Споделена история от Семейство

Искам дете , осиновяване или приемно семейство
Здравейте мили хора,

На 26 години съм и за втори път губя детето си, а този път на финалната права в 9-ти месец. Болката е неописуема.. Всичко вкъщи е готово- легълцето, количката и всички дребни и не чак толкова нещица. Явно не ми е писано да си имам мое детенце. Започнах да премислям вариант за осиновяване или за приемно семейство.

Сигурна съм, че с мъжа ми ще си го обичаме и гледаме страшно много... щом не се получава при мен, по-добре е да спасим някоя душичка, която някой не желае или е изоставил. С разказването на историята тук, в никакъв случай не търся съжаление е или нещо подобно, благодаря Ви за разбирането...

Коментари

1.   Това е прекрасно! Само знай, че вече не позволяват на родителите да избират конкретно дете.

2.   Здравей, браво за избора, това е трудно решение. Преминали сме през този път и ще ти споделя моята гледна точка.
Още от самото начало бяхме сигурни, че ще осиновяваме, а няма да бъдем приемни родители. Възхищавам се много на хората готови да бъдат приемни родители, но определено това не беше за нас. Не мога да си представя, че ще отгледам едно дете и във всеки един момент могат да ми го вземат, привързвам се много бързо към каквото и да е било, пък да не говорим за дете. Когато ходихме за първи път да видим бъдещата ни дъщеря, още тогава приемната майка започна да плаче, само при мисълта, че е възможно да я осиновим. И така осиновихме я, когато я взимахме от тях беше тежко, плачеха, виждах колко им е трудно да ни я дадат, съгласих се да си разменим телефоните. Първите дни се чувахме често и усещах как им липсва, постепенно спряхме да си чуваме, те я бяха отгледали от 10тия й ден, до първата й годинка. Според мен, приемно семейство е подходящо за възрастни хора, вече отгледали децата си.
Ако имаш въпроси, пиши!
Номер 2, какво имаш предвид? Детето, което ще се осиновява или приемното?

3.   Опитайте пак. Не избързвай. Знам, че си под емоция, но си само на 26 години... Иначе евала за решението, но ми се струва твърде емоционално решение отколкото премислено. Каквото и да решите, успех!

4.   Колежка си осинови миналата година - минаваха подготовка около една година да ги научат как да се държат с детенцето. След това просто се обадили да вземат дете, но нямат право да го избират. Провери какви са причините да не можеш да износваш. Ако няма как, осиновете. Ходила съм много по домове да нося разни неща. Има много мили и хубави дечица. Не знам как ги оставят.

5.   Какво се случи в 9 месец ? Млада си имаш време , предполагам ще станат нещата , може би на тези човечета не им било писано .

6.   Не се отчайвай! Продължавай с опитите. Стават какви ли не чудеса. Не се обръщай към "готови" деца, поне докато не станеш на 35.

7.   Дори и да съм малка, знам много по темата "приемно семейство/осиновяване". Плащат се около хиляда лева на приемвите семейства за месец, но работата не е толкова лесна, колкото изглежда отстрани. Трябва да бъдите мнооого много внимателни с даденото дете/бебе, защото ако му стйне нещо вие ще носите отговорност. Отделно ако е новородено млякото му струва около 40 лв, памрерси, лекарства и витамини и накрая се оказва че ти остават едни 600-700 лв за месец. По- добре си осиновете, защото така ще е ваше завинаги :) Успех

8.   Не си стара, само на 26 си. Ще имаш свое дете, не се отказвай. Аз 3 години се борих със стерилитета, преди да забременея чрез ин витро. Не съм против осиновяването и също обмислях идеята, но мъжът ми не иска да гледа чужди деца, затова бяхме решили на всяка цена да си имаме свое. Ти имаш предостатъчно време за деца. Познавам жена с над 5 спонтанни аборта и накрая успя да роди. Когато искаш нещо много силно, нищо не може да те спре да го постигнеш.

9.   Една колежка си осинови, защото не можела да има свое, е после забременя и сега има две деца!
Една позната й казаха, че не може да има. Правеха секс без гума и вече забременя и роди два пъти!

10.   Действай, момиче, ти ще си добра майка! Детето ти вече те чака някъде.

11.   Много благодаря на всички за съветите и мненията. Решила съм, че желая да спася някоя душичка и съм убедена, че ще я обичам страшно много! Остана само да се намерим ... ❤️

12.   Сега е момента да си вземеш детенце. Млада си, има перспектива пред теб, ще го изгледаш лесно. Не чакай да натрупаш годинки. Имам позната която се сети към 40 . Не питай колко трудно се справя с бебе. 'Всичко с времето си' е казал народа. Така е, няма спор.

13.   Здравей, виждам, че преди 5 месец си задала въпроса си тук, преди седмица говорих с едно момиче,циганка, млада на 27г иска да маха детето, понеже е забременяла случайно, а има 4, мога да те свържа с нея и да ти го роди и ти да го осиновиш, ако нямаш предразсъдъци от това че е циганче, но другите и деца са много красиви, ти си прецени.