му съпруга са в чужбина. И така се срещахме, аз се влюбих в него той ми сподели, че изпитва същото. Каза че иска да имаме дете и да живеем заедно. Аз му имах доверие и още след първия опит забременях. Когато му казах, че съм бременна спря да ми се обажда само ми пишеше съобщения. Каза, че иска да задържим бебето и че ще се грижи за нас. Изпращаше ми пари и ме осигуряваше финансово нае ми апартамент отделно от родителите ми за да бъда спокойна, но така и не идваше често оправдаваше се с работа и пътувания свързани с нея. Когато минаха няколко месеца разбрах че нещо не е наред. Накрая го притиснах и си призна, че не се е развеждал и че има съпруга и две деца. Изпаднах в ужас попитах го защо ме е излъгал а той ми отговори че иначе нямало да се съглася да бъда с женен мъж което си е така. Каза че няма да припознае детето за да не разбере съпругата му. И така родих жива и здрава дъщеричка. И всичко е много объркано той не е дошъл да я види единственото което прави е да се грижи финансова за нас. Казах му че не издържам и искам истинско семейство не искам да бъда сама, а той не отвърна с нищо. Пише ми пита как сме и това е. Аз обаче искам да прирознае детето и се чуда дали да го съдя за бащинство и родителски права. Много е объкващо моля дайте ми съвет.

Коментари

1.   Ситуацията ти е много сложна. Ако го съдиш, жена му ще разбере за теб и той нито квартира ще ти плаща, нито пък ще те издържа. От една страна си в гадна ситуация, но от друга - издържат те, квартира ти плащат. Подготви се да загубиш всичко това ако той припознае детето.

2.   Авторке, по най-бързия начин се консултирай с адвокат, защото срокът да установиш бащинство е 1 година от раждане на детето. Ако изпуснеш срока край. Направи го заради детето. Не е хубаво да носи твоите имена и да няма баща. Не е необходимо съпругата му да разбира. Тя няма нищо общо с делото. Кажи истината на родителите си и се прибери при тях, ако можеш. Детето има баща и той трябва да поеме отговорността. Нещо не ми се връзва обаче, как правите опити за бебе, станало от първия път, пък той не искал да го припознава!?

3.   Това дали не е измислено... възможно ли е да има толкова тъпи хора....

4.   Каквото човек сам си направи, никой не може да му го направи. Прецакала си се и то здраво. Ще глеаш как връстниците ти учат, забавляват се, пътуват, ти ще сменяш памперси, ще дундуркаш бебе, ще стои по цели нощи като е болно, после ще тичаш по градини и доктори. За мъжете ще си само обект за секс, както си била за този. Няма много мераклии да гледат чуждо дете. И да го осъдиш - какво? Ще ти плаща само една издръжка и дотам. Няма да видиш и стотинка повече, като разбере жена му. Можеш ли да се оправяш с наем, консумативи и пр. сама? Родителите ти как гледат на ситуацията? Ако те не са ок и не искат да ти помагат, по-добре остави нещата така. Освен това, ако той се води баща, това му дава и някакви права, до пълнолетие на детето, например може да не го пуска в чужбина. На твое място ще търся помощ от родителите си и да не му искам бащинството.

5.   Защо подяволите ще искаш семейство с тая амеба?

Живей си живота, до колкото може в момента и търси друг мъж. Такъв, който да няма поне три жени и пет деца по възможност.

Като си уредиш живота сама, съдиш за бащинство, казваш на жената и да се оправя тоя "играч".

Братан.

6.   А на теб за какво ти е мъж, който така брутално те е излъгал и се е подиграл с две семейства? Връщай се при майка си и го съди за припознаване на детето. Издръжката е между 100 и 200 лева стандартно. Такъв лъжец не заслужава да има семейство и жена му не заслужава да живее в лъжа и да си губи времето с него. А ти си намери някой нормален човек, не социопат като този.

7.   И как така ще й плаща издръжка, като нито е бил женен за нея, нито припознава детето, нито нищо? Как ще убеди съда, че детето е от него?

8.   Колко акъл трябва да имаш да родиш на 20 и то от женен дъртак? ! Коя на 20 иска дете от баща си и то такъв, който познава от кратко време? ! Възможно ли е изобщо да е истинска тая история? !

9.   Съвети моето момиче се искат ПРЕДИ да се направиш нещото, не след това. Народът е казал - след дъжд качулка...

В днешният живот всички ЛЪЖАТ. Всеки се радва на "свободията" си, което е обикновено за сметка на другия. За съжаление в това се изроди обществото. Не става само с приказки за любоФ... Истинската обич е да можеш да имаш доверие на някой, да бъдеш приет такъв какъвто си. Но за съжаление това е последното в списъка на повечето...

Иначе издръжката в България е много ниска. И да го припознае, все тая. Повече пари ще му измъкнеш със заплахи, че ще разнесеш историята. Надали това си си представяла като "връзка", но си се поставила в такова положение... Лошото е, че си само на 20, и късмет на си намериш друг на твоята възраст който да те вземе с дете... Това са резултатите на феминизма, подобно на всички останали изкуствени философии с които ни промиваха мозъка като фашизъм, комунизъм... Ако завършва на ЪМ - бягайте...

10.   До 3 г възраст на детето, ако се направи ДНК тест и се докаже, че той е биологичния родител съда автоматично ще го пише като баща и от там нататък ще си плаща издръжка и това е.
Изтървеш ли този срок до 3г на детето нищо не можеш да направиш.
Единствено детето като стане на 18 само може да поиска ДНК тест и пак да се докаже, че му е баща, но надали.
За мен най правилното е това, което отначало ти написах

11.   Иск за установяване на бащинство можеш да предявиш в тригодишен срок от раждането на детето.

Според мен изчакай засега - издържа и теб и детето, плаща ви жилището, грижи се за нуждите ви. Законовата издръжка в сравнение с това, което ви покрива сега е просто смешна. Съсредоточи се върху това, как по-бързо да си стъпиш на краката и да станеш самостоятелна, защото не се знае до кога ще иска да има нещо общо с вас.

Гледай преди изтичането на 3тата година все пак да подадеш иска за бащинство, защото след това ще е късно и ако реши да излезе от живота ви и да прекъсне контакт, нищо не можеш да направиш. Не искаш детето ти да се води цял живот без баща.

12.   Сложи му Х на тоя "баща" и не си късай нервите повече. Това дете го приеми само като твое. Върни се при вашите да ти помагат. На бг мъже на разчитай, те не приемат чужди деца - ако искаш нова връзка и брак, пиши по сайтовете с някой европеец. Там мъжете не гледат на жени с деца като на прокажени. Млада си, имаш голям шанс. Тук не търси нищо. Само ще духаш супата, още повече - и без това яко си загазила. Бъди силна, гледай си детето и само напред. Радвай се, че имаш някой, за който да се грижиш и който винаги ще те обича - твоето детенце. Успех!

13.   Срока за припознаване е 3 години, а не 1 вече съм се консултирала с адвокат и ми обясни това! Не съдете прибързано не се знае какво ви е приготвил живота :)

14.   Поговори с него. Не се връщай при вашите да живееш. Живей самостоятелно, както е редно. Нека вашите ти помагат, но си имай твой собствен дом. Настоявай като начало са припознае детото, без жена му да разбира и във времето реши какво ше правиш. Тя така и така ако не сега то после ще разбере. Неизбежно е.

15.   Ако тръгнеш да го съдиш само ще загубиш, според мен. Ще го озлобиш и настройш срещу себе си и детето. Издръжката, която ти се полага по съдебен път е мизерна- 1/4 от минималната работна заплата, няма и 200лв. С този мъж няма да имаш семейство, то не става на сила. Не знам дали се заблуждаваш, че си обичана, или че му пука за вас, не му. Плаща си за мълчанието ти и това е максималното, което ще получиш от него. Ако заведеш дело и жена му разбере, вече няма да имаш нищо срещу него. Ще плаща отсъденото и толкова. От друга страна ще има права над детето и може да ти вгорчи живота, например няма да можете да напускате страната без негово разрешение. Ще ти трябва подписът му за всяка извънкласна дейност, за елементарни екскурзии, спортни мероприятия, за едно ходене на театър, дори за някои специфични медицински услуги.
Изобщо печеленето на това дело ще е Пирова победа. Ще вложиш много финансови и емоционални ресурси, а чрез победата само ще изгубиш.

16.   15 много трезво разсъждава. Пиши как се развиват нещата.

17.   Да,№15 май го е написал най-добре и е дал най-точните съвети но аз никога не бих постъпила по този начин.Аз ще го съдя до дупка.Че кой му дава право на този боклук като знае че има жена и деца да прави дете на младо момиче,че и да я кара да задържи детето при положение че през ум не му минава да се развежда и да се грижи за нейното дете.Защо,авторке, ти трябва да мислиш за жена му и семейството му?Значи той да си кара комфорта,да ти подхвърля някакви пари и ти да си доволна на това.И тебе не те оправдавам,постъпила си много глупаво,но оня дърт пергишин,двойно по стар от тебе е трябвало да мисли повече от тебе.Винаги съм смятала,че отговорността пада на по-зрелия,на по-възрастния.Някой по горе е изразил съмнение в истинността на историята.Аз и повярвах,защото на моя братовчедка и се случи ама абсолютно същото.Женен,с две деца и завърта главата,тя забременява и понеже бременноста и е била проблемна дори я праща на задържане в болница,за да запази бебето.И после си дърпа задника.Бяха едни мъчителни съдебни дела-не я знам как издържа.Той си беше довел в съда всичките приятели,които твърдяха-пред погледите на жените си-да,те знаеха че това не е вярно-че са спали с нея,че тя е пропаднало създание.Тя гледаше изумена-просто ги виждаше за пръв път.ДНК теста беше категоричен.Тя го осъди,записа детето на негово име,жена му го изрита и ето как от два стола се пада на земята.Аз те съветвам да постъпиш по същия начин.

18.   12 - Слагаш Х на човек който й плаща квартира, пари и не е като да няма подкрепата доста над една издръжка на дете. Авторката надали може на 20 да плаща квартира и консумативи. Медала има две страни. Авторке, доста от разведените жени далеч не получават финансовата подкрепа, която получаваш ти.

20.   Много ми е интересно точно дърт пергишин как може да "завърти главата" на младо момиче и то толкова? ! Единствения вариянт, за който се сещам е момичето да е около 120 килограмово и с тежки лицеви деформации и всичко живо да бяга от него. А на нормално момиче да му се завърти главата от сополив дъртак? !! На 22 съм и по никакъв начин не ми се вижда възможно.

21.   20 Възможно е сестра ми взе стар, грозен и беден, детето като стана на 1се разделиха, той има още две деца. Не е нито дебела, нито грозна. И аз се чудя, но има такива.

22.   Млада си, най - вероятно след някоя година ще намериш нов мъж. Може да реши да припознае това дете, това би го наказало. Не виждам смисъл да се занимаваш с дела. Мъжът и ти знаете, че е ваше, останалото са формалности.

23.   На мен ми е интересно, мъжът иска младо и дете. След това връзката с момичето я няма и с детето е само финансова. Та се чудя, защо го е искал детето?

24.   Аз пък познавам много жени, със втори и мъж и дете от първи. Не е вярно, че няма никой да я вземе. Да, повечето търсят само секс, но има такива търсещи нещо сериозно, а и много мъже има които са сами и нищо не могат да си намерят.

25.   Станалото станало. Няма смисъл никой тук да те съди и упреква. Няма как да имаш семейство с този мъж, той си има семейство с друга жена. Най-добре е да приемеш ситуацията, той дава пари, с които си купува мълчанието ти. Ако го осъдиш за издръжка, ще получаваш толкова малко, че дори и наема няма да можеш да си платиш. Приеми, че този мъж е само финансов източник. Не храни никакви илюзии за съвместен живот. Не е вярно, че няма да срещнеш мъж, който да те приеме с детето. Бях разведена с дете, омъжих се втори път за един прекрасен мъж. За него това беше първи брак. Имаме си и наше дете и вече много години сме щастливи заедно. Горе главата, бъди смела и гледай детенцето си. То си има само теб.